Samsung HMD Odyssey Gözlüklerini Paylaştı

Sanal gerçeklik teknolojisi de çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinde büyük değişimler söz konusu. Hatta değişim öyle bir boyutta ki sanal gerçeklik gözlüklerinin yerini karma gerçeklik adı verilen yeni bir teknoloji almaya başladı. Sanal gerçeklik dünyasının gerçek dünyaya taşındığı yeni teknoloji, bir nevi sanal dünyayı ayağınıza getiriyor. Microsoft’un Hololens kasklarında gördüğümüz teknoloji, şimdi ise Samsung HMD Odyssey ile ortaya çıkmış durumda.

Üstelik bu kez çok daha gelişmiş bir teknoloji ve çok daha gelişmiş bir cihaz ile karşı karşıyayız. Peki, yeni duyurulan Samsung HMD Odyssey serisinin özellikleri neler?

Samsung HMD Odyssey Beklentilerin Önüne Geçti

Karma gerçeklik alanına Samsung’un giriş yaptığı cihaz olması nedeniyle büyük oranda özen gösterilen yeni cihazın, hemen hemen her teknolojisi geliştirilmiş durumda. Tamamen siyah renk düzeniyle beraber gelen cihazda birçok sensör bulunuyor. 3 eksene sahip olan yakınlık sensörlerünün yanı sıra, 6 eksenli jiroskop ve akselerometre sensörlerine sahip olan cihaz, yine 6 adet DOF sensörü kullanıyor. Bu sayede sanal dünyayı real dünya ile etkileşimli hale getirebilen cihaz, çift ekran sistemine sahip.

Samsung HMD Odyssey

Samsung HMD Odyssey serisinde yer alan ekranların 3.5 inç olduğu açıklanmış durumda. Bu kadar küçük boyuta sahip olmasına rağmen ekranlar, 1400 X 1600 çözünürlüğünde ve AMOLED teknolojisinde. 110 derecelik görüş açısıyla beraber geniş görüntü imkanı sunan Samsung HMD Odyssey, beraberinde iki adet kontrolcü cihazına da sahip.

AKG kulaklıklarla desteklenen ve tüm hareketleri algılayacak sistemlere sahip olan gözlüklerin fiyatlarının ise 499 dolar olarak açıklandığını da ekleyelim. Samsung’un karma gerçeklik sınıfına giriş yaptığı model olması bile ilgi görmesine yetecek olan gözlüklerin satışlarına ise kısa süre sonra başlanacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.