PUBG İçin Oyunu Değiştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı

Oyun dünyasının rakipsiz adaylarından biri olma yolunda ilerleyen PUBG, her ne kadar Steam üzerinde aldığı liderliği bir alıp bir bıraksa da yeni oyunun hem konsollarda hem de bilgisayar kullanıcıları arasında sürekli olarak oyuncu sayısı artmaya devam ediyor. Yapım ise artan oyuncu sayısıyla beraber, oyunda bazı sistematik değişiklik yapmaya devam ediyor.

Bu konuda daha önce paylaştığımız haberde, hile yapanlara karşı yapılan bir güncellemeden söz etmiştik. Yayınlanan bu güncellemeler hile yapan kullanıcıların önüne geçmiş ve hile yapan kullanıcılar oyundan atılmıştı. Şimdi ise sistemi değiştirecek bir yeni güncelleme daha ortaya çıktı.

PUBG Yeni Güncellemesi

Yeni güncellemeyle beraber yapımcıların ilk hamlesi, başlangıç silahlarını kaldırmak oldu. Oyunculara en başta sunulan silahlar oyundan tamamen çıkarıldı. Başlangıç kısmında yapılan değişikliğin nedeni ise bambaşka. Bilindiği gibi yapım, giderek yeni kullanıcılar kazanıyor ve her geçen gün sunucu yükü biraz daha artıyor. Başlangıç bölümünde silahlı kullanıcıların sürekli birbirlerine ateş etmesi ise sunucu yükünü zirveye taşıyor. Teknik sorunlar yaşanmaması adına PUBG ekibinin böyle bir karar aldığı açıklandı.

PUBG

Tabii ki bunun için yapılan düzenlemenin tüm kullanıcıları kapsayacağını da belirtelim. Herhangi bir bölge ya da level sınıflaması bulunmuyor. Yapılan diğer bir değişiklik ise toplanma alanlarının sunulması. Burada genelde tüm kullanıcıların tek bir toplanma alanında toplandıklarını görüyorduk. Daha doğrusu oyunun yapısı buydu. Fakat son güncelleme bu kısımda da bir değişikliğe gidilmesine neden oldu.

Artık tek bir toplanma alanı yerine, kullanıcıların parça parça toplanma alanlarında yer alması sağlanacak. Böylelikle oyun içerisinde yine sunucu yükü aşağı çekilmiş olacak ve sunucu yükünden kaynaklı olarak oluşan donma ve çökme sorunlarının da önüne geçilmiş olacak. Benzeri güncellemelerine devam edeceğini ve oyunu biraz daha değiştireceklerini belirten PUBG yapımcıları, bundan sonraki aşamalar için gelecek düzenlemeler hakkında ise ilerde bilgi vereceklerini belirtti.

Ilginizi çekebilir

Galaxy S9 İçin Bu Kez Test Videosu Ortaya Çıktı
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

Galaxy S9 İçin Bu Kez Test Videosu Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Galaxy S9 akıllı telefonları, Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak. Başarılı bir S8 serisinden sonra gelecek olan yeni akıllı…

Playstation 4 Bu Kez Kısmi Olarak Hacklendi
Oyun
9 görünteleme
Oyun
9 görünteleme

Playstation 4 Bu Kez Kısmi Olarak Hacklendi

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

Uzun bir süredir en başarılı oyun konsollarından biri olarak gösterilen Playstation 4 için açık haberleri gündeme gelmeye başladı. Geliştiriciler tarafından…

Nokia 8 İçin Android 8.1 Beta Sürümü Ortaya Çıktı
Mobil
8 görünteleme
Mobil
8 görünteleme

Nokia 8 İçin Android 8.1 Beta Sürümü Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

HMD Global, akıllı telefon devlerinden biri haline getirmek istediği Nokia modellerine desteğini devam ettiriyor. İlk olarak Nokia 6 akıllı telefonlarıyla…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.