Skype Para Gönderim Özelliği Ülkemizde Kullanılabilecek Mi?

Anlık mesajlaşma uygulamaları yaygınlaşmadan önce en çok kullanılan sistemlerden biri olan Skype, yeni güncellemelerinden sonra sistem değişikliklerine giderek yine en çok kullanılan servislerden biri olma yolunda ilerliyor. Sadece bir mesajlaşma uygulaması değil bunun yanında birçok işlemi bir arada yapabilecek bir servis olarak kullanılmaya başlayan Skype, geçtiğimiz günlerde yeni bir haberle daha gündem olmuştu. Bu kez ortaya çıkan haberlerle beraber uygulamanın kullanıcılar arasında para gönderimi özelliğinin devreye sokulduğu belirtiliyor. 22 farklı ülkede kullanıma giren para gönderimi özelliğinin duyurulmasının ardından şimdi ise söz konusu özelliğin detayları konusunda yeni paylaşımlar yapıldı.

Skype Para Gönderimi Detayları

Microsoft için olmasa da Skype için bir ilk olacak olan özellik ilk duyurulduğunda da belirtildiği gibi Paypal üzerinden çalışacak. Uygulamanın Paypal ortaklığına gittiğini ve bu şekilde para gönderimi özelliği sunduğunu biliyoruz. Buna karşın yeni paylaşılan detaylara göre kullanıcıların para gönderimi özelliğini kullanmak için öncelikle bir kereye mahsus olarak kullanıcıların konum bilgisini onaylaması gerekecek. Ardından kullanıcılar para göndermek istedikleri diğer kullanıcılara Paypal hesap bağlantısıyla kolaylıkla para gönderebilecek.

Hem mesajlaşma bölümünden hem de doğrudan para gönderimi özelliğini kullanmak mümkün kılınacak. Paypal kullanımının yapılması için mutlaka kullanıcıların Skype sürümünün son versiyonuna ihtiyacı olacak. En azından para gönderen kullanıcı için bunu gerekli olduğunu belirtelim. Bunun dışında kullanıcıların ekstra bir sisteme ihtiyaçlarının olmadığını da ekleyelim.

Skype para gönderimi

Bir diğer konu olarak uygulamanın para gönderim özelliğinin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda da bilgiler verildi. Aslında Microsoft bu konuda destek verebiliyor fakat Paypal uygulamasının desteği olmaması nedeniyle, daha doğrusu Paypal’ın ülkemizden çekilmesi nedeniyle para gönderim özelliğinin kullanılamayacağı belirtildi. Bunun yerine farklı bir ödeme sisteminin gelip gelmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Kesin olmamakla beraber kısa süre sonra yeni ödeme yöntemlerinin de desteklenebileceği de belirtiliyor. Bunun dışında söz konusu sistem için yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmayacağını da göreceğiz. Para gönderim sistemi konusunda Microsoft’un tek adımının bu olmayacağını da düşünüyoruz.

You may be interested

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Giyilebilir Teknoloji
2 views
Giyilebilir Teknoloji
2 views

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı saat dünyasının en başarılı markalarında sıralama geçtiğimiz aylarda değişti. Apple’ın liderliğinde devam eden listede şimdi ise lider Xiaomi markası…

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
10 views
Mobil
10 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Leave a Comment

Your email address will not be published.