Sony Alpha 9 Fotoğraf Makinesi

20 Nisan 2017
195 Görünümler

Sony Alpha 9 Fotoğraf Makinesi

Sony’nin artık yepyeni bir amiral gemisi yani Sony Alpha 9 Fotoğraf Makinesi var. Profesyonel fotoğrafçılar için hayatın her adımında fotoğrafçıların yanlarında olarak piyasada en üst sırayı almaya çalışıyor.

Sony, Alpha serisinin en yeni modeli olan Alpha 9’u (stilize, α9) New York’ta bir etkinlikle açıklamadan hemen önce, şirketin başkanı Mike Fasulo, etkinlikte hazır bulunan kalabalık gazeteci ve fotoğraf severlere  Sony’nin iki ideal üzerinde çalışacağını söyledi:  Başkan Fasulo bunların ilkinin Yenilik ve  ikincisinin Müşterilerini dinleme konusundaki istekliliğini ispatlamak olduğunu belirtti.
Alpha 9, fotoğraf makinesi ortaya çıktıktan sonra izleyicilerin tepkisini ve profesyonel fotoğrafçılar panelinden edindiği referansları değerlendirerek, bu hedefleri gerçekleştirme yolunda iyi bir adımın yanı sıra fotoğrafçıların her çekimin “yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmasına” izin verme amacına da sahip olabilirler .

Alpha 9, Sony’nin piyasadaki diğer herhangi bir şeyle eşleşmediğini söyleyen görüntüleme performansına sahip tam kasa aynasız bir dijital kameradır. Lakin Radarex ekibi olarak bizler rakiplerinin bu iddiayı çürütmek için alternatifler sunmaya en kısa süre içinde başlayacağından hiç şüphe duymuyoruz.

Alpha 9’un Özellikleri

Kamera, 1 / 32.000 saniyeye kadar maksimum deklanşör hızı ile 20 fps’de yüksek hızlı, karartma içermeyen kesintisiz çekim yapabiliyor; bu nedenle, spor ve vahşi hayat ve bilimum doğa fotoğrafçıları için bire birdir. 

Süper hızlı odaklanması Alpha 9’un yepyeni 35mm tam çerçeve istiflenmiş 24.2MP CMOS algılayıcısı sayesinde gerçekleşiyor ki Sony’nin açıklamasına göre bu türünün ilklerinden biridir. Sensör ise Sony bünyesinde bulunan ve herhangi bir ayna kullanılmayan kameradan 20 kat daha hızlı hızlarda veri işleme özelliğine sahiptir.

Alpha 9, yeni telefoto G Master lens ile donatılmıştır.

Alpha 9, yeni telefoto G Master lens ile donatılmıştır.

 

Alpha 9 da gizli olabilir. Kamera, titreşimsiz sessiz bir deklanşöre sahiptir, bu nedenle vahşi veya diğer zorlu senaryolarda çekimler yapmak bir sorun oluşturmaz. Açılıştan sonra Sony, gazeteci ve fotoğrafçılardan oluşan kalabalığa yeni kameraları ve Alpha 9 verdi ve yalnızca duyulabilen deklanşör sesleri odadaki Alpha olmayan aletlerinden geldi.

Endişelenmeyin, fotoğraf tutkunları: portre fotoğrafçıları ve eski makinelere ve seslerine bayılanlar için çekimleriniz sırasında tıklayıp durmak istemiyorsanız, geri bildirim amaçlı isteğe bağlı bir deklanşör sesi var.

Alpha 9'un arka kısmı, otomatik odak için joystick ile birlikte.

Alpha 9’un arka kısmı, otomatik odak için joystick ile birlikte.

 

Alpha 9’un kamera içi görüntü incelemesi, Sony’nin profesyonel kamera panelinin kamera ile elde ettikleri tecrübeler üzerine bir vurgu oldu. Dijital fotoğrafçılar sıklıkla çekimlerini arka ekranda şap çekme olarak bilinen ve daha iyi fotoğraflar için zaman ve imkânlar kaybedebilen bir süreç olan kamera ekranında gözden geçiriyorlardı. Şimdi, Alpha 9’un karartma içermeyen çekimi ve kesintisiz görüntü incelemesi ile panel, çok daha az boşa harcanan zaman olduğunu ve çekimleri kaçırdığını söyledi.

Son olarakta Radarex ekibi olarak Alpha 9 için ön siparişlerin Amerika’da 21 Nisan’da başlayacağını ve fiyatının $4,500 dolar civarında olacağını bildirelim ve yurt dışında Alpha 9 lar gelecek aydan itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

Sony Alpha 9 Fotoğraf Makinesi

Sony Alpha 9 Fotoğraf Makinesi

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.