Sony Çerçeveli Tasarımdan Vazgeçmedi

Akıllı telefon dünyasında Xperia modelleriyle adını duyuran Sony, çok uzun bir süreçte kullandığı Xperia tasarımları için artık sona geldiğini belirten açıklamalar yapmıştı. Marka tarafından yapılan açıklamalarda, dikdörtgen standart tasarımın değiştirileceği ve yeni modellerde bu tasarımların kullanılacağı işaret edilmişti.

Tüm bu açıklamalar bir yana Sony’nin nasıl bir değişikliğe gideceği en çok merak edilen konulardan biri olmuştu. Daha önce paylaşılan görsellerle beraber bu alanda beklentileri ortaya koyan bazı tasarım detayları paylaşmıştık. Şimdi ise markanın yeni akıllı telefonları için seçeceği tasarımların en net halleri ortaya çıktı. Görselleri paylaşılan yeni tasarımların pek memnun etmediğini belirtelim.

Sony Nasıl Bir Tasarım Kullanacak?

Ortaya çıkan son görseller Sony Xperia modelleri için beklenen değişikliğin ortaya konulmayacağını gösteriyor. Dikdörtgen tasarımını yine koruyacağı görülen Sony, yeni Xperia modellerinde biraz daha yumuşatılmış olan kenarlar kullanacak gibi gözüküyor. Telefonların genel hatlarıyla Xperia tasarımını koruması, köklü bir değişikliğin gelmeyeceğini gösteriyor. Daha yumuşatılmış olan kenarlıklar ve kavisli yapısının dışında üst ve alt kısımda çerçevelerin korunmaya devam ettiğini görüyoruz.

Sony

Yani Samsung ve Apple’ın yaptığı gibi tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon serisi görmek mümkün olmayacak. Bunun dışında parmak izi sensörlerinin arka kısımda konumlandırıldığını göreceğiz. Ayrıca arka kısımda beklediğimiz gibi kamera sağ köşede değil, bunun yerine tam olarak ortalanmış şekilde kullanılacak.

Ortalanmış kamera yerleşiminin yanı sıra tasarım kısmında daha ne gibi değişikliklerin olacağı, CES 2018 fuarında ortaya çıkacak. Birkaç gün sonra yapılacak olan fuarda 3 yeni model tanıtılacak ve bu 3 modelde de yeni tasarımı görmek mümkün olacak. Yeni tasarımın ne kadar beğenilip beğenilmeyeceğini göreceğiz. Şimdilik tepkiler pek memnun edici gibi gözükmüyor. Yine de kesin tasarımı beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.