Spotify Yeni Bir Rekor İle Gündemde

En popüler müzik servisleri içerisinde ilk sırada yer aldığı bilinen Spotify, Apple ile girdiği mücadelede de önde yer almayı başardı. Son 2 sene içerisinde açıklanan verilere göre bakacak olursak, Apple Music servisinin tüm yatırımlarına rağmen Spotify servisinin bir hayli gerisinde kaldığı biliniyor. Büyümeye sürekli olarak devam eden servis için son açıklanan veriler ise yeni bir rekorun kırıldığının göstergesi oldu. Öyle ki son paylaşılan bilgilere göre Apple ile aradaki yarışta da açık ara bir fark söz konusu oldu. Hemen yeni rekor hakkında daha detaylı bilgilere geçiş yapalım.

Spotify Kullanıcı Sayılarında İstediğini Alıyor

Servisin abone sayılarında yeni bir rekor kırdığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz sene açıklanan 60 milyon kullanıcı sayısının, son açıklamalara göre 70 milyon abone sayısına kadar çıktığı belirtildi. 5 aylık bir süreç içerisinde 10 milyon yeni abone kazanan Spotify, 70 milyon toplam abone sayısıyla beraber ise bu alanda en popüler servis olmayı başardı.

Apple’ın rakip müzik servisi olan Apple Music ise sadece 30 milyon abone rakamında kaldı. Apple’ın servisinden 2 katın üzerinde abonesi bulunan servisin, bu rakamlarla beraber yeni bir girişim içerisinde olduğu da açıklandı. Buna göre yeni abone kitlesiyle beraber servisin halka açık hale getirileceği de belirtildi.

Spotify

Yani bir yandan yeni yatırımlar arttırılmış olacak bir yandan da yeni kullanıcıların kazanılması için potansiyel bir artış elde edilecek. Önümüzdeki dönemde çok daha yüksek abone sayılarıyla gündeme geleceği düşünülen Spotify için hedefin ise 100 milyon olduğu açıklandı. 100 milyon abone sayısına ulaşılarak, müzik servisleri için yeni bir sınır belirlemek ilk hedef olarak gösterilmekte.

Apple’ın, servisin başarısına karşı nasıl karşılıklar vereceği ise başka bir tartışma konusu. Şu an için Spotify açık ara önde olduğu için sektörde söz sahibi de Spotify demek yanlış olmayacaktır. Bakalım bu kez yarışta nasıl adımlar atılacak?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.