Samsung Galaxy S9 Çalışmaları Başladı Mı?

Samsung, phablet modelleri içerisinde zirveye oturması beklenen yeni Note modelini herhangi bir sorun olmaması durumunda 23 Ağustos tarihinde tanıtacak. Yeni seri akıllı telefonlarının da tanıtılmasından sonra markanın bir sonraki amiral gemisi modelleri için çalışmaları başlayacak. Bu noktada markanın ilk adımı ise Samsung Galaxy S9 akıllı telefonların olacak.

Bu sene tanıtılan Galaxy S8 modellerinden istediğini, hatta daha fazlasını alan markanın yeni amiral gemisi modeli içinde yine aynı etkiyi yaratacak sistemler üzerinde çalışmalara başladığı belirtiliyor. Şimdiden gündeme gelen Samsung Galaxy S9 akıllı telefonları için ilk iddiayı ortaya atan ise daha önce iPhone paylaşımlarıyla gündem olan Benjamin Geskin oldu. Yine sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla beraber yeni model için ilk beklentilerde paylaşılmış oldu.

Samsung Galaxy S9 Çok İddialı Bir Akıllı Telefon Olacak

Daha öncede paylaşılan konsept videolarında Samsung Galaxy S9 modelinin çok daha iddialı bir akıllı telefon serisi olacağını net bir şekilde görmüştük. Paylaşılan son görsellerle beraber Samsung Galaxy S9 modelinin tamamen cam ve ekrandan oluşan bir ön yüzey kullanacağının vurgusu yapılmıştı. Tasarım olarak standartların çok daha dışında bir model olması beklenen Samsung Galaxy S9 akıllı telefonlarının teknik özellikler kısmında ise beklentileri karşılamak adına önemli değişikliklere imza atacağını göreceğiz. Benjamin Geskin tarafından bu konuda da yapılan paylaşımlarda, ekrana entegre parmak izi sisteminin ilk farklı teknoloji olacağı vurgulanıyor.

Samsung Galaxy S9

Ekrana entegre parmak izi sisteminin hemen sonrasında yeni seri için paylaşılan bir başka detay, 4K ekranlar. Çözünürlük konusunda da rekorları zorlayacak olan akıllı telefonların, çift arka kamera ve 4500 mAh değerlerine varan bataryalar kullanacağı belirtiliyor.

Muhtemelen 5G ve yeni Bluetooth teknolojileriyle beraber bağlantı konusunda da maksimum limitlerini zorlayacak olan yeni akıllı telefonların ekran boyutu ve işlemci beklentileri ise şu an açıklanmış değil. Buna karşın yeni modelin sistemsel olarak yeni nesle geçeceğini de düşünüyoruz. Yani hem işlemci olarak hem de RAM bellek olarak sınıf atlayan bir model karşımıza gelebilir.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
2 views
Teknoloji
2 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.