Sony Xperia XZ Pro Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Akıllı telefonların yeni serilerinden biri olsa da sürekli değişen amiral gemisi serilerin gölgesinde kalmaya başlayan Sony Xperia XZ akıllı telefonlarının yenileneceği ortaya çıktı. Kısa süre önce paylaşılan haberlerde Sony Xperia XZ Pro akıllı telefonlarının geleceği ortaya çıkmıştı.

Fakat telefonların sistem özellikleri konusunda çok fazla bilgi paylaşımı yapılmamıştı. Şimdi ise yeni akıllı telefon modelinin özellikleri konusunda beklentiler ortaya çıktı. Hatta Sony Xperia XZ Pro modeline ait olduğu belirtilen bir ürün sayfası da paylaşıldı ve bu şekilde telefonların hemen hemen tüm özellikleri ortaya çıktı. Peki, yeni model neler sunacak? Bakalım.

Sony Xperia XZ Pro İçin Beklenen Özellikler Neler?

Yeni akıllı telefonların amiral gemisi modellerinin güçlendirilmiş serileri olacağı belirtiliyor. Haliyle telefonda yer alacak olan sistemlerde amiral gemisi modellerinde aranan sistemler olacak. Üstelik bu seri 2018 yılı amiral gemisi akıllı telefonlarına rakip olabilecek seri olarak karşımıza çıkıyor ve sistem özellikleri de bunu net bir şekilde gösteriyor.

Sony Xperia XZ Pro

Sony Xperia XZ Pro modelinde yer alacak olan işlemci modelinden başlayarak bu özellikler hakkında bilgi verelim. Yeni modelin Snapdragon 845 yeni seri işlemcilerine sahip olacağı açıklaması ilk bilgi. Bunun dışında telefonların yeni amiral gemisi işlemcilerini destekleyecek olan 6 GB RAM bellek miktarlarından söz ediliyor. 6 GB RAM bellek miktarı yüksek performans elde edilmesi için telefonu öne çıkarsa da tek ayrıcalık bu değil.

Bunun yanında yeni modelin 18 ve 12 MP’lik arka kameralarının ve 13 MP değerinde de ön kamerasının bulunacağı belirtiliyor. Android Oreo işletim sistemiyle çıkış yapması bile yeni seri akıllı telefonlardan olacağını gösteren Sony Xperia XZ Pro akıllı telefonlarının fiyatı konusunda ise 930 dolar gibi bir rakamdan söz edildiğini belirtelim. Bunun dışında yeni modelin Xperia serilerinde görülen tasarım değişikliklerine yer verip yer vermeyeceği ise belli değil. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Ilginizi çekebilir

YouTube Para Kazanma Şartlarını Değiştirdiğini Açıkladı
Gündem Haberleri
7 görünteleme
Gündem Haberleri
7 görünteleme

YouTube Para Kazanma Şartlarını Değiştirdiğini Açıkladı

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Google’ın sonrasında çok büyük bir gelişim gösteren YouTube, şu an için sadece video platformları arasında değil sosyal medya uygulamaları arasında…

Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?
Gündem Haberleri
3 görünteleme
Gündem Haberleri
3 görünteleme

Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Sanal para birimleri için dönem değişmeye başladı. İlk etapta çok hızlı yükselen ve sürekli kazandıran bir alan olarak değerlendirilen sanal…

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!
İnternet
18 görünteleme
İnternet
18 görünteleme

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Tarayıcılar içerisinde en çok kullanılanı son verilere göre Google Chrome tarayıcı. Google tarafından arama motoru üzerinden geliştirilip ilk sıraya yerleştirilmesi…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.