Samsung İşlemci Üretiminde Zirveye Oturdu

Mobil işlemci üretiminde kendisini yavaş yavaş gösteren markalardan biri olan Samsung, en son geçtiğimiz günlerde Exynos nesillerini güncelleyerek gündeme gelmişti. Yeni işlemci modellerinin tanıtılmasının hemen ardından, markanın bundan sonraki işlemci modellerini başka akıllı telefonlara satacağı da ortaya çıkmıştı.

Artık sadece kendi akıllı telefonları için değil bunun yanında başka markaların akıllı telefonları içinde işlemci üretimine giren markanın, yeni işlemci modelleri sonrasında ise bu piyasayı da ele geçirdiği ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre yeni işlemci modelleri sonrasında Samsung, bu alanda en büyük rakibi olan Intel’i geride bıraktı ve işlemci üretiminde zirveye oturdu.

Samsung Hacmini Bir Hayli Arttırdı

Ortaya çıkan güvenlik açıklarının henüz satışlarına etki etmediğini gördüğümüz Intel işlemcilerinin, tüm bunlara rağmen geçen sene istediği rakamlarda satış elde edemedi. Aslında elde edilen gelirler oldukça yüksek seviyede ancak markanın rakibi olan Samsung bu alanda biraz daha farkını konuşturmuş gibi duruyor. Intel’in geçen sene satışlarında 62.8 milyar dolar elde etmiş olması, markayı yıllardır oturduğu liderlik koltuğundan da indirmiş gibi gözüküyor.

Samsung

Intel tarafından 62.8 milyar dolar gibi bir gelir elde edilirken, Samsung aynı sektörde 69.1 milyar dolar gelir elde etti. Markanın rekor bir fark ile liderliği ele almış olması, Güney Koreli teknoloji devinin bu alana da damga vurmasını sağladı. Tabii ki bu durumun üzerinden etken olan birçok detay var. İlk olarak Intel’in bilgisayar modellerine yönelmesi ve son dönemde akıllı telefonların bilgisayarlara oranla çok daha fazla satması, Intel’in biraz geri plana düşmesine neden oldu.

Aynı şekilde Samsung ise sürekli artan akıllı telefon satışlarıyla beraber, işlemci üretimini de arttırmaya başladı. Hal böyle olunca liderliğin değişmiş olması beklenen bir durumdu. Intel’in mobil alanda bir atılım yapması ve akıllı telefonlar için pazara girmesi ise durumu tamamen değiştirebilir. Bunun için markanın atacağı adımları merakla beklemek gerekiyor. Bakalım yarışta kim öne geçecek? Şimdilik Güney Koreli teknoloji devi liderliğin tadını çıkaracak gibi.

Ilginizi çekebilir

OnePlus 5T Modeli İçin Beklenen Oreo Güncellemesi Geldi
Teknoloji
2 görünteleme
Teknoloji
2 görünteleme

OnePlus 5T Modeli İçin Beklenen Oreo Güncellemesi Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 31 Ocak 2018

Android Oreo kullanım oranları şu an için çok düşük seviyelerde seyrediyor olsa da akıllı telefonlar bir bir yeni güncellemeler almaya…

Galaxy X İçin Yeni Bilgiler Paylaşıldı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Galaxy X İçin Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Ibrahim Kizilirmak - 31 Ocak 2018

Son olarak CES 2018 fuarında yeni akıllı telefon modelleri hakkında bilgiler veren Samsung, yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy S9…

Youtube Video İndirme Özelliği Teste Açıldı
Sosyal Medya
8 görünteleme
Sosyal Medya
8 görünteleme

Youtube Video İndirme Özelliği Teste Açıldı

Ibrahim Kizilirmak - 30 Ocak 2018

Sosyal medyanın en aktif ve en büyük platformlarından biri olarak değerlendirilmeye başlayan Youtube, bambaşka bir yere gelmeyi başardı. Çok hızlı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.