PUBG Mobil Platformlara Geliyor

28 Kasım 2017
25 Görünümler

Erken erişim oyunu olarak Steam üzerinden yayınlandığı andan bu yana en çok konuşulan oyunlardan biri olmayı başaran PUBG, sadece birkaç ay içerisinde Steam listelerinin de zirvesine oturmuştu. Dota serilerini bile geride bırakan yapımın final sürümünün yayınlanmasının ardından ise ilgi 2 katı daha artmaya başladı.

Yeni oyunun 20 milyonun üzerine çıkan satışlarının hemen ardından yapım şirketinden bu kez farklı bir karar geldiği açıklandı. Oyunun sadece Steam sürümü olması ise bu satış rakamında biraz sınırlamaların olmasına neden olmuştu. Yapımcılar ise bu durumdan rahatsız olmuş olacak ki PUBG oyununu farklı pazarlara da açma kararı aldı. Son olarak oyunun mobil versiyonunun geleceği açıklandı.

PUBG Mobil Versiyon Geliyor

Çinli firma Tencent ile anlaşmalar yaptığını açıklayan yapımcılar, oyunun mobil sürümü için hazırlıklarına başladıklarını açıkladı. PUBG oyunu için verilen bilgilere göre 1 hafta sonra oyunun mobil versiyonu üzerinde çalışmalar başlayacak. Mobil versiyon için nasıl bir yapı uygulanacağı konusunda da bilgiler verildi.

PUBG

Firma tarafından gelen bilgilere göre PUBG oyununun mobil versiyonunda hiçbir fark göremeyeceğiz. Oyunun bilgisayar serisinde olduğu gibi birebir aynı özelliklere sahip olacağı görülüyor. Mobil oyunda da ana oyun gibi birebir aynı yapının sunulduğunu göreceğiz. Mobil platformlarda da epey yüksek bir başarı elde edeceği düşünülen oyunun, mobil için final sürümünün ne zaman geleceği konusunda ise bir açıklama yapılmış değil.

Eğer aynı yapı uygulanacak olursa, iyi bir mobil sistem gereksinimi isteyecek olan PUBG mobil oyununun, işletim sistemi ve sistem gereksinimleri konusunda yapılacak açıklamaları da merakla bekleniyor. Muhtemelen yeni nesil bir oyun ile karşı karşıya kalacağız. Bunun için firma tarafından yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekiyor. Konu hakkında önümüzdeki haftalarda açıklamaların gelmesi bekleniyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.