Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı sürprizlerde gündeme gelmişti. Markanın ilk olarak yeni sisteminin dikkat çekeceğini görmüştük. Yeni sistemde Snapdragon işlemci kullanan bilgisayar modellerinin piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Açıklamaların hemen arkasından ise markaların yeni bilgisayarları bir bir görücüye çıkmaya başladı. İlk olarak HP bu alanda yeni bilgisayarını duyurmuştu. Şimdi ise CES 2018 kapsamında Lenovo Miix 630 serisi tanıtıldı. Windows 10 ile gelen Lenovo Miix 630 modelinin özelliklerinden söz edelim.

Lenovo Miix 630 Çok Amaçlı Tablet

Lenovo Miix 630 modelini çok amaçlı bir tablet olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Harici klavyesi bulunan serinin bir de akıllı kalem desteği bulunuyor. Bu nedenle zaten çok amaçlı olarak kullanılabilen bir cihaz ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliyoruz.

Lenovo Miix 630

12.3 inç ekran boyutuna sahip olan model, Full HD çözünürlük desteği sunuyor ve Full H çözünürlük desteğinin yanı sıra 3:2 ekran teknolojisini görüyoruz. Açıkçası bu değerler doğrudan tasarıma da etki etmiş durumda. Sadece 15,6 mm kalınlığında olan Lenovo Miix 630, 1.33 kg gibi bir ağırlık değerine sahip.

256 GB depolama alanı ve 8 GB seviyesine kadar RAM bellek kullanımına izin veren Lenovo Miix 630, işlemci kısmında ise Snapdragon 835 modelini kullanmakta. Bu işlemci serisinin artıları ise tartışılmaz. Fansız çalışma ayrıcalığı, 20 saati bulan pil ömrü ve yeni mimari gibi birçok artı sağlayan işlemcilerin, 2 GHz üzerinde saat hızları var.

Lenovo Miix 630

USB Type C, 3,5 mm jak gibi aranan bağlantı destekleri bulunan Lenovo Miix 630, işletim sistemi olarak ise Windows 10 S çıkışlı olarak geliyor. Kullanıcının isteklerine göre bu konuda değişikliklerde yapılabiliyor. Tüm bu özelliklerle beraber yeni serinin satış fiyatının ise 799 dolar olduğunu ekleyelim. Çıkışı 2 ayı bulacak olan serinin ülkemizde ne kadar fiyatla satılacağı ise bilinmiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Galaxy J2 Pro (2018) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

Galaxy J2 Pro (2018) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Akıllı telefonlarında amiral gemisi serilerini öne çıkaran Samsung, sessiz sedasız bir modeli daha piyasaya sürdü. Bu kez biraz daha bütçe…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.