Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra Tanıtıldı! İşte Yeni Xperia Modelleri

Sony, CES 2018’e hızlı bir giriş yaptı. Daha önce markanın L2 modelini tanıttığını belirtmiştik. Daha çok orta segmente hitap eden ve pek yüksek özellik değerlerine sahip olmayan Xperia L2 akıllı telefonları ise bu alanda tek tanıtılan yeni modeller olmadı. Bunun dışında marka Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra modellerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. L2 modellerine göre çok daha başarılı olan Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra serisi ise bir hayli ilgi çekti. Hemen yeni serilerin özelliklerine geçelim.

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra Tasarımları

Yine ilk olarak tasarım kısmından başlayacağız. Bu modelde de markanın bahsettiği tasarım değişikliğini ortaya koyduğu görülüyor. Her iki modelde de aynı tasarım kullanılmış durumda. Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra ikilisinin tasarımında, daha kavisli bir ekran kullanımına yer verildiği görülüyor. Daha kavisli ekranın yanı sıra ekran gövde oranı da biraz daha başarılı.

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra

Tabii ki son dönemde ünlenen çerçevesiz tasarım akıllı telefonlar kadar değil. Bunun dışında arka kısımda da yine tek arka kamera kullanıldığı ve parmak izi sensörlerinin de arka kısma taşındığı görülüyor. Hem kamera hem de parmak izi sensörleri ortalanmış bir şekilde yerleştirilmiş.

Sony Xperia XA2 Teknik Özellikler

Tasarım özelliklerinden bahsettiğimiz Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra ikilisi için şimdi de teknik özelliklerden söz edelim. Bunun için önce ilk model Sony Xperia XA2 serisinde başlayacağız. Bu modelde orta segment özelliklerini görüyoruz. Telefonların 5.2 inç ekran boyutu bulunuyor. 5.2 inç ekranın çözünürlük değeri ise Full HD ekran çözünürlüğü.

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra

Bunun dışında işlemci kısmında ise Snapdragon 630 serisinin kullanıldığını ve beraberinde de 3 GB RAM bellek miktarına yer verildiğini görüyoruz. Kamera kısmında ise 23 MP değerinde tek arka kamera var ve bu kamera 4K video çekimi yapabildiği gibi 120 fps değerinde de ağır çekim yapabiliyor. Ön kamerada ise 8 MP değerinde tek kamera kullanılmış. 3300 mAh değerinde bataryalar ve Android Oreo işlemciler ise son detaylar.

Sony Xperia XA2 Ultra

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra ikilisi arasında üst model olarak gösterilen Ultra modelinde yer alan özelliklerde beğeni toplayacak cinsten. Öncelikle bu modelin ana modele göre biraz daha büyük olduğunu ekleyelim. 6 inç ekran boyutu kullanılıyor. Ekranlar yine Full HD çözünürlük değerine sahip. İşlemci kısmında da bir değişiklik durumu söz konusu değil. Yine Snapdragon 630 işlemcileri kullanılıyor ancak bu kez RAM bellek değeri biraz daha yüksek, 4 GB RAM bellek kullanımı yapılıyor.

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra

Arka kısımda 23 MP değerinde aynı kameralara sahip olan Ultra, ön kısımda ise geniş açılı iki adet 8 MP kameraya sahip. Selfie özel modları ile bu kameraların yazılımsal olarak da desteklendiği belirtiliyor. 3580 mAh değerinde batarya ve Android Oreo işletim sistemiyle beraber Ultra modeli de bu ay sonu satışa çıkacak. Fiyatları henüz açıklanmadı.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.