Sony Xperia L2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyat Açıklaması

CES 2018’in en etkin markalarından biri olması beklenen Sony, ardı ardına yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya devam ediyor. Mobil alanda kendisi açısında yeni bir dönem açacağı konuşulan ve uzun süredir beklenen tasarım değişikliğini gerçekleştireceği açıklanan markanın, haliyle yeni tanıtılacak akıllı telefonları daha çok merak edilmeye başlamıştı. Kullanıcıların merakını dindiren Sony ise Sony Xperia L2 modelini tanıtarak işe başladı. Uygun fiyatlı model olarak tanıtılan Sony Xperia L2 akıllı telefonlarının özellikleri ise şimdiden ilgi odağı oldu. Hemen yeni telefonun özelliklerinden söz edelim. Ayrıca tasarım değişikliklerini de ele almak gerekecek.

Sony Xperia L2 Tasarımı Nasıl Değişti?

Yeni akıllı telefonların tasarımında çok önemli değişiklikler bekleniyordu. Bu seride standart Xperia tasarımlarının gözükmeyeceği ve ana tasarımların değişeceği iddiası gündem olmuştu. Fakat tanıtım sonrasında Sony Xperia L2 akıllı telefonlarının tasarım kısmında çok önemli değişiklikler getirmediği görüldü. Ana tasarımda tabii ki değişiklikler yapılmış ama şok yaratacak bir fark söz konusu değil.

Sony Xperia L2

Bunun için yeni akıllı telefonların sadece kamera ve parmak izi sensörlerinin yerleşiminin değiştiğini söylemek yanlış olmaz. Parmak izi sensörleri arka kısma taşınmış ve ortalanmış bir parmak izi sensörü kullanılmış. Kamerada hemen parmak izi sensörlerinin üzerine taşınmış ve köşede yer alan kamera ortalanmış. Bunun dışında çok önemli bir değişiklik yok. Yine dikdörtgen tasarım hatlarının korunduğu görülüyor.

Sony Xperia L2 Teknik Özellikler

Sony Xperia L2 akıllı telefonları yeni amiral gemisi modellerine göre çok daha aşağıda kalan bir seri. Tabii ki bu durum fiyatta kendisini gösteriyor. MediaTek MT6737T işlemci modeliyle beraber sunulan Sony Xperia L2 akıllı telefonları, 4 çekirdekli işlemci sayesinde 1.5 GHz saat hızına kadar çıkabiliyor.

Sony Xperia L2

Tabii ki günümüz akıllı telefon modellerine göre aşağıda kalan bir değer olsa da bu hızın da orta segment için yeterli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun dışında telefonun içerisinde 3 GB RAM bellek miktarı göreceğiz. Yine standart bir değer olan 3 GB RAM bellek miktarının maksimum olarak 32 GB depolama alanı sunduğu görülüyor.

5.5 inç ekranlara sahip olan Sony Xperia L2 modelinde, ekran çözünürlük değeri ise 720p olarak açıklandı. Arka kısımda tek arka kamera kullanan modelin 13 MP arka ve 8 MP ön kamerası ve ayrıca 3300 mAh değerinde bataryaları da son detaylarından. Fiyatı çok yüksek olmayacak olan telefonun çıkışı ay sonu olacak. Fakat net fiyat açıklamasının ne zaman geleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen satışa çıkmadan birkaç gün önce bu konuda bilgiler paylaşılacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.