Snapdragon 845 Duyurusu Sonrasında Beklenen Adım

6 Aralık 2017
13 Görünümler

Qualcomm, merakla beklenen yeni mobil işlemcilerini sonunda tanıttı. Qualcomm tarafından yapılan tanıtımla beraber mobil dünyanın yeni amiral gemisi olacak olan Snapdragon 845 ortaya çıkmış oldu. Üst segment akıllı telefonları süsleyecek olan yeni seri işlemcilerin özellikleri ve üretim aşamasında verilen bilgiler ise oldukça beğeni topladı. Xiaomi dahil olmak üzere birçok marka tarafından tercih edilecek olan işlemciler olarak öne sürülen yeni Snapdragon 845 işlemcilerinin detayları ve sistemden biraz daha bahsetmek gerekiyor.

Snapdragon 845 Samsung Üretim Bandında

İlk olarak yeni mobil işlemci serisi olan Snapdragon 845 serisinin nasıl ve nerede üretileceği konusunda bilgiler verildi. Bu sene işlemcilerin beklenenin aksine doğrudan Samsung üretim bandından çıkacağı açıklandı. İki firma arasındaki ortaklık böylelikle zirve yapmış oldu. Apple ile yaşanan gerilimin bu konuda oldukça etkili olduğunu görüyoruz.

Yaşanan gerilim sonrasında üretim bandının Samsung üzerinden yürümesine karar verildiği düşünülüyor. TSMC ise bu noktada saf dışı kalmış gibi gözüküyor. Üretim sürecine geçecek olursak, 7 nm değil beklendiği gibi 10 nm üretim teknolojisinin kullanılmasının tercih edildiğini görüyoruz. Daha başarılı bir üretim teknolojisi olacak olan 7 nm üretim süreci ise muhtemelen seneye kalmış gibi gözüküyor. İşlemcilerin performans değeri ve hız değerleri konusunda şu an için çok fazla bilgi verilmiş değil.

Snapdragon 845

Firma derinlemesine bilgilendirme yapmış değil. Fakat eski modele göre en az %20-25 arasında performans artışının artması söz konusu olacak. Snapdragon 845 internet hızı ve grafik birimi konusunda da dikkat çeken bir seri olacak. Yeni modeme geçecek olan serinin 1.2 Gbps hızını sunacağı ve yeni LTE modemin çok daha performanslı olacağı belirtildi.

Adreno 630 grafik birimi beklentisi olan işlemcilerin, genel olarak çok daha başarılı olacağını görüyoruz. Windows 10 destekli cihazlarda, yani bilgisayarlarda bile kullanılacak bir işlemci serisi olarak duyurulan yeni modelin, detay paylaşımları yapıldıktan sonra sitemizde yer vereceğiz. Yeni işlemci serilerinin şimdiden gündeme oturduğu ise kesin.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.