Samsung Galaxy S8 Active Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung’un sağlamlığıyla öne çıkan akıllı telefon serisi olarak bildiğimiz Active modelinin yeni serisi olacak olan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonları sonunda tanıtıldı. Bir süredir yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda yeni bilgiler ortaya çıkmış ve telefonların basın görselleri olarak belirtilen yeni görseller bile paylaşılmıştı.

Yeni seri akıllı telefonların neredeyse tüm bilgileri ortaya çıkmış olsa da Samsung Galaxy S8 Active modelinin resmi tanıtımı bir türlü yapılmamıştı. Resmi tanıtımı ne zaman yapılacağı merakla beklenen akıllı telefonların sonunda beklenen tanıtımının yapılmasıyla beraber tüm özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S8 Active Nasıl Bir Akıllı Telefon?

Tanıtımıyla beraber dikkat çeken markanın yeni seri akıllı telefonlarının özelliklerine geçelim. Öncelikle modelin içerisinde Exynos işlemci beklentisinin boşa çıktığını söylemek gerekiyor. Yapılan tanıtımdan sonra gördük ki Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının içerisinde Snapdragon 835 işlemci modelleri bulunuyor. Şu an için piyasadaki en başarılı işlemci modellerinden birine sahip olduğunu gördüğümüz akıllı telefonların, RAM bellek miktarı da 4 GB olarak açıklanmış durumda. Bunun dışında telefonların en çok dikkat çeken kısmının ise pilleri olduğunu hatırlatalım. Tıpkı daha önce iddialarda da yer aldığı gibi Samsung Galaxy S8 Active modelinin içerisinde Lenovo modellerinde çok sık gördüğümüz 4000 mAh değerinde bataryaların kullanıldığı açıklandı.

Tabii ki bunun nedeni telefonların çok daha uzun süre dayanmalarını sağlamak. Fiziksel etkilere, sıcağa, soğuğa, suya ve toza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra Samsung Galaxy S8 Active modelinin pil konusunda da çok daha uzun süre dayanması amaçlanmış durumda.

Samsung Galaxy S8 Active

Ekran kısmında da düz panele dönüş yapan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının 5.8 inç ekran boyutu sunduğunu görüyoruz. Korumalı özel kalıbıyla beraber ekranların tamamen düz olarak sunulmasının yanı sıra görüntü kalitesinin artırılması içinde QHD çözünürlük değeri sunuluyor.

Tüm bu değerleriyle şimdilik sadece Amerika’da satışa çıkan modelin net fiyatı da henüz açıklanmadı. 11 Ağustos tarihinden sonra satışa çıkması beklenen telefonların net fiyatı ve diğer bölgeler için satışa çıkacağı tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
8 views
Otomotiv
8 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
7 views
Teknoloji
7 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
7 views
Teknoloji
7 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.