Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı

Google, iki gün önce gerçekleştirdiği etkinliklerinde birçok yeniliği ortaya çıkardı. Tabii ki başrol oyuncusu, Pixel 2 akıllı telefonları olmuştu. Yeni akıllı telefonların özellikleri ve yeni seri akıllı telefonların tasarımları bir hayli konuşuldu. Fakat Google tek yeniliği, yeni amiral gemisi akıllı telefonları olmadı. Bunun dışında birçok teknoloji ürününün tanıtımı gerçekleştirildi. Google Home Max, Home mini derken VR gözlüklerini de yenileyen markanın, şimdi ise yazılımsal olarak bir yeniliği ortaya çıktı. Yeni akıllı telefonların içerisinde de yer alan Google Asistan için yapılan düzenleme sonrasında Google Asistan Spotify desteği açıklandı.

Google Asistan Spotify Desteği Nasıl Farklar Getirecek?

Etkinliğin yazılımsal kısımda en çok konuşulacak yeniliği Google Asistan Spotify desteği oldu. Akıllı hoparlörlerinde dahil edildiği yeni destekte, kullanıcılar sesli komut ile en popüler müzik servisini kullanabilecek. Şöyle ki sadece bir komut vererek istediğiniz şarkı listenizi çalabileceksiniz.

Bunun dışında önerilen şarkı listelerini çalma, yeni liste kontrolleri gibi birçok işlemi de sanal asistan desteğiyle beraber gerçekleştirebileceksiniz. Doğrudan kullanım desteği de sunacak olan yeni güncellemenin, varsayılan ayarlarını da değiştirdiği ortaya çıktı. Daha da açacak olursak, popüler müzik servisini varsayılan yaptığınız zaman sadece sesli komutta “şarkı çal” gibi ana komutları vermeniz yeterli olacak.

Google Asistan Spotify

Uygulamanın ismini belirtmenize gerek yok. Bu gibi daha birçok özellikle beraber kullanıcıların müzik deneyimini değiştirecek olan uygulama desteğinin, şimdiden kullanıma girdiği açıklandı. Yeni özelliğin kullanımı hem asistan güncellemesi hem de Spotify güncellemesiyle beraber kullanıma girdi. Fakat burada önemli bir eksiklik dikkat çekecek.

En azından Türk kullanıcılar için kötü bir gelişme var. Dil desteği sorunu nedeniyle ülkemizde yeni güncelleme geçerli olmayacak. Google Asistan Spotify güncellemesinin ülkemizde de geçerli olacağı belirtiliyor fakat bunun biraz daha zaman alacağı belirtiliyor. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından, ülkemizde kullanımın nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz. Güncelleme yayınlandıktan sonra sitemiz üzerinden detayları bulabilirsiniz. Tarih konusunda bir açıklama yapıldığı zamanda bilgileri paylaşacağız.

You may be interested

Google Daydream View VR Yenilendi! İşte Yeni VR Başlıklar
Giyilebilir Teknoloji
2 views
Giyilebilir Teknoloji
2 views

Google Daydream View VR Yenilendi! İşte Yeni VR Başlıklar

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Giyilebilir teknoloji sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Akıllı saatler bir yana, artık sanal gerçeklik teknolojisi de öne çıkmaya başladı. İlk…

Snapchat Beklenen Adımı Atıyor
Sosyal Medya
3 views
Sosyal Medya
3 views

Snapchat Beklenen Adımı Atıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Sosyal medya uygulamaları arasındaki yarışta, bazı uygulamalar geri kalmaya başladı. Instagram’ın 800 milyon kullanıcı sayısı açıklaması ve Facebook’un 2 milyarı…

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
10 views
Otomotiv
10 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Leave a Comment

Your email address will not be published.