Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi

Samsung akıllı telefon piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Bir bir yeni akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen markanın son bombalarından birisi de Samsung Galaxy C8 serisi oldu. Aslında üst seviye bir akıllı telefon olmayan, buna karşın çift arka kamera bulunması nedeniyle yine gündem olacak olan akıllı telefonların özellikleri de oldukça tatmin edici. Peki, Samsung Galaxy C8 nasıl bir akıllı telefon? Özellikler neler? Bakalım.

Samsung Galaxy C8 Ekran Ve Tasarım

Akıllı telefonun Samsung’un çizgilerine göre hazırlanmış olduğu görülüyor. Öncelikle ekran kısmında bahsedecek olursak, 5.5 inç ekran boyutuna yer verildiği ortaya çıktı. Full HD çözünürlük desteğine sahip olacağı ve Super AMOLED ekran teknolojisine de sahip olacağı da açıklanan akıllı telefonların, ekran kısmında sonsuz ekran kullanılmasa da başarılı bir ekran gövde oranı kullanıldığı görülüyor. Tasarımda ana fark ise arka kapak üzerinde. Dikey kamera kullanımı yapan telefonun çift arka kamerası var.

Samsung Galaxy C8

Teknik Özellikler Neler?

Tasarım ve ekran dışında teknik detaylar konusunda da başarılı bir telefonla karşı karşıyayız. Exynos 7870 işlemcilerle beraber, 2.39 GHz değerine kadar saat hızlarına ulaşabildiği belirtilen akıllı telefonların, 3 GB RAM bellek miktarına da sahip olduğunu gördük. RAM ve işlemci konusunda uyumlu bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıyayız. Amiral gemilerini aratmayacak bir teknolojiye sahip olan telefonun kameralarına bakalım.

Samsung Galaxy C8

Çift Kamera Sistemine Devam

Samsung Galaxy C8 akıllı telefonlarının, arka kamera kısmında tamamen yenilenme yapıldığını açıklandı. Çift arka kamera kullanılan telefonda, 5 MP değerinde f/1.9 diyafram açıklığında yardımcı kameralar yer alıyor. Ana kamera kısmında ise 13 MP değerinde f/1.7 diyafram açıklığında gelişmiş bir kamera bulunuyor.

Özel kamera modlarına da sahip olan Samsung Galaxy C8, ön kamerada geniş açılı çekimi destekleyen 16 MP değerinde ana kamera kullanıma yer vermiş durumda. 3000 mAh değerinde batarya ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber telefonun şimdilik sadece Çin genelinde satışa çıktığını da ekleyelim. Henüz yeni modelin, Çin dışında satılıp satılmayacağı konusu soru işareti olarak kalmakta. Fakat diğer bölgelerde telefonun satışa çıkması çok olası değil.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
5 views
Mobil
5 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.