Son Değişiklikler Twitter İçin Artı Sağladı Mı?

Sosyal medya uygulamaları arasında en köklü olanlarından biri olan Twitter, Facebook ile bu alanın lideri olarak gösteriliyordu. Facebook ile yarış halinde olan uygulamanın bir noktadan sonra gerilemeye başladığını gördük. Kullanıcı kazanmamaya başlayan ve kullanıcı sayılarını arttıramayan Twitter, kötü gidişatla gündeme gelirken Facebook ise 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştı.

Bu süreçten sonra Twitter sürekli olarak düşmeye devam etti. Her seferinde biraz daha geriye giden sosyal medya devinin son düzenlemeleri ise çözüm oluşturabilecek adımlardan oluşmaya başladı. Bu noktada karakter sınırlarının değiştirilmeye başladığını gördük. Peki, karakter sınırlarını değiştirmek ne kadar etki etti?

Twitter Yeniden Yükselişe Geçebilir Mi?

Uygulama öncelikle 140 karakter sınırını kaldırdı. Buna karşın tamamen özgür bir yapı sunulmadı. Karakter sınırı 140 iken, güncelleme sonrasında bu sınır 280 olarak değişti. 140 karakter sınırı çok konuşulan bir sınırdı. Twitter’ın ilk andan beridir eleştirilmesine neden olan bir sınırdan söz ediyoruz. Hal böyle olunca geri planda kalmaya başlayan uygulamanın 280 karakter sınırının ise ilk güncelerde beğeni toplamayı başardığı görülüyor. En kötü durumda bile uygulamanın konuşulmasını sağladığı için bir hareketlilik yaşanmasını sağlayan girişim tek başına da kalmadı. Bunun dışında farklı bir adım daha atıldı.

Twitter

Kullanıcıların mesajlarında kullanacakları karakter sınırı 140 karakter sınırından 280 karakter sınırına kadar çıkarılırken, uygulamada kullanılan isimlerinde uzatıldığını gördük. İsimlerde de ilk etapta kullanıma açılan 20 karakter sınırının 50 karakter sınırına kadar yükseldiği görüldü. Karakter sınırı düzenlemeleri uygulamanın son birkaç gündür çok konuşulmasına neden oluyor. Haliyle karakter sınırlarının değiştirilme kararının şu an oldukça etkili olduğu görülüyor.

Kullanıcı sayılarında bu adımlar sonrasında ciddi bir sıçrama olmayacaktır. Fakat yine de karakter sınırının kaldırılması Twitter kullanımını doğrudan etkileyecek gibi gözüküyor. En azından aktiflik oranlarının artması beklenen bir durum. Mesaj karakter sınırının 280 seviyesine getirildiği ilk gün aktiflik oranlarında ciddi bir artış durumu söz konusu olmuştu. Bir kez daha belirtelim aynı sıçramanın sürekli olması beklenen bir durum değil.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
10 views
İnternet
10 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.