Samsung Avuç İçi Tarama Sistemi Ortaya Çıktı

1 Aralık 2017
15 Görünümler

Note 8, LG V30, iPhone X derken, akıllı telefon dünyası Galaxy S9 akıllı telefonlarını beklemeye başladı. Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan yeni akıllı telefonun özelliklerinin neler olacağı konusunda ise her hafta başında farklı bilgiler elde ediyoruz. Snapdragon 845 işlemcileri, yeni ekranları daha birçok detayı derken, bu kez Samsung Galaxy S9 akıllı telefonlarında yer alacağı iddia edilen yeni bir sistem ortaya çıktı. Patent başvurusu ve patent görselleri sonrasında ortaya çıkan yeni görseller markanın avuç içi tarama teknolojisi üzerinde çalıştığını gösteriyor. Samsung Avuç İçi Tarama patent görsellerinin detaylarına bakacak olursak, marka işleri biraz daha değiştirecek.

Samsung Avuç İçi Tarama Nasıl Bir Sistem?

Samsung’un avuç içi benzersiz çizgilerini kullanarak kendisine bir güvenlik sistemi oluşturmayı amaç edindiği ortaya çıktı. Markanın yüz tanıma ve parmak izi teknolojisinden sonra, bir değişiklik olarak bu yeni teknolojiye geçiş yapacağı ortaya çıktı.

Apple’ın yeni nesil yüz tanıma teknolojisi kadar konuşulacak bir sistem olan Samsung Avuç İçi Tarama sisteminin patent görsellerine bakacak olursak, işleyiş oldukça basit olacak. Sadece telefonların arka kamerasına avuç içinizi okutmanız gerekecek.

Samsung Avuç İçi Tarama

Arka kamera sistemi üzerinden çalışacak olan Samsung Avuç İçi Tarama sisteminin, doğrudan okuma sonrasında devreye gireceği ve telefonun kilitlerinin bu şekilde açılabileceği belirtiliyor. Yüz tanıma sisteminden artı olarak Samsung Avuç İçi Tarama teknolojisinin, arka kamera kullanılarak çalışacağı görülüyor. Bu durumda iPhone X modelinin çok eleştirilen çentik bölümü benzeri bir kullanıma gerek kalmadığını göstermekte.

Söz konusu tarama sisteminin doğrudan Galaxy S9 akıllı telefonlarında mı yer alacağı ise bilinmiyor. Bunun için Samsung’un açıklamalarını beklemek gerekecek. Sadece Galaxy S9 değil diğer modeller içinde böyle bir sistemin gelmesini bekleyebiliriz. Özellikle markanın orta segment akıllı telefonları için aynı teknolojinin kullanılması beklenebilir. Bunun için Samsung’un bundan sonra yapacağı açıklamaları takip etmek gerekecek.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.