Snapdragon 636 Tanıtıldı! Tüm Snapdragon 636 Özellikleri

Qualcomm bir yandan yeni seri amiral gemisi işlemcileri için çalışmalara başlamışken, bir yandan da orta segment ve giriş seviyesi işlemci modelleri de tanıtılmaya deva ediyor. Bu noktada son olarak Snapdragon 636 işlemci modellerinin tanıtıldığını gördük. Şimdiye kadarki en başarılı orta sınıf işlemci modellerinden biri olarak gösterilen yeni işlemci serisinin tanıtılması ise Qualcomm’un envanterini de bir hayli zenginleştirmiş oldu. Yeni işlemcilerin özelliklerine bakalım.

Snapdragon 636 Tüm Özellikleri

14 nm üretim süreciyle üretilmiş olan yeni nesil işlemciler, 10 nm üretim sürecinde elde edilen başarı kadar başarılı olmasa da 14 nm üretiminde oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Orta sınıf modeli için de oldukça iyi bir değer sunulduğunu görüyoruz. Yeni serinin değerlendirilmesi ise Snapdragon 630 modeline göre yapılmış durumda. Buna göre eski seriden en az %40 oranında daha iyi bir işlemci sunulduğu açıklandı.

Beraberinde Adreno 509 grafik biriminin bulunduğu işlemci serisinin, oyunlara yönelik olarak da ciddi bir performans artışı sağladığı belirtiliyor. En az %10’luk bir performans artışı sağlayacak olan yeni işlemcilerin, değişen bir başka özelliği ise modem desteği. İçerisinde Snapdragon X12 4G LTE modem bulunduran Snapdragon 636 yongası, 600 Mbps değerine kadar çıkan indirme hızlarına sahip olabiliyor.

Snapdragon 636

Saat hızlarının 1.8 GHz rakamlarına kadar çıkabildiği de belirtilen Snapdragon 636, 8 çekirdekli bir yapıdan oluşuyor. Tüm bu özellikler yeni hızlı şarj teknolojisi ve yeni çözünürlük desteği ile zenginleştirilmiş durumda. Buna göre işlemcilerin FHD+ çözünürlüğe kadar destek vermesi sağlanacak. Yani Snapdragon 636 orta sınıf akıllı telefonlarına Full HD çözünürlük değerinin üzerine çıkmasını sağlayacak.

Qualcomm’un yeni ses teknolojisini destekleyen ve 24 MP değerine kadar da kamera desteği bulunan işlemcilerin, hangi akıllı telefonla beraber kullanılacağı konusunda ise bir bilgi verilmedi. Muhtemelen önümüzdeki yıl içerisinde kullanıma geçmeye başlayacak olan yeni işlemcilerin, başarılı orta segment akıllı telefonlarında kullanılması bekleniyor. Özellikle Samsung’un yeni akıllı telefonlarında bu seriyi sık sık görmek mümkün olabilir. Bunun için detaylı açıklama gelmedi.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.