Samsung Klavye Uygulaması Google Play Store’da Yayınlandı

Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla, mobil dünyanın otoritesi haline gelen Samsung, yazılım alanında da farklı adımlar atmaya başladı. Akıllı telefonları içerisinde kullandığı yazılımlarını geliştirmeye başlayan Güney Koreli teknoloji devinin tüm bunların yanı sıra harici uygulama sistemine de geçtiğini biliyoruz. Bu noktada markanın kendi telefonlarına has olan birçok uygulamayı Google Play üzerinden harici uygulama olarak yayınladığını görmeye başladık. Bu durumun son örneği ise Samsung Klavye uygulaması oldu. Yapılan açıklama sonrasında Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı açıklandı. Peki, Samsung Klavye uygulamasını tüm kullanıcılar kullanabilecek mi?

Samsung Klavye Sınırlama İle Geliyor

Özellikle Galaxy S serilerinde bir hayli beğenilen Samsung Klavye uygulamasının, Android işletim sistemleri için özelleştirilmiş olan bir sistem olduğunu söylemek yanlış olmaz. Samsung telefonlarından ayrı olarak Google Play Store üzerinden de yayınlanmış olan uygulamanın, yine sadece Samsung telefonları için indirilebilir olduğunu da ekleyelim. Bu noktada neden böyle bir karar alındığı ve diğer Android telefonlara açılmayacaksa neden Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı merak ediliyor.

Aslında sorunun cevabı oldukça basit. Samsung bu sistemi diğer uygulamaları içinde yapmaya başladı ve bu sistemin nedeni geliştiricilerin uygulamaları daha rahat bir şekilde güncellemesine izin vermek. Daha önce Samsung’un sürekli açık ekran sisteminde de olduğu gibi klavye uygulamasında da aynı sistem kullanılmış durumda. Böylelikle kullanıcıların klavye güncellemelerini harici bir uygulama olarak almalarına da izin verilmiş olacak.

Samsung Klavye

Güncellemeleri harici olarak aldığınız uygulamanın hem güncelleme boyutu daha düşük olacak hem de her seferinde sistem güncellemeleri bölümünden, güncellemeleri yüklemenize gerek kalmayacak. Google Play Store üzerinden uygulama güncellemesi geldiğinde standart uygulamalarda olduğu gibi güncelleme bildirimlerini alabileceksiniz.

Bununla beraber güncellemeleri anında Google Play Store üzerinden yapmanızda mümkün kılınacak. Tüm bu detayları düşündüğümüz zaman Samsung’un kullanıcılarına güncelleme konularında da rahatlık sağlamak amaçlı olarak yeni bir yazılım sistemine geçiş yapmaya başladığını görüyoruz. Bundan sonra benzeri örnekleri de çok sık görmeye devam edeceğiz.

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
9 views
Mobil
9 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.