Skype Para Gönderim Özelliği Ülkemizde Kullanılabilecek Mi?

3 Ağustos 2017
52 Görünümler

Anlık mesajlaşma uygulamaları yaygınlaşmadan önce en çok kullanılan sistemlerden biri olan Skype, yeni güncellemelerinden sonra sistem değişikliklerine giderek yine en çok kullanılan servislerden biri olma yolunda ilerliyor. Sadece bir mesajlaşma uygulaması değil bunun yanında birçok işlemi bir arada yapabilecek bir servis olarak kullanılmaya başlayan Skype, geçtiğimiz günlerde yeni bir haberle daha gündem olmuştu. Bu kez ortaya çıkan haberlerle beraber uygulamanın kullanıcılar arasında para gönderimi özelliğinin devreye sokulduğu belirtiliyor. 22 farklı ülkede kullanıma giren para gönderimi özelliğinin duyurulmasının ardından şimdi ise söz konusu özelliğin detayları konusunda yeni paylaşımlar yapıldı.

Skype Para Gönderimi Detayları

Microsoft için olmasa da Skype için bir ilk olacak olan özellik ilk duyurulduğunda da belirtildiği gibi Paypal üzerinden çalışacak. Uygulamanın Paypal ortaklığına gittiğini ve bu şekilde para gönderimi özelliği sunduğunu biliyoruz. Buna karşın yeni paylaşılan detaylara göre kullanıcıların para gönderimi özelliğini kullanmak için öncelikle bir kereye mahsus olarak kullanıcıların konum bilgisini onaylaması gerekecek. Ardından kullanıcılar para göndermek istedikleri diğer kullanıcılara Paypal hesap bağlantısıyla kolaylıkla para gönderebilecek.

Hem mesajlaşma bölümünden hem de doğrudan para gönderimi özelliğini kullanmak mümkün kılınacak. Paypal kullanımının yapılması için mutlaka kullanıcıların Skype sürümünün son versiyonuna ihtiyacı olacak. En azından para gönderen kullanıcı için bunu gerekli olduğunu belirtelim. Bunun dışında kullanıcıların ekstra bir sisteme ihtiyaçlarının olmadığını da ekleyelim.

Skype para gönderimi

Bir diğer konu olarak uygulamanın para gönderim özelliğinin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda da bilgiler verildi. Aslında Microsoft bu konuda destek verebiliyor fakat Paypal uygulamasının desteği olmaması nedeniyle, daha doğrusu Paypal’ın ülkemizden çekilmesi nedeniyle para gönderim özelliğinin kullanılamayacağı belirtildi. Bunun yerine farklı bir ödeme sisteminin gelip gelmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Kesin olmamakla beraber kısa süre sonra yeni ödeme yöntemlerinin de desteklenebileceği de belirtiliyor. Bunun dışında söz konusu sistem için yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmayacağını da göreceğiz. Para gönderim sistemi konusunda Microsoft’un tek adımının bu olmayacağını da düşünüyoruz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.