Sony Android Güncellemelerini Hızlandırıyor

27 Kasım 2017
18 Görünümler

Akıllı telefon devlerinden biri olarak anılmaya başlayan Sony, Android güncellemeleri konusunda da en iyi firmalardan biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Teknoloji devinin elde ettiği başarı bir yana yeni seri yazılımları da anında sunmasıyla, akıllı telefon dünyasını zenginleştirmeye başladı.

Markanın bu konuda Google ile yapmış olduğu anlaşmada bir hayli etkili oldu. Öyle ki Android Oreo güncellemesini de yayınlayan ilk firmalardan biri olan Sony, Xperia modellerini de bu şekilde yeniliyor. Markanın son olarak Xperia XZ modellerine Android Oreo güncellemesini getirdiğini gördük. Xperia XZ modelleri için yayınlanan Android Oreo güncellemesinin ardından ise marka yeni bir dönem başlattığını açıkladı.

Sony Android Oreo Güncellemeleri Geliyor

Markanın zaten baştan beri hızlı devam eden güncellemelerinin, artık daha da hızlandırılacağı açıklandı. Android 8.1 güncellemesi gelmeden önce Android Oreo sürecini tamamlamak isteyen Sony’nin yeni güncellemeleri yayınlamak için sunacağı bekleme süresini azaltacağı açıklanıyor. Sadece Android Oreo güncellemelerinin hazırlık sürecinde değil, bunun dışında güncellemelerin dağıtımı sürecinde de işler hızlanacak.

Dağıtım süresinin kısalacağının açıklanmasının ardından, Android Oreo güncellemelerinin yıl bitmeden tamamlanacağı düşünülmeye başlandı. Tabi burada Google ile yapılacak olan anlaşmaların devamlılığının da oldukça önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Bu arada Xperia XZ modellerinde gördüğümüz gibi artık güvenlik güncellemelerinin de kullanıcılara sunulduğunu hatırlatalım.

Sony

Yani Android güvenlik yamaları da artık anında yayınlanmaya başladı. Sony tarafından açıklanan bu gelişmeler güncelleme hızının artacağını işaret ediyor. Bunun dışında Sony tarafından başka sürprizler gelip gelmeyeceğini bekleyip görmek gerekiyor. Güncellemeler sırasında farklı arayüz çalışmaları gibi sürprizlerinde gelebileceği ihtimali var.

Tüm bunlar değerlendirildiği zaman, bundan sonraki süreçte akıllı telefon devinin yazılım açısından epey bir öne çıkacağı ve Google’ı da daha yakından takip edeceğini söyleyebiliriz. Özellikle amiral gemisi serisi Xperia modelleri için güncelleme desteği konusunda verilen sürelerinde oldukça uzun olması bekleniyor. Akıllı telefonlar için genelde bu süre 2 sene olarak açıklanıyor ama Sony için işler biraz daha farklı gelişecek gibi.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.