Samsung HMD Odyssey Gözlüklerini Paylaştı

Sanal gerçeklik teknolojisi de çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinde büyük değişimler söz konusu. Hatta değişim öyle bir boyutta ki sanal gerçeklik gözlüklerinin yerini karma gerçeklik adı verilen yeni bir teknoloji almaya başladı. Sanal gerçeklik dünyasının gerçek dünyaya taşındığı yeni teknoloji, bir nevi sanal dünyayı ayağınıza getiriyor. Microsoft’un Hololens kasklarında gördüğümüz teknoloji, şimdi ise Samsung HMD Odyssey ile ortaya çıkmış durumda.

Üstelik bu kez çok daha gelişmiş bir teknoloji ve çok daha gelişmiş bir cihaz ile karşı karşıyayız. Peki, yeni duyurulan Samsung HMD Odyssey serisinin özellikleri neler?

Samsung HMD Odyssey Beklentilerin Önüne Geçti

Karma gerçeklik alanına Samsung’un giriş yaptığı cihaz olması nedeniyle büyük oranda özen gösterilen yeni cihazın, hemen hemen her teknolojisi geliştirilmiş durumda. Tamamen siyah renk düzeniyle beraber gelen cihazda birçok sensör bulunuyor. 3 eksene sahip olan yakınlık sensörlerünün yanı sıra, 6 eksenli jiroskop ve akselerometre sensörlerine sahip olan cihaz, yine 6 adet DOF sensörü kullanıyor. Bu sayede sanal dünyayı real dünya ile etkileşimli hale getirebilen cihaz, çift ekran sistemine sahip.

Samsung HMD Odyssey

Samsung HMD Odyssey serisinde yer alan ekranların 3.5 inç olduğu açıklanmış durumda. Bu kadar küçük boyuta sahip olmasına rağmen ekranlar, 1400 X 1600 çözünürlüğünde ve AMOLED teknolojisinde. 110 derecelik görüş açısıyla beraber geniş görüntü imkanı sunan Samsung HMD Odyssey, beraberinde iki adet kontrolcü cihazına da sahip.

AKG kulaklıklarla desteklenen ve tüm hareketleri algılayacak sistemlere sahip olan gözlüklerin fiyatlarının ise 499 dolar olarak açıklandığını da ekleyelim. Samsung’un karma gerçeklik sınıfına giriş yaptığı model olması bile ilgi görmesine yetecek olan gözlüklerin satışlarına ise kısa süre sonra başlanacak.

You may be interested

Mate 10 Pro Modeli Bu Kez Çalışır Halde Görüntülendi
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Mate 10 Pro Modeli Bu Kez Çalışır Halde Görüntülendi

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Akıllı telefonlar için bir dönemi bitirip, yeni bir dönemi başlatacağı düşünülen Mate 10 Pro akıllı telefonlarının, her geçen gün yeni…

Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Google, iki gün önce gerçekleştirdiği etkinliklerinde birçok yeniliği ortaya çıkardı. Tabii ki başrol oyuncusu, Pixel 2 akıllı telefonları olmuştu. Yeni…

Google Daydream View VR Yenilendi! İşte Yeni VR Başlıklar
Giyilebilir Teknoloji
3 views
Giyilebilir Teknoloji
3 views

Google Daydream View VR Yenilendi! İşte Yeni VR Başlıklar

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Giyilebilir teknoloji sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Akıllı saatler bir yana, artık sanal gerçeklik teknolojisi de öne çıkmaya başladı. İlk…

Leave a Comment

Your email address will not be published.