Pokemon Go İkili Mücadele Güncellemesi Detaylandı

Artırılmış gerçeklik oyunları içerisinde bir anda fark yaratmayı başaran oyun Pokemon Go, saman alevi benzetmesine tam anlamıyla uyan bir oyun oldu. İlk aylarda oyunun sunduğu ayrıcalıklı yapı hem çok konuşulduğu hem de mobil platformlara renk getirdi. Hatta ve hatta Pokemon toplama amacıyla hayatını kaybeden kullanıcılar bile ortaya çıktı. Büyük oranda sükse yapan oyun, başta da belirttiğimiz gibi saman alevi etkisiyle karşı karşıya kaldı.

Öyle ki bu yapı çok uzun süre devam etmedi. Her geçen gün oyuncu kaybeden ve her geçen gün biraz daha geri plana çekilen Pokemon Go, sonunda kalıp kullanıcı kitlesinin dışına çıkamayacak hale geldi. Fakat hala dikkat çekmeye devam eden oyunun yeniden ilk günlerine dönmesi içinse özel bazı güncellemeler alacağı açıklandı. Oyunun yapısını baştan sona değiştirecek olan yeni güncelleme ise sonunda ortaya çıktı ve resmi açıklama geldi.

Pokemon Go Takas ve Yeni Rakip Modları Geliyor

Doğrudan Niantic yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında bir süredir konuşulan ikili mücadele güncellemesinin hazır olduğu açıklandı. Pokemon Go için yayınlanacak olan yeni güncelleme sonrasında, kullanıcılar sadece yapay zeka ile mücadele etmeyecek. Kullanıcıların doğrudan başka kullanıcılarla karşılıklı rakip olarak savaşması sağlanacak. Etkileşimli bir özellik olduğu için epey bir konuşulan yeni özelliğin, tek bir sistem olarak gelmeyeceğini de hatırlatalım. Söz konusu özellik çok daha detaylı bir sistem olarak gelecek ve kullanıcılara savaşabilecekleri gibi kendi Pokemon karakterlerini takas da edebilecekler.

Pokemon Go

Pokemon Go güncellemesiyle karşımıza çıkacak olan yeni sistemin hem oyunu canlandırması hem de oyuna yeni kullanıcıların katılmasını sağlayacağı belirtiliyor. Söz konusu güncelleme tam olarak 1 senedir bekleniyor. Bu nedenle Niantic açıklamasına daha fazla önem verilmiş durumda. Pokemon Go güncellemesinin yayın tarihi için belirtilen süre ise önümüzdeki ay.

Açıklamaya bakacak olursak, güncelleme önümüzdeki ay yayında olacak. Kullanıcıların yeni sürümü indirmesi için sadece oyunu uygulama mağazasından güncellemesi yeterli olacak. Bir de haber verelim, firmaya göre bu güncelleme yeniliklerin başlangıcı olacak. Bu güncellemeden sonra çok kısa bir süre içerisinde yeni güncellemelerde gelmeye devam edecek.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.