Sony Xperia XZ1 Compact İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

29 Temmuz 2017
169 Görünümler

Daha önce Xperia serilerini genişletmek adına çalışmaları ortaya çıkan akıllı telefon devi Sony’nin bir dizi yeni hazırlık içerisinde olduğu geçtiğimiz günlerde netlik kazanmıştı. Markanın biraz daha mini özellikleri göstereceği yeni akıllı telefon modelleri olan Sony Xperia XZ1 Compact serisi için bazı bilgiler ortaya çıkmış ve teknoloji devinin kısa süre sonra yeni bir seri tanıtacağı da kesinlik kazanmıştı. Merakla beklenen akıllı telefonların sistemsel özellikleri konusunda da belli başlı bilgilerin ortaya çıktığını görmüştük. Ne zaman çıkış yapacağı merakla beklenen yeni seri akıllı telefonların sonunda tanıtım tarihi içinde bilgiler ortaya çıktı.

Sony Xperia XZ1 Compact Çok İddialı Geliyor

Her ne kadar son performans testlerine göre telefonların ekranları bir hayli küçük olsa da özelliklerinin amiral gemisi akıllı telefon özellikleri olduğu görülüyor. İçerisinde Snapdragon 835 işlemcilerini sunacak olan akıllı telefonların bellek miktarlarının ise 4 GB rakamında olacağı görülmüştü. Samsung’un Galaxy S8 akıllı telefonlarında yer alan özelliklere sahip olması beklenen Sony Xperia XZ1 Compact modellerinin, ekran kısmında ise 4.6 inç ekran boyutu sunması bekleniyor.

4.6 inç küçük ama kullanışlı bir ekran sistemi sunulacağını gösterirken telefonların en son Android sürümüne kadar yükseltilmesi de beklentiler arasında. Yani yeni modelin performans testleri her ne kadar Android 7.1.1 sürümüyle beraber yapılsa da Sony Xperia XZ1 Compact modelinin Android O işletim sistemine kadar yükseltilmesi bekleniyor.

Sony Xperia XZ1 Compact

Bunun dışında yeni modelin ekran özellikleri konusunda da 720p çözünürlük değerinin sunulması bekleniyor. Tüm bu özelliklerini daha öncede gördüğümüz Sony Xperia XZ1 Compact akıllı telefonlarının tanıtım tarihi konusunda ise yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre telefonların tanıtımı IFA 2017 etkinliğinde yapılacak.

Hemen her etkinlikte yeni akıllı telefonlarını ortaya sunan markanın bu sene de IFA etkinliğini kaçırmayacağını görüyoruz. Yeni modelin tüm özellikleri ve fiyatı konusunda da tüm bilgilerin IFA 2017 etkinliğinde paylaşılması bekleniyor. Beklenen modeller bakalım daha ne gibi sürprizler sunmuş olacak?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.