Samsung Galaxy S8 Active Resmi Olarak Tanıtıldı

7 Ağustos 2017
81 Görünümler

Samsung’un sağlamlığıyla öne çıkan akıllı telefon serisi olarak bildiğimiz Active modelinin yeni serisi olacak olan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonları sonunda tanıtıldı. Bir süredir yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda yeni bilgiler ortaya çıkmış ve telefonların basın görselleri olarak belirtilen yeni görseller bile paylaşılmıştı.

Yeni seri akıllı telefonların neredeyse tüm bilgileri ortaya çıkmış olsa da Samsung Galaxy S8 Active modelinin resmi tanıtımı bir türlü yapılmamıştı. Resmi tanıtımı ne zaman yapılacağı merakla beklenen akıllı telefonların sonunda beklenen tanıtımının yapılmasıyla beraber tüm özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S8 Active Nasıl Bir Akıllı Telefon?

Tanıtımıyla beraber dikkat çeken markanın yeni seri akıllı telefonlarının özelliklerine geçelim. Öncelikle modelin içerisinde Exynos işlemci beklentisinin boşa çıktığını söylemek gerekiyor. Yapılan tanıtımdan sonra gördük ki Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının içerisinde Snapdragon 835 işlemci modelleri bulunuyor. Şu an için piyasadaki en başarılı işlemci modellerinden birine sahip olduğunu gördüğümüz akıllı telefonların, RAM bellek miktarı da 4 GB olarak açıklanmış durumda. Bunun dışında telefonların en çok dikkat çeken kısmının ise pilleri olduğunu hatırlatalım. Tıpkı daha önce iddialarda da yer aldığı gibi Samsung Galaxy S8 Active modelinin içerisinde Lenovo modellerinde çok sık gördüğümüz 4000 mAh değerinde bataryaların kullanıldığı açıklandı.

Tabii ki bunun nedeni telefonların çok daha uzun süre dayanmalarını sağlamak. Fiziksel etkilere, sıcağa, soğuğa, suya ve toza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra Samsung Galaxy S8 Active modelinin pil konusunda da çok daha uzun süre dayanması amaçlanmış durumda.

Samsung Galaxy S8 Active

Ekran kısmında da düz panele dönüş yapan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının 5.8 inç ekran boyutu sunduğunu görüyoruz. Korumalı özel kalıbıyla beraber ekranların tamamen düz olarak sunulmasının yanı sıra görüntü kalitesinin artırılması içinde QHD çözünürlük değeri sunuluyor.

Tüm bu değerleriyle şimdilik sadece Amerika’da satışa çıkan modelin net fiyatı da henüz açıklanmadı. 11 Ağustos tarihinden sonra satışa çıkması beklenen telefonların net fiyatı ve diğer bölgeler için satışa çıkacağı tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.