Sony Tasarım Değişikliğini Onayladı

28 Eylül 2017
29 Görünümler

Akıllı telefon dünyasına yerleşen markalardan biri olarak karşımıza çıkan Sony, akıllı telefon serilerini güncellemeye devam ediyor. Xperia XZ akıllı telefonlarıyla beraber üst segment akıllı telefon modelleri arasında da kendisine yer bulan markanın, sistem özellikleri bir yana tasarım kısmında bir yandan övgü diğer bir yandan eleştiriler aldığını gördük.

Genel olarak beğeni toplayan bir tasarım kullanılıyor olsa da artık sıradanlaşmaya başladığı düşünülen tasarımın, gelen eleştirilerden sonra ise yeniliklere ayak uydurmak için değiştirileceği belirtiliyor. Buna göre teknoloji devinin bambaşka bir tasarıma geçmeye düşündüğünün haberlerini de daha önce vermiştik. Bu noktada yeni tasarımların nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda da bilgiler verildi. Yeni bilgileri doğrudan marka da açıklamış oldu.

Sony Akıllı Telefon Tasarımı Nasıl Değişecek?

Gelen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların tamamen tasarımında yeniliklere gidilecek. İlk olarak telefonların kamera yerleşimlerinin değişeceğinden söz ediliyor. Yeni modelin kamera sisteminde ortalanmış bir kamera kullanımından söz ediliyor. Köşeye yerleştirilmiş olan arka kameranın ortalanmasının yanı sıra çift kamera yerleşimlerini de görebiliriz. Bunun dışında genel kasa tasarımlarında da değişimler söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Sony

Sony yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında tasarım değişikliği doğrulanırken, ekran kısmında değişimin nasıl bir şekil alacağını ise henüz göremedik. Ekran kısmında kavisli ekran kullanımı yapılabileceği ve son dönemin modası olan çerçevesiz ekranları görmek mümkün olabilir. Bunlar için Sony’nin tanıtımlarını beklemek gerekiyor.

Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklama kısmında, yeni tasarımların 2018 tarihinde geleceği belirtiliyor. Yani hem bir sonraki amiral gemisinde hem de yeni orta sınıf segment serilerinde yeni tasarımlara geçiş yapılmış olacak. Burada kritik olan nokta ise yeni tasarımın tüm modeller üzerinde etkili olup olmayacağı. Tüm modeller üzerinde geçerli bir tasarım görecek okursak Sony, yeni bir döneme geçiş yapmış olacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.