Playstation 4 Bu Kez Kısmi Olarak Hacklendi

Uzun bir süredir en başarılı oyun konsollarından biri olarak gösterilen Playstation 4 için açık haberleri gündeme gelmeye başladı. Geliştiriciler tarafından gelen mesajlarda konsolların 4.05 sürümünde ciddi bir güvenlik açığı bulunduğu ve bu açık üzerinden cihazın hacklenebileceği belirtilmişti.

Daha önceki haberlerimizde bu bilgilere yer vermiştik. Playstation 4 oyun konsolları için neredeyse hemen her ay açık bulunduğu haberlerinin gündeme gelmesi nedeniyle geliştiriciler tarafından yayınlanan bu haberler pek önemsenmemişti. Yeni oyun konsollarının hakkında ortaya atılan bu iddialar ise sonunda gerçek oldu. Gelen haberlere göre geliştiriciler dediğini yaptı.

Playstation 4 Kırıldı Mı?

Paylaşılan bilgilere göre sonunda Playstation 4 kırıldı. Yeni oyun konsollarının kırılmasıyla beraber detaylar konusunda da açıklamalar yapıldı. İlk olarak yeni oyun konsollarının kırılan tek sürümünün 4.05 sürümü olduğu açıklandı. Bu sürümden sonra gelen güncellemeler, yeni oyun konsollarının kırılmasını engelliyor. Öyle ki Sony’nin bu açıkları kapattığı ortaya çıktı. Geliştiricilerin ise kırma işlemini kısmi olarak gerçekleştirdiği açıklandı.

Playstation 4

Şu an için sadece Playstation 4 oyun konsollarının PS2 oyunlarını oynatmaya izin verdiği görülüyor. Söz konusu açıkla beraber henüz PS4 oyunlarını oynamanın mümkün olmadığı da belirtildi. Geliştiriciler tarafından verilen bilgilere göre bu nedenlerden ötürü kısmi olarak kırılma söz konusu. Konsolların tam olarak kırılması için ise bir süre daha çalışmaların devam etmesi gerektiği belirtiliyor. Playstation 4 oyun konsollarında yer alan bu güvenlik açığına karşı Sony’nin nasıl bir adım atacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Bundan sonra eski sürüme geri dönüş yapmanın tamamen önüne geçerek Sony’nin bu durumu engellemesi mümkün. Konsollarda korsan oyun oynamaya yetki verecek olan açığın ne gibi sonuçları olacağını zaman içerisinde göreceğiz. Ayrıca tam kırılma konusunda da zaman içerisinde bilgiler almak mümkün olacak.

Ilginizi çekebilir

Nokia 8 İçin Android 8.1 Beta Sürümü Ortaya Çıktı
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Nokia 8 İçin Android 8.1 Beta Sürümü Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

HMD Global, akıllı telefon devlerinden biri haline getirmek istediği Nokia modellerine desteğini devam ettiriyor. İlk olarak Nokia 6 akıllı telefonlarıyla…

İşte 2018 Oscar Adayı Olan Tüm Yapımlar
Gündem Haberleri
4 görünteleme
Gündem Haberleri
4 görünteleme

İşte 2018 Oscar Adayı Olan Tüm Yapımlar

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

90.kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri için adaylık süreçleri sonunda son buldu. 2018 Oscar Adayı olan filmler bugün itibariyle yayınlandı. 90.kez…

Galaxy Note 8 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Galaxy Note 8 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

Samsung amiral gemisi modellerini güncellemeye devam ediyor. Marka son olarak Galaxy S8 akıllı telefon serisi için yeni Android sürümü, beta…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.