Samsung Note 8 Satışlarında İstediğini Alıyor

17 Eylül 2017
27 Görünümler

Akıllı telefon dünyasında tanıtılan yeni modeller arasında yeni bir yarış söz konusu. En iyi akıllı telefon markası kim olacaktan çok, en çok satan akıllı telefon modeli hangisi olacak yarışı içerisinde öne geçmek isteyen markalardan biri olan Samsung, son olarak Note 8 akıllı telefonlarının tanıtımını gerçekleştirmişti.

Note 8 akıllı telefonlarının tanıtılmasıyla beraber, markanın ne kadar satış elde edeceği de merakla beklenmeye başlanmıştı. Yeni seri akıllı telefonların satışa çıkmasından sonra merakla beklenen akıllı telefonların satış rekorları kırdığı da ortaya çıktı. Markanın bir önceki akıllı telefonlarının satış rakamları ise çoktan geçildi.

Note 8 Ne Kadar Satış Elde Etti?

Bu noktada son yapılan açıklamalara göre Note 8 akıllı telefonlarının satışları Note 7 akıllı telefonlarına göre çok daha başarılı. Note 7 modelinin elde etmiş olduğu ilk satış rakamlarının 350 bin olduğu açıklanmıştı. Markanın sadece kendi ülkesi için geçerli olan bu ön sipariş verilerinden sonra, Note 8 modelinin ne kadar satış elde edeceği sürekli olarak tartışma konusu olmuştu.

Note 8

Note 7 modelinin bu rakamları 13 günde elde ettiği belirtilmişti. 8 modelinin ise adıyla da bağlantılı olarak sadece 8 günde 850 bin sipariş almayı başardığı açıklandı. Markanın yeni amiral gemisinin sadece kendi ülkesinde bu rakamları elde ettiğini de belirtelim.

Güney Kore genelinde elde edilen siparişlerin yeni bir ön sipariş rekoru kırmasından sonra Samsung’un diğer ülkelerde hesaba katılırsa çok daha yüksek bir satış rakamı elde edeceği düşünülüyor. Note 8 modelinin bu rakamlara bakacak olursak, satışlar Samsung’un bir hayli yükselmesini sağlayacak gibi gözüküyor. Fakat yeni modelin net satış rakamlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi yok. Yani öncelikle yeni modelin tüm ülkelerde satışa çıkmasını beklememiz gerekiyor. Ancak bu şekilde tüm rakamlar ortaya çıkmış olacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.