Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi

Samsung akıllı telefon piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Bir bir yeni akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen markanın son bombalarından birisi de Samsung Galaxy C8 serisi oldu. Aslında üst seviye bir akıllı telefon olmayan, buna karşın çift arka kamera bulunması nedeniyle yine gündem olacak olan akıllı telefonların özellikleri de oldukça tatmin edici. Peki, Samsung Galaxy C8 nasıl bir akıllı telefon? Özellikler neler? Bakalım.

Samsung Galaxy C8 Ekran Ve Tasarım

Akıllı telefonun Samsung’un çizgilerine göre hazırlanmış olduğu görülüyor. Öncelikle ekran kısmında bahsedecek olursak, 5.5 inç ekran boyutuna yer verildiği ortaya çıktı. Full HD çözünürlük desteğine sahip olacağı ve Super AMOLED ekran teknolojisine de sahip olacağı da açıklanan akıllı telefonların, ekran kısmında sonsuz ekran kullanılmasa da başarılı bir ekran gövde oranı kullanıldığı görülüyor. Tasarımda ana fark ise arka kapak üzerinde. Dikey kamera kullanımı yapan telefonun çift arka kamerası var.

Samsung Galaxy C8

Teknik Özellikler Neler?

Tasarım ve ekran dışında teknik detaylar konusunda da başarılı bir telefonla karşı karşıyayız. Exynos 7870 işlemcilerle beraber, 2.39 GHz değerine kadar saat hızlarına ulaşabildiği belirtilen akıllı telefonların, 3 GB RAM bellek miktarına da sahip olduğunu gördük. RAM ve işlemci konusunda uyumlu bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıyayız. Amiral gemilerini aratmayacak bir teknolojiye sahip olan telefonun kameralarına bakalım.

Samsung Galaxy C8

Çift Kamera Sistemine Devam

Samsung Galaxy C8 akıllı telefonlarının, arka kamera kısmında tamamen yenilenme yapıldığını açıklandı. Çift arka kamera kullanılan telefonda, 5 MP değerinde f/1.9 diyafram açıklığında yardımcı kameralar yer alıyor. Ana kamera kısmında ise 13 MP değerinde f/1.7 diyafram açıklığında gelişmiş bir kamera bulunuyor.

Özel kamera modlarına da sahip olan Samsung Galaxy C8, ön kamerada geniş açılı çekimi destekleyen 16 MP değerinde ana kamera kullanıma yer vermiş durumda. 3000 mAh değerinde batarya ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber telefonun şimdilik sadece Çin genelinde satışa çıktığını da ekleyelim. Henüz yeni modelin, Çin dışında satılıp satılmayacağı konusu soru işareti olarak kalmakta. Fakat diğer bölgelerde telefonun satışa çıkması çok olası değil.

You may be interested

Altın Kaplı iPhone 8 Modeli İçin Rekor Fiyat!
Mobil
5 views
Mobil
5 views

Altın Kaplı iPhone 8 Modeli İçin Rekor Fiyat!

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Son dönemde piyasaya sürülen akıllı telefonlar özellik bakımında oldukça başarılı seriler olarak dikkat çekiyor. Üst düzey özellikler ve başarılı tasarımlar…

Microsoft, Surface Serilerine Yeni Bir Ürün Ekleyecek
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Microsoft, Surface Serilerine Yeni Bir Ürün Ekleyecek

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Yazılım devi olarak bildiğimiz, böyle tanımladığımız Microsoft donanım alanında da önemli girişimler yapmaya hazırlanıyor. Bir dönem Nokia’yı satın alıp akıllı…

Pokemon Go İkili Mücadele Güncellemesi Detaylandı
Oyun
10 views
Oyun
10 views

Pokemon Go İkili Mücadele Güncellemesi Detaylandı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Artırılmış gerçeklik oyunları içerisinde bir anda fark yaratmayı başaran oyun Pokemon Go, saman alevi benzetmesine tam anlamıyla uyan bir oyun…

Leave a Comment

Your email address will not be published.