Samsung HMD Odyssey Gözlüklerini Paylaştı

Sanal gerçeklik teknolojisi de çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinde büyük değişimler söz konusu. Hatta değişim öyle bir boyutta ki sanal gerçeklik gözlüklerinin yerini karma gerçeklik adı verilen yeni bir teknoloji almaya başladı. Sanal gerçeklik dünyasının gerçek dünyaya taşındığı yeni teknoloji, bir nevi sanal dünyayı ayağınıza getiriyor. Microsoft’un Hololens kasklarında gördüğümüz teknoloji, şimdi ise Samsung HMD Odyssey ile ortaya çıkmış durumda.

Üstelik bu kez çok daha gelişmiş bir teknoloji ve çok daha gelişmiş bir cihaz ile karşı karşıyayız. Peki, yeni duyurulan Samsung HMD Odyssey serisinin özellikleri neler?

Samsung HMD Odyssey Beklentilerin Önüne Geçti

Karma gerçeklik alanına Samsung’un giriş yaptığı cihaz olması nedeniyle büyük oranda özen gösterilen yeni cihazın, hemen hemen her teknolojisi geliştirilmiş durumda. Tamamen siyah renk düzeniyle beraber gelen cihazda birçok sensör bulunuyor. 3 eksene sahip olan yakınlık sensörlerünün yanı sıra, 6 eksenli jiroskop ve akselerometre sensörlerine sahip olan cihaz, yine 6 adet DOF sensörü kullanıyor. Bu sayede sanal dünyayı real dünya ile etkileşimli hale getirebilen cihaz, çift ekran sistemine sahip.

Samsung HMD Odyssey

Samsung HMD Odyssey serisinde yer alan ekranların 3.5 inç olduğu açıklanmış durumda. Bu kadar küçük boyuta sahip olmasına rağmen ekranlar, 1400 X 1600 çözünürlüğünde ve AMOLED teknolojisinde. 110 derecelik görüş açısıyla beraber geniş görüntü imkanı sunan Samsung HMD Odyssey, beraberinde iki adet kontrolcü cihazına da sahip.

AKG kulaklıklarla desteklenen ve tüm hareketleri algılayacak sistemlere sahip olan gözlüklerin fiyatlarının ise 499 dolar olarak açıklandığını da ekleyelim. Samsung’un karma gerçeklik sınıfına giriş yaptığı model olması bile ilgi görmesine yetecek olan gözlüklerin satışlarına ise kısa süre sonra başlanacak.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.