PUBG İçin Yeni Bir Özellik Yolda

17 Aralık 2017
13 Görünümler

Oyun dünyasını derinden sarsan yapımlardan biri olan PUBG, beklenmedik bir etki oluşturmayı başardı. Yapımın yayınlandığı ilk andan bu yana sürekli olarak oyuncu sayısının artmaya devam etmesi ve bunun yanı sıra genel oynanış oranlarının da artış göstermeye başlaması zaman içerisinde oyundan beklentileri yükseltmiş olsa da bu seviyeye kadar çıkacak bir oyun beklenmiyordu.

En azından yapımın oynanış sürelerinin bu derece rekor seviyelere çıkması beklenmiyordu. Henüz beta süreci devam eden ve birkaç gün sonra kararlı sürümü yayınlanacak olan oyunun, yükselişi devam ederken bir yandan da oyunun yeni özellikler kazanmaya başladığı görülüyor. İlk olarak oyuna yeni bir harita geleceği konusunda bilgilerin verildiği ve bu yönde çalışmaların yapıldığını gördük. Şimdi ise yapımın yeni bir özellik daha kazanacağı ortaya çıktı.

PUBG İle Replay Özelliği

Yeni haritalardan sonra yapıma gelen bir diğer özelliğin ise replay özelliği olacağı açıklandı. Kullanıcıların oyun deneyimini baştan sona değiştirmesi beklenen yeni özellik, oyuna başlamadan önce ayarlanması gereken bir sistem olarak karşımıza çıkacak. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların ikili mücadelelere girmeden önce belli ayar değişiklikleri yapması gerekecek. Bu ayar değişiklikleriyle beraber kullanıma alınacak olan yeni replay özelliğinin, adından da anlaşılacağı gibi sonradan oynatma özelliği olacağını göreceğiz.

PUBG

Söz konusu özellik sayesinde kullanıcıların oyun içerisinde 1 kilometrelik alanı kayıt altına almaları sağlanıyor. 1 kilometre alan içerisinde etrafınızdaki tüm gelişmeler kayıt altına alınıyor. Oyunda mücadele bittikten sonra ana menü üzerinden bu kayıtları yeniden oynatma ayrıcalığınız oluyor. Rakiplerinizin hareketlerini ve oyun içinde yaptıklarınızı tekrar özelliği sayesinde farklı açılara ayarlamalar yaparak izleyebileceksiniz.

Yeni özelliğin kullanımı kararlı sürümle beraber olacak ve her özellikte olduğu gibi bu özellik kapsamında da bazı sınırlamalar olacak. İlk sınırlama kaydın 20 adetle sınırlı olduğu. PUBG oyuncuları bu şekilde 20 kayıt altından sonra sistem otomatik olarak eski kayıtları silmeye ve yeni kayıtları almaya başlayacak. Şu an için kararlı sürümle net kullanımlar ortaya çıkacak gibi duruyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.