Skype Para Gönderim Özelliği Ülkemizde Kullanılabilecek Mi?

Anlık mesajlaşma uygulamaları yaygınlaşmadan önce en çok kullanılan sistemlerden biri olan Skype, yeni güncellemelerinden sonra sistem değişikliklerine giderek yine en çok kullanılan servislerden biri olma yolunda ilerliyor. Sadece bir mesajlaşma uygulaması değil bunun yanında birçok işlemi bir arada yapabilecek bir servis olarak kullanılmaya başlayan Skype, geçtiğimiz günlerde yeni bir haberle daha gündem olmuştu. Bu kez ortaya çıkan haberlerle beraber uygulamanın kullanıcılar arasında para gönderimi özelliğinin devreye sokulduğu belirtiliyor. 22 farklı ülkede kullanıma giren para gönderimi özelliğinin duyurulmasının ardından şimdi ise söz konusu özelliğin detayları konusunda yeni paylaşımlar yapıldı.

Skype Para Gönderimi Detayları

Microsoft için olmasa da Skype için bir ilk olacak olan özellik ilk duyurulduğunda da belirtildiği gibi Paypal üzerinden çalışacak. Uygulamanın Paypal ortaklığına gittiğini ve bu şekilde para gönderimi özelliği sunduğunu biliyoruz. Buna karşın yeni paylaşılan detaylara göre kullanıcıların para gönderimi özelliğini kullanmak için öncelikle bir kereye mahsus olarak kullanıcıların konum bilgisini onaylaması gerekecek. Ardından kullanıcılar para göndermek istedikleri diğer kullanıcılara Paypal hesap bağlantısıyla kolaylıkla para gönderebilecek.

Hem mesajlaşma bölümünden hem de doğrudan para gönderimi özelliğini kullanmak mümkün kılınacak. Paypal kullanımının yapılması için mutlaka kullanıcıların Skype sürümünün son versiyonuna ihtiyacı olacak. En azından para gönderen kullanıcı için bunu gerekli olduğunu belirtelim. Bunun dışında kullanıcıların ekstra bir sisteme ihtiyaçlarının olmadığını da ekleyelim.

Skype para gönderimi

Bir diğer konu olarak uygulamanın para gönderim özelliğinin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda da bilgiler verildi. Aslında Microsoft bu konuda destek verebiliyor fakat Paypal uygulamasının desteği olmaması nedeniyle, daha doğrusu Paypal’ın ülkemizden çekilmesi nedeniyle para gönderim özelliğinin kullanılamayacağı belirtildi. Bunun yerine farklı bir ödeme sisteminin gelip gelmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Kesin olmamakla beraber kısa süre sonra yeni ödeme yöntemlerinin de desteklenebileceği de belirtiliyor. Bunun dışında söz konusu sistem için yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmayacağını da göreceğiz. Para gönderim sistemi konusunda Microsoft’un tek adımının bu olmayacağını da düşünüyoruz.

You may be interested

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Samsung’un en başarılı akıllı telefon modeli olarak gösterilen Note 8, ilk satış rakamlarında da yüksek fiyatlarına rağmen markanın yüzünü güldürmeyi…

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak
Mobil
2 views
Mobil
2 views

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Samsung, akıllı telefonlarında önemli değişiklikler kullanmaya başladı. İlk olarak sonsuz ekran teknolojilerinin denenmesi, hemen sonrasında ise çift kameraya geçilmesi akıllı…

Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde güncellemeye devam eden Huawei, Mate 10 hazırlıklarını da hızlandırmış durumda. Yeni telefonların sahip olacağı özellikler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.