Samsung Galaxy J2 2017 Özellikleri ve Satış Fiyatı

Samsung’un giriş seviyesi modelleri güncellenmeye devam ediyor. Marka ilk olarak üst segment akıllı telefon modelleri üzerinde yoğunlaşmış olsa da daha düşük bütçeye hitap eden akıllı telefonlarda üretilmiyor değil. Markanın giriş seviyesinde en çok tercih edilen akıllı telefonlarından birisi de J2 modeli. Galaxy J2 olarak devam eden serinin-, giriş seviyesi özellikleri ve uygun fiyatı epey bir tercih ediliyor. Bu durumun farkında olan Samsung ise sürekli bu seriyi de güncellemekte. Son olarak Samsung Galaxy J2 2017 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Hemen yeni telefonun özelliklerinden söz edelim.

Samsung Galaxy J2 2017 Özellikleri

Yeni modelde amaç fiyatı düşürmek. Bu nedenle giriş aşamasında yer verilen özellikler kullanılıyor. Standart Samsung tasarımının dışına çıkmayan modelin, arka kapakta ortalanmış tek ana kamerası ve ön kısımda da Home tuşu kullanımına devam ettiğini görüyoruz. Bunun dışında ekran boyutu da 4.7 inç olarak açıklanmış durumda.

Son dönem akıllı telefonlarına göre mini bir ekran boyutu kullandığı görülen Samsung Galaxy J2 2017, çözünürlük olarak ise HD değeri sunuyor. Giriş seviyesi için yeterli gördüğümüz ekran değerine karşı teknik kısımda da 4 çekirdekli işlemci kullanımı yapıldığını görmekteyiz. 1.3 GHz hıza kadar çıkabilen işlemcilerin serisi açıklanmış değil.

Samsung Galaxy J2 2017

4G destekli olarak gelecek olan Samsung Galaxy J2 2017 işlemcilerin yanında 1 GB RAM bellek gibi oldukça düşük bir seviye ile geliyor ve 8 GB depolama alanı sunuyor. 5 MP arka kamera ve 2 MP ön kamerası ile gelecek olan telefonun, batarya kapasitesinin ise 2000 mAh değerinde olduğunu açıklanan detaylar arasında.

İlk olarak Hindistan genelinde satışa çıkacak olan Samsung Galaxy J2 2017, tüm bu özellikleriyle beraber fiyat konusunda da oldukça olumlu bir seçenek sunuyor. Telefonun fiyatı sadece 113 dolar olarak açıklandı. Bu rakam ülkemizde ne kadar karşılık bulacak bilinmez ama fiyat performans odaklı bir seri ile karşı karşıya olduğumuz kesin. Ana model olmasa da ikinci telefon tercihi için Samsung Galaxy J2 2017 iyi bir seri.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.