Sony Xperia Serisi İçin Yeni Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

8 Aralık 2017
12 Görünümler

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız haberlerde, Sony Xperia akıllı telefon serilerinin tasarımlarında önemli değişiklikler olacağının açıklandığını belirtmiştik. Marka tarafından da gelen açıklamalarda akıllı telefonların her modelinde kullandıkları tasarımın yerine, yeni bir düzene geçileceği yönünde bilgiler verilmiş fakat yeni tasarımın nasıl olacağı konusunda bilgiler paylaşılmamıştı. Sony bu konuda net bir açıklama yapmamış olmasına rağmen, tasarım değişikliklerine hızla hazırlanmaya başladı. Bugün paylaşılan görseller ise markanın yeni seriler için kullanacağı yeni tasarımlar hakkında ortaya çıkarılmış olan ilk görseller oldu.

Sony Xperia Tasarımı Nasıl Değişecek?

Muhtemelen MWC 2018 etkinliğinde göreceğimiz yeni akıllı telefonlarla beraber tasarım değişikliğine adım atılmış olacak. İki yeni telefonun tanıtılması beklenen etkinlikte tanıtılacak olan telefonların ise iki yeni tasarımı sunacağı belirtildi. Sony Xperia modellerinin yeni tasarımı için paylaşılan görseller ise önemli detaylar var.

Öncelikle dikdörtgen tasarım kullanımının üzerinde durulacağını belirtelim. Bir modelde sonsuz ekran teknolojinin kullanılacağı ve bu modelin, dikdörtgen tasarımına sahip olacağı görülüyor. Arka kısımda ise oldukça farklı bir tasarım kullanılacak. Çift kamera iki yana dağıtılmış şekilde karşımıza çıkacak. İki kameranın tam ortasında ise flaş ışıklarının yer aldığını göreceğiz ki zaten bu tasarım kısmında yapılan en önemli değişiklik olarak karşımıza çıkacak. Bu tek değişiklik olmayacak. Bunun dışında bir yeni tasarımlı Sony Xperia modeli daha geleceği belirtiliyor.

Sony Xperia

İkinci Sony Xperia modelinde ise yuvarlak hatlar görüyoruz. Telefonların köşelerinde yer alan yuvarlar hatlar, önemli tasarım değişikliği olarak gösteriliyor. Yine ekranlar ise çerçevesiz olarak karşımıza çıkacak. Arka kısımda ise tasarımda daha da bir değişiklik var.

iPhone modellerinde olduğu gibi köşeye yerleştirilmiş olan yan yana kamera kullanacak telefonun, tam orta kısmında ise parmak izi sensörlerinin yer alacağı görülüyor. Her iki telefonun da serinin yeni tasarımları olması bekleniyor. Tasarımların değişikliğinin yanı sıra sistem özelliklerinin de değişmesi beklenen telefonlarda bu değişikliklerin ise MWC 2018 etkinliğinde ortaya çıkması bekleniyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.