Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi

Samsung akıllı telefon piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Bir bir yeni akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen markanın son bombalarından birisi de Samsung Galaxy C8 serisi oldu. Aslında üst seviye bir akıllı telefon olmayan, buna karşın çift arka kamera bulunması nedeniyle yine gündem olacak olan akıllı telefonların özellikleri de oldukça tatmin edici. Peki, Samsung Galaxy C8 nasıl bir akıllı telefon? Özellikler neler? Bakalım.

Samsung Galaxy C8 Ekran Ve Tasarım

Akıllı telefonun Samsung’un çizgilerine göre hazırlanmış olduğu görülüyor. Öncelikle ekran kısmında bahsedecek olursak, 5.5 inç ekran boyutuna yer verildiği ortaya çıktı. Full HD çözünürlük desteğine sahip olacağı ve Super AMOLED ekran teknolojisine de sahip olacağı da açıklanan akıllı telefonların, ekran kısmında sonsuz ekran kullanılmasa da başarılı bir ekran gövde oranı kullanıldığı görülüyor. Tasarımda ana fark ise arka kapak üzerinde. Dikey kamera kullanımı yapan telefonun çift arka kamerası var.

Samsung Galaxy C8

Teknik Özellikler Neler?

Tasarım ve ekran dışında teknik detaylar konusunda da başarılı bir telefonla karşı karşıyayız. Exynos 7870 işlemcilerle beraber, 2.39 GHz değerine kadar saat hızlarına ulaşabildiği belirtilen akıllı telefonların, 3 GB RAM bellek miktarına da sahip olduğunu gördük. RAM ve işlemci konusunda uyumlu bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıyayız. Amiral gemilerini aratmayacak bir teknolojiye sahip olan telefonun kameralarına bakalım.

Samsung Galaxy C8

Çift Kamera Sistemine Devam

Samsung Galaxy C8 akıllı telefonlarının, arka kamera kısmında tamamen yenilenme yapıldığını açıklandı. Çift arka kamera kullanılan telefonda, 5 MP değerinde f/1.9 diyafram açıklığında yardımcı kameralar yer alıyor. Ana kamera kısmında ise 13 MP değerinde f/1.7 diyafram açıklığında gelişmiş bir kamera bulunuyor.

Özel kamera modlarına da sahip olan Samsung Galaxy C8, ön kamerada geniş açılı çekimi destekleyen 16 MP değerinde ana kamera kullanıma yer vermiş durumda. 3000 mAh değerinde batarya ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber telefonun şimdilik sadece Çin genelinde satışa çıktığını da ekleyelim. Henüz yeni modelin, Çin dışında satılıp satılmayacağı konusu soru işareti olarak kalmakta. Fakat diğer bölgelerde telefonun satışa çıkması çok olası değil.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.