Sony Yeni Modellerinde Kulaklık Girişlerine Son Verebilir

Xperia modelleriyle akıllı telefon dünyasında yer alan Sony, uzun bir süredir koruduğu akıllı telefon tasarımını, CES 2018 fuarı sonrasında geride bırakmaya başlamıştı. Akıllı telefon dünyasının değişmesinden sonra eski tasarımlarında devam edemeyeceğini anlayan firmanın, ilk tasarım değişiklikleri ise yeterli görülmedi.

Yine çerçeveli modeller kullanmayı tercih eden markanın çerçevesiz tasarıma doğru ilerlemesi beklenmeye başladı. Marka ise bir sonraki amiral gemisi modelinde bu tasarım değişikliği beklentisini ortaya koymak için çalışmalarına başladı. İlk olarak yeni akıllı telefonların çerçevesiz tasarımlarına ilişkin yeni görseller ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni modeller için başka bir detay ortaya çıktı.

Sony Tasarım Konusunda Önemli Adımlar Atıyor

Son yapılan FCC başvurusunda ise yeni tasarıma ilişkin yeni bir detay ortaya çıktı. Fakat bu detay kullanıcıları pek memnun etmiş değil. Öyle ki yeni tasarım görsellerine göre Sony, Xperia serilerinde yer alan kulaklık girişini kaldıracak. Bu sayede telefonlar daha ince ve çerçevesiz bir yapıya bürünecek gibi gözüküyor.

Ancak kulaklık girişlerinin kaldırılacak olması da markanın eleştiri almasına neden olmaya başladı. Özellikle kalın kasa kullanımı ve dikdörtgen yapısı ile dikkat çeken eski modellerde desteklenen tasarım detaylarından birisi olarak önümüze çıkan kulaklık girişlerinin kaldırılması, markaya olumsuz olarak yansıyacaktır.

Sony

Kulaklık girişlerinin kaldırılmasıyla beraber tasarımın tam olarak nasıl değiştirileceği konusunda ise bir detay paylaşılmış değil. Bunun için markanın daha önce ortaya çıkan tasarım detaylarından yararlanılıyor. Daha önce paylaşılan görsellere göre Sony, kulaklık girişlerini de kaldırıp burada tek bir USB-C girişine yer verecek. Markanın bunun için dönüştürücülerini bile hazırladığı belirtiliyor.

Standart bir şekilde 3.5 mm jak girişine sahip olan kulaklıkların, girişi içinde bu aparatlara gerek olacak. Tüm bu değişimin Sony Xperia modellerine nasıl yansıyacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bunları görmek için MWC etkinliğini beklemek gerekiyor. Yeni tasarımla yeni model MWC 2018 etkinliğinde ortaya çıkacak.

Ilginizi çekebilir

Dark Souls Remastered Çıkış Tarihi Belli Oldu
Oyun
8 görünteleme
Oyun
8 görünteleme

Dark Souls Remastered Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Aksiyon dolu oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan Dark Souls, hemen her serisinde bir hayli beğeni kazandı ve oldukça geniş kitlelere…

Google Play Kitaplar İçin Yeni Özellikler Yolda
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Google Play Kitaplar İçin Yeni Özellikler Yolda

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Google Play ile Android’in uygulama kısmında da tek el olan Google, çok uzun bir zaman önce servislerini ayrı ayrı sunarak…

WhatsApp v2.18.18 Beta Sürümü Sonrasında İki Yenilik Ortaya Çıktı
Sosyal Medya
6 görünteleme
Sosyal Medya
6 görünteleme

WhatsApp v2.18.18 Beta Sürümü Sonrasında İki Yenilik Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Anlık mesajlaşma konusunda WhatsApp artık tek adres haline geldi. Facebook’un satın almasından sonra daha başarılı ve daha güvenlik bir anlık…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.