Pokemon Go İkili Mücadele Güncellemesi Detaylandı

Artırılmış gerçeklik oyunları içerisinde bir anda fark yaratmayı başaran oyun Pokemon Go, saman alevi benzetmesine tam anlamıyla uyan bir oyun oldu. İlk aylarda oyunun sunduğu ayrıcalıklı yapı hem çok konuşulduğu hem de mobil platformlara renk getirdi. Hatta ve hatta Pokemon toplama amacıyla hayatını kaybeden kullanıcılar bile ortaya çıktı. Büyük oranda sükse yapan oyun, başta da belirttiğimiz gibi saman alevi etkisiyle karşı karşıya kaldı.

Öyle ki bu yapı çok uzun süre devam etmedi. Her geçen gün oyuncu kaybeden ve her geçen gün biraz daha geri plana çekilen Pokemon Go, sonunda kalıp kullanıcı kitlesinin dışına çıkamayacak hale geldi. Fakat hala dikkat çekmeye devam eden oyunun yeniden ilk günlerine dönmesi içinse özel bazı güncellemeler alacağı açıklandı. Oyunun yapısını baştan sona değiştirecek olan yeni güncelleme ise sonunda ortaya çıktı ve resmi açıklama geldi.

Pokemon Go Takas ve Yeni Rakip Modları Geliyor

Doğrudan Niantic yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında bir süredir konuşulan ikili mücadele güncellemesinin hazır olduğu açıklandı. Pokemon Go için yayınlanacak olan yeni güncelleme sonrasında, kullanıcılar sadece yapay zeka ile mücadele etmeyecek. Kullanıcıların doğrudan başka kullanıcılarla karşılıklı rakip olarak savaşması sağlanacak. Etkileşimli bir özellik olduğu için epey bir konuşulan yeni özelliğin, tek bir sistem olarak gelmeyeceğini de hatırlatalım. Söz konusu özellik çok daha detaylı bir sistem olarak gelecek ve kullanıcılara savaşabilecekleri gibi kendi Pokemon karakterlerini takas da edebilecekler.

Pokemon Go

Pokemon Go güncellemesiyle karşımıza çıkacak olan yeni sistemin hem oyunu canlandırması hem de oyuna yeni kullanıcıların katılmasını sağlayacağı belirtiliyor. Söz konusu güncelleme tam olarak 1 senedir bekleniyor. Bu nedenle Niantic açıklamasına daha fazla önem verilmiş durumda. Pokemon Go güncellemesinin yayın tarihi için belirtilen süre ise önümüzdeki ay.

Açıklamaya bakacak olursak, güncelleme önümüzdeki ay yayında olacak. Kullanıcıların yeni sürümü indirmesi için sadece oyunu uygulama mağazasından güncellemesi yeterli olacak. Bir de haber verelim, firmaya göre bu güncelleme yeniliklerin başlangıcı olacak. Bu güncellemeden sonra çok kısa bir süre içerisinde yeni güncellemelerde gelmeye devam edecek.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
4 views
Mobil
4 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.