Samsung Galaxy S8 Active Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung’un sağlamlığıyla öne çıkan akıllı telefon serisi olarak bildiğimiz Active modelinin yeni serisi olacak olan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonları sonunda tanıtıldı. Bir süredir yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda yeni bilgiler ortaya çıkmış ve telefonların basın görselleri olarak belirtilen yeni görseller bile paylaşılmıştı.

Yeni seri akıllı telefonların neredeyse tüm bilgileri ortaya çıkmış olsa da Samsung Galaxy S8 Active modelinin resmi tanıtımı bir türlü yapılmamıştı. Resmi tanıtımı ne zaman yapılacağı merakla beklenen akıllı telefonların sonunda beklenen tanıtımının yapılmasıyla beraber tüm özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S8 Active Nasıl Bir Akıllı Telefon?

Tanıtımıyla beraber dikkat çeken markanın yeni seri akıllı telefonlarının özelliklerine geçelim. Öncelikle modelin içerisinde Exynos işlemci beklentisinin boşa çıktığını söylemek gerekiyor. Yapılan tanıtımdan sonra gördük ki Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının içerisinde Snapdragon 835 işlemci modelleri bulunuyor. Şu an için piyasadaki en başarılı işlemci modellerinden birine sahip olduğunu gördüğümüz akıllı telefonların, RAM bellek miktarı da 4 GB olarak açıklanmış durumda. Bunun dışında telefonların en çok dikkat çeken kısmının ise pilleri olduğunu hatırlatalım. Tıpkı daha önce iddialarda da yer aldığı gibi Samsung Galaxy S8 Active modelinin içerisinde Lenovo modellerinde çok sık gördüğümüz 4000 mAh değerinde bataryaların kullanıldığı açıklandı.

Tabii ki bunun nedeni telefonların çok daha uzun süre dayanmalarını sağlamak. Fiziksel etkilere, sıcağa, soğuğa, suya ve toza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra Samsung Galaxy S8 Active modelinin pil konusunda da çok daha uzun süre dayanması amaçlanmış durumda.

Samsung Galaxy S8 Active

Ekran kısmında da düz panele dönüş yapan Samsung Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının 5.8 inç ekran boyutu sunduğunu görüyoruz. Korumalı özel kalıbıyla beraber ekranların tamamen düz olarak sunulmasının yanı sıra görüntü kalitesinin artırılması içinde QHD çözünürlük değeri sunuluyor.

Tüm bu değerleriyle şimdilik sadece Amerika’da satışa çıkan modelin net fiyatı da henüz açıklanmadı. 11 Ağustos tarihinden sonra satışa çıkması beklenen telefonların net fiyatı ve diğer bölgeler için satışa çıkacağı tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
9 views
Mobil
9 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.