Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı

Google, iki gün önce gerçekleştirdiği etkinliklerinde birçok yeniliği ortaya çıkardı. Tabii ki başrol oyuncusu, Pixel 2 akıllı telefonları olmuştu. Yeni akıllı telefonların özellikleri ve yeni seri akıllı telefonların tasarımları bir hayli konuşuldu. Fakat Google tek yeniliği, yeni amiral gemisi akıllı telefonları olmadı. Bunun dışında birçok teknoloji ürününün tanıtımı gerçekleştirildi. Google Home Max, Home mini derken VR gözlüklerini de yenileyen markanın, şimdi ise yazılımsal olarak bir yeniliği ortaya çıktı. Yeni akıllı telefonların içerisinde de yer alan Google Asistan için yapılan düzenleme sonrasında Google Asistan Spotify desteği açıklandı.

Google Asistan Spotify Desteği Nasıl Farklar Getirecek?

Etkinliğin yazılımsal kısımda en çok konuşulacak yeniliği Google Asistan Spotify desteği oldu. Akıllı hoparlörlerinde dahil edildiği yeni destekte, kullanıcılar sesli komut ile en popüler müzik servisini kullanabilecek. Şöyle ki sadece bir komut vererek istediğiniz şarkı listenizi çalabileceksiniz.

Bunun dışında önerilen şarkı listelerini çalma, yeni liste kontrolleri gibi birçok işlemi de sanal asistan desteğiyle beraber gerçekleştirebileceksiniz. Doğrudan kullanım desteği de sunacak olan yeni güncellemenin, varsayılan ayarlarını da değiştirdiği ortaya çıktı. Daha da açacak olursak, popüler müzik servisini varsayılan yaptığınız zaman sadece sesli komutta “şarkı çal” gibi ana komutları vermeniz yeterli olacak.

Google Asistan Spotify

Uygulamanın ismini belirtmenize gerek yok. Bu gibi daha birçok özellikle beraber kullanıcıların müzik deneyimini değiştirecek olan uygulama desteğinin, şimdiden kullanıma girdiği açıklandı. Yeni özelliğin kullanımı hem asistan güncellemesi hem de Spotify güncellemesiyle beraber kullanıma girdi. Fakat burada önemli bir eksiklik dikkat çekecek.

En azından Türk kullanıcılar için kötü bir gelişme var. Dil desteği sorunu nedeniyle ülkemizde yeni güncelleme geçerli olmayacak. Google Asistan Spotify güncellemesinin ülkemizde de geçerli olacağı belirtiliyor fakat bunun biraz daha zaman alacağı belirtiliyor. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından, ülkemizde kullanımın nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz. Güncelleme yayınlandıktan sonra sitemiz üzerinden detayları bulabilirsiniz. Tarih konusunda bir açıklama yapıldığı zamanda bilgileri paylaşacağız.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.