Samsung Yavaşlatma Konusunda Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde İtalya Rekabet Kurumu tarafından önemli bir soruşturma başlatılmıştı. İtalyan yetkililerin başlattığı soruşturmanın nedeni ise Apple’ın iPhone akıllı telefonlarını yavaşlatması gösterilmişti. Apple’ın bunu yeni akıllı telefonlarını satmak için yaptığını düşünen yetkililer konu hakkında hem inceleme hem de soruşturma başlatmıştı. Apple’ın haksız bulunması durumunda ağır cezalar ödemesi beklenen konu hakkında şok bir gelişmede yaşanmıştı. Apple’a açılan soruşturma sonrasında aynı soruşturmada aynı iddialarla Samsung içinde bir soruşturma açıldığı duyurulmuştu.

Samsung’un soruşturmaya dahil edilmesi ise akıllı telefon dünyasını bir kez daha sarsmaya yetti. İddiaların gündeme gelmesi ve soruşturmanın açılmasının ardından ise Güney Koreli akıllı telefon devi de hemen harekete geçti ve açıklamalarda bulundu.

Samsung Açıklamalarda Ne Dedi?

Yeni telefonlara kullanıcıları yönlendirerek, satışları arttırmaya yönelik adımlar olarak değerlendirilen yavaşlatma adımlarının iddialarının gündeme gelmesinin ardından ise Samsung harekete geçti. Firma yaptığı açılamada, tüm açıklamaları kabul etmediğini belirtti. Yavaşlatma konusunda iddiaları kesin bir dille reddetmiş olan Samsung, cihazlarında hiçbir seri için böyle bir uygulama yapmadıklarını ve güncellemelerinin hiçbir yavaşlatıcı yazılım içermediğini belirtti.

Samsung

Bununla beraber firma konu hakkında yaptığı açıklamalarda soruşturmayı açan İtalyan yetkililerinde bilgilendirildiğini belirtti. Ayrıca yetkililerin soruşturma sürecinde de beraber çalışmak üzere bilgilendirildiği de bildirildi. Akıllı telefon dünyasında şok etkisi yaratan gelişmeler böylelikle ilk ağızdan yalanlanmış oldu.

Apple’ın sorunu kabul etmesine karşın Samsung’un konu hakkındaki iddiaları reddetmiş olması ise iki firma arasındaki dengeleri bir kez daha değiştirecek gibi duruyor. Bu süreçten Samsung nasıl çıkacak bilinmiyor ancak rakip Apple büyük bir ceza ile karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor. Genel düşünce ve şu an için elde edilen bilgiler bu yönde. Apple’ın bu konuda nasıl bir açıklama yapacağı konusu ise başka bir soru işareti. Öyle ki firma hala sessizliğini korumakta. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Değerlendirmelerin ve soruşturma kararlarının ise uzun bir süre açıklanmayacağını da eklemiş olalım. Yetkililerden gelen bilgiler bu yönde.

Ilginizi çekebilir

Galaxy J8 (2018) İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Galaxy J8 (2018) İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Daha uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Galaxy J8 (2018) akıllı telefonları için bir süredir belli özellikler…

LG X4 Plus Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

LG X4 Plus Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

G serisi akıllı telefonlarına ara vereceği gündemde olan Güney Koreli teknoloji devi LG’nin, bir yandan V serisi akıllı telefonlar üzerinde…

Galaxy S9 Kamerası Ortaya Çıkmaya Başladı
Mobil
5 görünteleme
Mobil
5 görünteleme

Galaxy S9 Kamerası Ortaya Çıkmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Samsung, yeni seri akıllı telefonları için hazırlıklarını sürdürüyor. Şubat ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonların, nasıl bir…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.