Sony Tasarım Değişikliğini Onayladı

Akıllı telefon dünyasına yerleşen markalardan biri olarak karşımıza çıkan Sony, akıllı telefon serilerini güncellemeye devam ediyor. Xperia XZ akıllı telefonlarıyla beraber üst segment akıllı telefon modelleri arasında da kendisine yer bulan markanın, sistem özellikleri bir yana tasarım kısmında bir yandan övgü diğer bir yandan eleştiriler aldığını gördük.

Genel olarak beğeni toplayan bir tasarım kullanılıyor olsa da artık sıradanlaşmaya başladığı düşünülen tasarımın, gelen eleştirilerden sonra ise yeniliklere ayak uydurmak için değiştirileceği belirtiliyor. Buna göre teknoloji devinin bambaşka bir tasarıma geçmeye düşündüğünün haberlerini de daha önce vermiştik. Bu noktada yeni tasarımların nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda da bilgiler verildi. Yeni bilgileri doğrudan marka da açıklamış oldu.

Sony Akıllı Telefon Tasarımı Nasıl Değişecek?

Gelen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların tamamen tasarımında yeniliklere gidilecek. İlk olarak telefonların kamera yerleşimlerinin değişeceğinden söz ediliyor. Yeni modelin kamera sisteminde ortalanmış bir kamera kullanımından söz ediliyor. Köşeye yerleştirilmiş olan arka kameranın ortalanmasının yanı sıra çift kamera yerleşimlerini de görebiliriz. Bunun dışında genel kasa tasarımlarında da değişimler söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Sony

Sony yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında tasarım değişikliği doğrulanırken, ekran kısmında değişimin nasıl bir şekil alacağını ise henüz göremedik. Ekran kısmında kavisli ekran kullanımı yapılabileceği ve son dönemin modası olan çerçevesiz ekranları görmek mümkün olabilir. Bunlar için Sony’nin tanıtımlarını beklemek gerekiyor.

Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklama kısmında, yeni tasarımların 2018 tarihinde geleceği belirtiliyor. Yani hem bir sonraki amiral gemisinde hem de yeni orta sınıf segment serilerinde yeni tasarımlara geçiş yapılmış olacak. Burada kritik olan nokta ise yeni tasarımın tüm modeller üzerinde etkili olup olmayacağı. Tüm modeller üzerinde geçerli bir tasarım görecek okursak Sony, yeni bir döneme geçiş yapmış olacak.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.