Snapdragon 845 Duyurusu Sonrasında Beklenen Adım

Qualcomm, merakla beklenen yeni mobil işlemcilerini sonunda tanıttı. Qualcomm tarafından yapılan tanıtımla beraber mobil dünyanın yeni amiral gemisi olacak olan Snapdragon 845 ortaya çıkmış oldu. Üst segment akıllı telefonları süsleyecek olan yeni seri işlemcilerin özellikleri ve üretim aşamasında verilen bilgiler ise oldukça beğeni topladı. Xiaomi dahil olmak üzere birçok marka tarafından tercih edilecek olan işlemciler olarak öne sürülen yeni Snapdragon 845 işlemcilerinin detayları ve sistemden biraz daha bahsetmek gerekiyor.

Snapdragon 845 Samsung Üretim Bandında

İlk olarak yeni mobil işlemci serisi olan Snapdragon 845 serisinin nasıl ve nerede üretileceği konusunda bilgiler verildi. Bu sene işlemcilerin beklenenin aksine doğrudan Samsung üretim bandından çıkacağı açıklandı. İki firma arasındaki ortaklık böylelikle zirve yapmış oldu. Apple ile yaşanan gerilimin bu konuda oldukça etkili olduğunu görüyoruz.

Yaşanan gerilim sonrasında üretim bandının Samsung üzerinden yürümesine karar verildiği düşünülüyor. TSMC ise bu noktada saf dışı kalmış gibi gözüküyor. Üretim sürecine geçecek olursak, 7 nm değil beklendiği gibi 10 nm üretim teknolojisinin kullanılmasının tercih edildiğini görüyoruz. Daha başarılı bir üretim teknolojisi olacak olan 7 nm üretim süreci ise muhtemelen seneye kalmış gibi gözüküyor. İşlemcilerin performans değeri ve hız değerleri konusunda şu an için çok fazla bilgi verilmiş değil.

Snapdragon 845

Firma derinlemesine bilgilendirme yapmış değil. Fakat eski modele göre en az %20-25 arasında performans artışının artması söz konusu olacak. Snapdragon 845 internet hızı ve grafik birimi konusunda da dikkat çeken bir seri olacak. Yeni modeme geçecek olan serinin 1.2 Gbps hızını sunacağı ve yeni LTE modemin çok daha performanslı olacağı belirtildi.

Adreno 630 grafik birimi beklentisi olan işlemcilerin, genel olarak çok daha başarılı olacağını görüyoruz. Windows 10 destekli cihazlarda, yani bilgisayarlarda bile kullanılacak bir işlemci serisi olarak duyurulan yeni modelin, detay paylaşımları yapıldıktan sonra sitemizde yer vereceğiz. Yeni işlemci serilerinin şimdiden gündeme oturduğu ise kesin.

You may be interested

Pokemon Go İçin Yeni Bir Güncelleme Daha
Oyun
2 views
Oyun
2 views

Pokemon Go İçin Yeni Bir Güncelleme Daha

Ibrahim Kizilirmak - 6 Aralık 2017

Çıktığı günlerde artırılmış gerçeklik konusunda önemli adımlar atmayı başarmış olan Pokemon Go oyunu, son günlerde çok fazla gündeme gelmemeye başladı.…

Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!

Murat Akgün - 6 Aralık 2017

Android Oreo 8.1 Go Edition'in tüm yenilikleri! Google, Android Oreo 8.1 işletim sistemi versiyonunu yayınladı, Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri. Google aracılığı ile kullanıma sunulan Android  8.1 özellikleri de meydana çıktı.…

PSA: Bizi Kandırdılar, Paramızı Geri İstiyoruz
Diğer
6 views
Diğer
6 views

PSA: Bizi Kandırdılar, Paramızı Geri İstiyoruz

Murat Akgün - 6 Aralık 2017

Opel’i 2,3 Miyar Euro’ya Satın Alan PSA: Bizi Kandırdılar, Paramızı Geri İstiyoruz. PSA Bizi Kandırdılar, Paramızı Geri İstiyoruz. Mart ayında…

Leave a Comment

Your email address will not be published.