Samsung Klavye Uygulaması Google Play Store’da Yayınlandı

9 Ağustos 2017
97 Görünümler

Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla, mobil dünyanın otoritesi haline gelen Samsung, yazılım alanında da farklı adımlar atmaya başladı. Akıllı telefonları içerisinde kullandığı yazılımlarını geliştirmeye başlayan Güney Koreli teknoloji devinin tüm bunların yanı sıra harici uygulama sistemine de geçtiğini biliyoruz. Bu noktada markanın kendi telefonlarına has olan birçok uygulamayı Google Play üzerinden harici uygulama olarak yayınladığını görmeye başladık. Bu durumun son örneği ise Samsung Klavye uygulaması oldu. Yapılan açıklama sonrasında Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı açıklandı. Peki, Samsung Klavye uygulamasını tüm kullanıcılar kullanabilecek mi?

Samsung Klavye Sınırlama İle Geliyor

Özellikle Galaxy S serilerinde bir hayli beğenilen Samsung Klavye uygulamasının, Android işletim sistemleri için özelleştirilmiş olan bir sistem olduğunu söylemek yanlış olmaz. Samsung telefonlarından ayrı olarak Google Play Store üzerinden de yayınlanmış olan uygulamanın, yine sadece Samsung telefonları için indirilebilir olduğunu da ekleyelim. Bu noktada neden böyle bir karar alındığı ve diğer Android telefonlara açılmayacaksa neden Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı merak ediliyor.

Aslında sorunun cevabı oldukça basit. Samsung bu sistemi diğer uygulamaları içinde yapmaya başladı ve bu sistemin nedeni geliştiricilerin uygulamaları daha rahat bir şekilde güncellemesine izin vermek. Daha önce Samsung’un sürekli açık ekran sisteminde de olduğu gibi klavye uygulamasında da aynı sistem kullanılmış durumda. Böylelikle kullanıcıların klavye güncellemelerini harici bir uygulama olarak almalarına da izin verilmiş olacak.

Samsung Klavye

Güncellemeleri harici olarak aldığınız uygulamanın hem güncelleme boyutu daha düşük olacak hem de her seferinde sistem güncellemeleri bölümünden, güncellemeleri yüklemenize gerek kalmayacak. Google Play Store üzerinden uygulama güncellemesi geldiğinde standart uygulamalarda olduğu gibi güncelleme bildirimlerini alabileceksiniz.

Bununla beraber güncellemeleri anında Google Play Store üzerinden yapmanızda mümkün kılınacak. Tüm bu detayları düşündüğümüz zaman Samsung’un kullanıcılarına güncelleme konularında da rahatlık sağlamak amaçlı olarak yeni bir yazılım sistemine geçiş yapmaya başladığını görüyoruz. Bundan sonra benzeri örnekleri de çok sık görmeye devam edeceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.