Sony Xperia XA2 Tasarımı Bu Kez Gözüktü

Sony’nin kendi kullanıcı kitlesine hitap ederken bir anda genişleyen ve amiral gemisi modelleriyle rekabet eden Sony Xperia akıllı telefonları, büyük bir yenileme döneminin içerisinde. Şimdiye kadar yayınlanan hemen hemen her modelde markanın yanı tasarımı uygulaması ve sadece ufak değişikliklerle yeni modelleri sunması, en büyük değişikliğin tasarım kısmında olması anlamına geliyordu. Bunun için çalışmalar yapan marka, yeni akıllı telefonlarında önemli bir tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Yapılan tasarım değişikliği ise Sony için yeni bir dönemin başlaması anlamına geliyor. Bu değişikliğin ise Sony Xperia XA2 modelinde ortaya koyması bekleniyor. Son yayınlanan görsellerde iddiaları doğrular nitelikte.

Sony Xperia XA2 Nasıl Bir Tasarım İle Gelecek?

Render görüntüleri ve son paylaşılan taslak görsellerine göre Sony Xperia XA2 akıllı telefonlarında kullanılan tasarımlar çok daha başarılı olacak. Görsellerde de bu değişiklikleri net bir şekilde görebiliyoruz. İlk olarak telefonların dikdörtgen yapıdan pek uzaklaşmadığını belirterek başlayalım. Fakat artık ekran bölümü daha farklı olacak. Üst ve alt kısımda çerçeveler olacak fakat yanlarda çerçeve bölümünün yer almadığını göreceğiz.

Telefonun yan kısımlarda tamamen çerçevesiz tasarım kullanması gündeme gelecek. Alt ve üst kısımda yer alan çerçevelerin yan kısımlarda tamamen sıfıra inmesi en büyük yenilik olacak gibi duruyor. Öyle ki bunun dışında ana tasarım kesin çizgilerle ayrım söz konusu değil.

Sony Xperia XA2

Diğer değişiklikle devam edecek olursak, bir diğer önemli değişiklik parmak izi sensörleri gibi gözüküyor. Bu modelin parmak izi sensörleri tam olarak arka kısma taşınmış. Ön kısımda hiçbir fiziksel tuşun bulunmaması gibi bir artı sağlayan yeni parmak izi tasarımı kamera yerleşimini de doğrudan etkilemiş durumda.

Sony Xperia XA2 akıllı telefonlarında kameraların köşelere konumlandırılmış hali değil, bundan farklı olarak ortalanmış olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. Ortalanmış olan kameralar parmak izi sensörlerinin hemen üst kısmında yer alacak. Sony Xperia XA2 telefonlarının sunacağı tasarım bu şekilde gözüküyor. Hem render hem de taslak görüntülerinde aynı sistemi görüyoruz. Diğer modellerde daha farklı bir tasarım gelir mi? Soru işareti.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.