Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı

Google, iki gün önce gerçekleştirdiği etkinliklerinde birçok yeniliği ortaya çıkardı. Tabii ki başrol oyuncusu, Pixel 2 akıllı telefonları olmuştu. Yeni akıllı telefonların özellikleri ve yeni seri akıllı telefonların tasarımları bir hayli konuşuldu. Fakat Google tek yeniliği, yeni amiral gemisi akıllı telefonları olmadı. Bunun dışında birçok teknoloji ürününün tanıtımı gerçekleştirildi. Google Home Max, Home mini derken VR gözlüklerini de yenileyen markanın, şimdi ise yazılımsal olarak bir yeniliği ortaya çıktı. Yeni akıllı telefonların içerisinde de yer alan Google Asistan için yapılan düzenleme sonrasında Google Asistan Spotify desteği açıklandı.

Google Asistan Spotify Desteği Nasıl Farklar Getirecek?

Etkinliğin yazılımsal kısımda en çok konuşulacak yeniliği Google Asistan Spotify desteği oldu. Akıllı hoparlörlerinde dahil edildiği yeni destekte, kullanıcılar sesli komut ile en popüler müzik servisini kullanabilecek. Şöyle ki sadece bir komut vererek istediğiniz şarkı listenizi çalabileceksiniz.

Bunun dışında önerilen şarkı listelerini çalma, yeni liste kontrolleri gibi birçok işlemi de sanal asistan desteğiyle beraber gerçekleştirebileceksiniz. Doğrudan kullanım desteği de sunacak olan yeni güncellemenin, varsayılan ayarlarını da değiştirdiği ortaya çıktı. Daha da açacak olursak, popüler müzik servisini varsayılan yaptığınız zaman sadece sesli komutta “şarkı çal” gibi ana komutları vermeniz yeterli olacak.

Google Asistan Spotify

Uygulamanın ismini belirtmenize gerek yok. Bu gibi daha birçok özellikle beraber kullanıcıların müzik deneyimini değiştirecek olan uygulama desteğinin, şimdiden kullanıma girdiği açıklandı. Yeni özelliğin kullanımı hem asistan güncellemesi hem de Spotify güncellemesiyle beraber kullanıma girdi. Fakat burada önemli bir eksiklik dikkat çekecek.

En azından Türk kullanıcılar için kötü bir gelişme var. Dil desteği sorunu nedeniyle ülkemizde yeni güncelleme geçerli olmayacak. Google Asistan Spotify güncellemesinin ülkemizde de geçerli olacağı belirtiliyor fakat bunun biraz daha zaman alacağı belirtiliyor. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından, ülkemizde kullanımın nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz. Güncelleme yayınlandıktan sonra sitemiz üzerinden detayları bulabilirsiniz. Tarih konusunda bir açıklama yapıldığı zamanda bilgileri paylaşacağız.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.