Pokemon Go İkili Mücadele Güncellemesi Detaylandı

Artırılmış gerçeklik oyunları içerisinde bir anda fark yaratmayı başaran oyun Pokemon Go, saman alevi benzetmesine tam anlamıyla uyan bir oyun oldu. İlk aylarda oyunun sunduğu ayrıcalıklı yapı hem çok konuşulduğu hem de mobil platformlara renk getirdi. Hatta ve hatta Pokemon toplama amacıyla hayatını kaybeden kullanıcılar bile ortaya çıktı. Büyük oranda sükse yapan oyun, başta da belirttiğimiz gibi saman alevi etkisiyle karşı karşıya kaldı.

Öyle ki bu yapı çok uzun süre devam etmedi. Her geçen gün oyuncu kaybeden ve her geçen gün biraz daha geri plana çekilen Pokemon Go, sonunda kalıp kullanıcı kitlesinin dışına çıkamayacak hale geldi. Fakat hala dikkat çekmeye devam eden oyunun yeniden ilk günlerine dönmesi içinse özel bazı güncellemeler alacağı açıklandı. Oyunun yapısını baştan sona değiştirecek olan yeni güncelleme ise sonunda ortaya çıktı ve resmi açıklama geldi.

Pokemon Go Takas ve Yeni Rakip Modları Geliyor

Doğrudan Niantic yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında bir süredir konuşulan ikili mücadele güncellemesinin hazır olduğu açıklandı. Pokemon Go için yayınlanacak olan yeni güncelleme sonrasında, kullanıcılar sadece yapay zeka ile mücadele etmeyecek. Kullanıcıların doğrudan başka kullanıcılarla karşılıklı rakip olarak savaşması sağlanacak. Etkileşimli bir özellik olduğu için epey bir konuşulan yeni özelliğin, tek bir sistem olarak gelmeyeceğini de hatırlatalım. Söz konusu özellik çok daha detaylı bir sistem olarak gelecek ve kullanıcılara savaşabilecekleri gibi kendi Pokemon karakterlerini takas da edebilecekler.

Pokemon Go

Pokemon Go güncellemesiyle karşımıza çıkacak olan yeni sistemin hem oyunu canlandırması hem de oyuna yeni kullanıcıların katılmasını sağlayacağı belirtiliyor. Söz konusu güncelleme tam olarak 1 senedir bekleniyor. Bu nedenle Niantic açıklamasına daha fazla önem verilmiş durumda. Pokemon Go güncellemesinin yayın tarihi için belirtilen süre ise önümüzdeki ay.

Açıklamaya bakacak olursak, güncelleme önümüzdeki ay yayında olacak. Kullanıcıların yeni sürümü indirmesi için sadece oyunu uygulama mağazasından güncellemesi yeterli olacak. Bir de haber verelim, firmaya göre bu güncelleme yeniliklerin başlangıcı olacak. Bu güncellemeden sonra çok kısa bir süre içerisinde yeni güncellemelerde gelmeye devam edecek.

You may be interested

Nokia 5 Yine İlk Güncellemeleri Alan Cihaz Oldu
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Nokia 5 Yine İlk Güncellemeleri Alan Cihaz Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Nokia, akıllı telefonlara geçiş yapamamasından değil, akıllı telefonlarında kullandığı sistemlerin beğenilmemesi olmuştu. Özellikle mobil işletim sistemi desteğinde istediğini veremeyen ve…

Bütçe Dostu Huawei Honor V9 Play Tüm Özellikleriyle Ortaya Çıktı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Bütçe Dostu Huawei Honor V9 Play Tüm Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Üst düzey özellikleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken akıllı telefonlar bir yana, artık bütçe dostu akıllı telefonlara da ilgi giderek artmaya…

Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı
Teknoloji
5 views
Teknoloji
5 views

Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Yazılım devi Windows, yeni nesil işletim sistemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Home, Pro gibi versiyonları zaten ortaya çıkan işletim sisteminin, son…

Leave a Comment

Your email address will not be published.