Sony Tasarım Değişikliğini Onayladı

Akıllı telefon dünyasına yerleşen markalardan biri olarak karşımıza çıkan Sony, akıllı telefon serilerini güncellemeye devam ediyor. Xperia XZ akıllı telefonlarıyla beraber üst segment akıllı telefon modelleri arasında da kendisine yer bulan markanın, sistem özellikleri bir yana tasarım kısmında bir yandan övgü diğer bir yandan eleştiriler aldığını gördük.

Genel olarak beğeni toplayan bir tasarım kullanılıyor olsa da artık sıradanlaşmaya başladığı düşünülen tasarımın, gelen eleştirilerden sonra ise yeniliklere ayak uydurmak için değiştirileceği belirtiliyor. Buna göre teknoloji devinin bambaşka bir tasarıma geçmeye düşündüğünün haberlerini de daha önce vermiştik. Bu noktada yeni tasarımların nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda da bilgiler verildi. Yeni bilgileri doğrudan marka da açıklamış oldu.

Sony Akıllı Telefon Tasarımı Nasıl Değişecek?

Gelen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların tamamen tasarımında yeniliklere gidilecek. İlk olarak telefonların kamera yerleşimlerinin değişeceğinden söz ediliyor. Yeni modelin kamera sisteminde ortalanmış bir kamera kullanımından söz ediliyor. Köşeye yerleştirilmiş olan arka kameranın ortalanmasının yanı sıra çift kamera yerleşimlerini de görebiliriz. Bunun dışında genel kasa tasarımlarında da değişimler söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Sony

Sony yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında tasarım değişikliği doğrulanırken, ekran kısmında değişimin nasıl bir şekil alacağını ise henüz göremedik. Ekran kısmında kavisli ekran kullanımı yapılabileceği ve son dönemin modası olan çerçevesiz ekranları görmek mümkün olabilir. Bunlar için Sony’nin tanıtımlarını beklemek gerekiyor.

Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklama kısmında, yeni tasarımların 2018 tarihinde geleceği belirtiliyor. Yani hem bir sonraki amiral gemisinde hem de yeni orta sınıf segment serilerinde yeni tasarımlara geçiş yapılmış olacak. Burada kritik olan nokta ise yeni tasarımın tüm modeller üzerinde etkili olup olmayacağı. Tüm modeller üzerinde geçerli bir tasarım görecek okursak Sony, yeni bir döneme geçiş yapmış olacak.

You may be interested

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi
Oyun
9 views
Oyun
9 views

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti.…

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi
Mobil
16 views
Mobil
16 views

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Akıllı telefonların en çok kullanılan işletim sistemi unvanını elinde bulunduran Android işletim sistemi, sürekli bir yükseliş içerisinde. Aslında iOS işletim…

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi
Uygulamalar
9 views
Uygulamalar
9 views

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Artık sosyal medyada en çok kullanılan nesneler olarak dikkat çeken emojiler, değişen sistemlerle beraber farklılaşmaya başladı. Bu noktada en büyük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.