Spotify Xbox Sürümü İçin Beklenen Doğrulama Geldi

Dünyanın en popüler müzik servisi Spotify, yeni atılımlarla beraber biraz daha büyümeye devam ediyor. Apple Music ile girdiği yarış içerisinde öne geçmek adına sürekli yeni düzenlemelere giden uygulamanın son olarak ise farklı platform desteği gündeme gelmeye başladı. Çoklu platform desteği konusunda akıllı telefonlar ve web sürümü bir yana dursun bundan sonraki aşamada oyun konsolu desteğinin de gündeme geleceği belirtiliyor. Bunun için uygulamanın Microsoft ile ortak bir proje içerisinde olduğu da ortaya çıktı. Spotify ile Microsoft arasında yapılacak olan yeni ortaklıkla beraber kullanıcıların oyun konsollarında da uygulamayı kullanmalarının önü açılacak.

Spotify Xbox Serisinde Yer Bulacak

Uygulamanın yeni seri oyun konsolları için özel olarak geliştirilmiş olan bir versiyonunun kullanıma açılacağı ortaya çıktı. Buna göre mobil versiyonları kullanımda karşımıza çıkan Spotify uygulamasının hemen hemen aynı işlevleri yerine getiren oyun konsolu versiyonu karşımıza çıkacak. Xbox üzerinde karşımıza çıkacak olan yeni seri uygulamanın nasıl farklılık barındıracağı konusunda ise çok net bilgiler yok.

Yine kullanıcıların istedikleri müziklere anında ulaşmasının sağlanacağı belirtilirken bunun dışında uygulamada ekstra bir kullanım olup olmayacağı konusunda da bilgiler yok. Sadece Xbox üzerinden de kullanım sunmak mümkün olacak.

Spotify Xbox

Teknoloji devi bu konuda yapılacak çalışmaları Xbox X serisinde sonra açıklayacak. Yeni konsolların satışa çıkması sonrasında ortaklığında resmi olarak açıklanması bekleniyor. Bunun dışında Spotify uygulamasının şu an için Xbox One serisinden sonra satışa başlayacağı belirtiliyor. Daha eski modellerde ilk aşamada destek sunulması mümkün olmayacak. Eski sürümlerde de destek verilmesi adına Spotify güncellemelerinin yayınlanacağı söyleniyor fakat kesin bir bilgiyi hala elde edemediğimizi de ekleyelim.

Dünyanın en popüler müzik uygulamasını bir yana bırakacak olursak Microsoft’un genel olarak da yeni nesil oyun konsollarıyla beraber uygulama uyumlarını artıracağı da belirtiliyor. Bunun için firmanın özel bir geliştirici ekibi kurduğu ve Sony’nin konsollarına rakip olmak adına adımlar atıldığını da belirtelim. Çok kısa bir süre sonra yeni uygulama desteklerini de görebiliriz.

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
10 views
Mobil
10 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.