Samsung Klavye Uygulaması Google Play Store’da Yayınlandı

Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla, mobil dünyanın otoritesi haline gelen Samsung, yazılım alanında da farklı adımlar atmaya başladı. Akıllı telefonları içerisinde kullandığı yazılımlarını geliştirmeye başlayan Güney Koreli teknoloji devinin tüm bunların yanı sıra harici uygulama sistemine de geçtiğini biliyoruz. Bu noktada markanın kendi telefonlarına has olan birçok uygulamayı Google Play üzerinden harici uygulama olarak yayınladığını görmeye başladık. Bu durumun son örneği ise Samsung Klavye uygulaması oldu. Yapılan açıklama sonrasında Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı açıklandı. Peki, Samsung Klavye uygulamasını tüm kullanıcılar kullanabilecek mi?

Samsung Klavye Sınırlama İle Geliyor

Özellikle Galaxy S serilerinde bir hayli beğenilen Samsung Klavye uygulamasının, Android işletim sistemleri için özelleştirilmiş olan bir sistem olduğunu söylemek yanlış olmaz. Samsung telefonlarından ayrı olarak Google Play Store üzerinden de yayınlanmış olan uygulamanın, yine sadece Samsung telefonları için indirilebilir olduğunu da ekleyelim. Bu noktada neden böyle bir karar alındığı ve diğer Android telefonlara açılmayacaksa neden Samsung Klavye uygulamasının Google Play üzerinden yayınlandığı merak ediliyor.

Aslında sorunun cevabı oldukça basit. Samsung bu sistemi diğer uygulamaları içinde yapmaya başladı ve bu sistemin nedeni geliştiricilerin uygulamaları daha rahat bir şekilde güncellemesine izin vermek. Daha önce Samsung’un sürekli açık ekran sisteminde de olduğu gibi klavye uygulamasında da aynı sistem kullanılmış durumda. Böylelikle kullanıcıların klavye güncellemelerini harici bir uygulama olarak almalarına da izin verilmiş olacak.

Samsung Klavye

Güncellemeleri harici olarak aldığınız uygulamanın hem güncelleme boyutu daha düşük olacak hem de her seferinde sistem güncellemeleri bölümünden, güncellemeleri yüklemenize gerek kalmayacak. Google Play Store üzerinden uygulama güncellemesi geldiğinde standart uygulamalarda olduğu gibi güncelleme bildirimlerini alabileceksiniz.

Bununla beraber güncellemeleri anında Google Play Store üzerinden yapmanızda mümkün kılınacak. Tüm bu detayları düşündüğümüz zaman Samsung’un kullanıcılarına güncelleme konularında da rahatlık sağlamak amaçlı olarak yeni bir yazılım sistemine geçiş yapmaya başladığını görüyoruz. Bundan sonra benzeri örnekleri de çok sık görmeye devam edeceğiz.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
7 views
Otomotiv
7 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
6 views
Teknoloji
6 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
6 views
Teknoloji
6 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.