Spotify Xbox Sürümü İçin Beklenen Doğrulama Geldi

6 Ağustos 2017
56 Görünümler

Dünyanın en popüler müzik servisi Spotify, yeni atılımlarla beraber biraz daha büyümeye devam ediyor. Apple Music ile girdiği yarış içerisinde öne geçmek adına sürekli yeni düzenlemelere giden uygulamanın son olarak ise farklı platform desteği gündeme gelmeye başladı. Çoklu platform desteği konusunda akıllı telefonlar ve web sürümü bir yana dursun bundan sonraki aşamada oyun konsolu desteğinin de gündeme geleceği belirtiliyor. Bunun için uygulamanın Microsoft ile ortak bir proje içerisinde olduğu da ortaya çıktı. Spotify ile Microsoft arasında yapılacak olan yeni ortaklıkla beraber kullanıcıların oyun konsollarında da uygulamayı kullanmalarının önü açılacak.

Spotify Xbox Serisinde Yer Bulacak

Uygulamanın yeni seri oyun konsolları için özel olarak geliştirilmiş olan bir versiyonunun kullanıma açılacağı ortaya çıktı. Buna göre mobil versiyonları kullanımda karşımıza çıkan Spotify uygulamasının hemen hemen aynı işlevleri yerine getiren oyun konsolu versiyonu karşımıza çıkacak. Xbox üzerinde karşımıza çıkacak olan yeni seri uygulamanın nasıl farklılık barındıracağı konusunda ise çok net bilgiler yok.

Yine kullanıcıların istedikleri müziklere anında ulaşmasının sağlanacağı belirtilirken bunun dışında uygulamada ekstra bir kullanım olup olmayacağı konusunda da bilgiler yok. Sadece Xbox üzerinden de kullanım sunmak mümkün olacak.

Spotify Xbox

Teknoloji devi bu konuda yapılacak çalışmaları Xbox X serisinde sonra açıklayacak. Yeni konsolların satışa çıkması sonrasında ortaklığında resmi olarak açıklanması bekleniyor. Bunun dışında Spotify uygulamasının şu an için Xbox One serisinden sonra satışa başlayacağı belirtiliyor. Daha eski modellerde ilk aşamada destek sunulması mümkün olmayacak. Eski sürümlerde de destek verilmesi adına Spotify güncellemelerinin yayınlanacağı söyleniyor fakat kesin bir bilgiyi hala elde edemediğimizi de ekleyelim.

Dünyanın en popüler müzik uygulamasını bir yana bırakacak olursak Microsoft’un genel olarak da yeni nesil oyun konsollarıyla beraber uygulama uyumlarını artıracağı da belirtiliyor. Bunun için firmanın özel bir geliştirici ekibi kurduğu ve Sony’nin konsollarına rakip olmak adına adımlar atıldığını da belirtelim. Çok kısa bir süre sonra yeni uygulama desteklerini de görebiliriz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.