Samsung Yeni Bir Kilit Açma Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalar yapıyor. İlk olarak yeni akıllı telefon modelinin sistem ve donanım özellikleri üzerinde yapılan değişiklikler gündem olmuş ve marka bu konuda çalışmalar yapmıştı.

Galaxy S9 akıllı telefonlarının sistem özelliklerinin ve tasarımlarına ilişkin detayların paylaşılmasının hemen arkasından bu kez ise markanın patent görselleriyle beraber yeni bir teknolojisi ortaya çıktı. Paylaşılan patent görsellerine göre ise Samsung yeni bir biyometrik sistem üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlara girişin nasıl yapılacağını gösteren patent görsellerinin detaylarına geçelim.

Samsung Kan Akışını İzleyen Sistem

Markanın son paylaşılan patent görsellerine göre Samsung, artık akıllı telefonlara giriş için farklı bir biyometrik sistem kullanacak. Markanın akıllı bilekliklerinde yer alan sensörlerinin kullanıldığı yeni patent görsellerine göre kullanıcıların kan akışı izlenecek. Kullanıcıların kan akışının izleneceği ve bu şekilde her kullanıcıya ayrı bir kimlik verileceği belirtiliyor.

Samsung

Daha doğrusu her kullanıcının kendisine özgü olan biyometrik kan akışı sensörler sayesinde izlenecek ve akıllı telefona bu şekilde giriş yapılması sağlanacak. Parmak izi sensörlerinden çok daha güvenlikli bir sistem olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni sistemin yüz tanıma kilidinin bile önüne geçebileceği konuşuluyor. Parmak izi sensörlerinin yerini alabileceği belirtilen sistemin şu an için sadece patent aşamasında olduğu görülüyor.

Samsung bu patent görselleriyle beraber yüz tanıma kilidine alternatif olabilecek bir sistem üzerinde çalıştığını da göstermiş oldu. Sadece akıllı bilekliklerin nasıl konumlandırılacağı ve ne gibi sensörlerinin bulunacağı konusunda bilgiler verilmedi. Bunun dışında sistemin hangi akıllı telefon modeli için geçerli olabileceği konusunda bilgi yok. Akıllı bilekliklerinde sadece bu iş üretilen tek sensörlü bilekliklerin olması da gündeme gelebilir. Tüm bu detaylar için patent görselleri yayınlanan teknolojinin tanıtılmasını beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Chrome 64 Güvenlik Geliştirmeleri Getiriyor
İnternet
4 görünteleme
İnternet
4 görünteleme

Chrome 64 Güvenlik Geliştirmeleri Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 28 Ocak 2018

Tarayıcı yarışında öne geçirecek bir hamle olarak gösterilen Firefox Quantum sürümünden sonra gözler Google’a çevrildi. Özellikle güvenlik konusunda yeni güncellemelerin…

Google Clips Satışa Çıktı
Gündem Haberleri
2 görünteleme
Gündem Haberleri
2 görünteleme

Google Clips Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 28 Ocak 2018

Google’ın en ilginç ürünlerinden biri olan Google Clips geçtiğimiz aylarda duyuruldu. Tanıtımının yapılmasının ardından ilgi odağı haline gelen Google Clips…

The Boring Company Flamethrower Alev Silahı Satışa Çıktı
Teknoloji
3 görünteleme
Teknoloji
3 görünteleme

The Boring Company Flamethrower Alev Silahı Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 28 Ocak 2018

Elon Musk dünyanın en ilginç teknolojileri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar ünlü ismi daha çok Tesla ile duyuyor…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.