Playstation 4 jailbreak Adım Adım Yaklaşıyor

31 Aralık 2017
14 Görünümler

En çok satan oyun konsolu konumunda yer alan Playstation 4 oyun konsolları, çıktığı andan beridir kullanıcılardan beğeni toplamaya devam ediyor. Sony’nin en başarılı çalışmalarından biri olan Playstation 4 serisinin satışları hala devam ederken, konsollar hakkında önemli bir bilgi gündeme sarmaya yetti. Hala satışları devam eden ve gündemde olan serilerden biri olan oyun konsollarının bu kez konuşulmasını sağlayan neden ise Playstation 4 jailbreak iddiası.

Korsan oyun desteği konusunda en önemli adım olarak gösterilen Playstation 4 jailbreak için gelen iddialar ise uzun süre sonra Playstation 4 kullanıcıların korsan oyun oynama dönemine başlayabileceklerini gösteriyor.

Playstation 4 jailbreak Ne Zaman Gelecek?

Sony’nin eski konsollarında yapılan Jailbreak işlemi, oyuncuların korsan oyun oynamalarına izin veriyor ve işletim sistemine müdahale etmelerini sağlıyordu. Fakat Playstation 4 jailbreak sürümü eski oyun konsolları gibi anında çıkmadı. Hatta aradan yıllar geçmesine rağmen hala bu açık yayınlanmadı. Sony bu kez açıkları tamamen kapatmış ve Jailbreak sürümü bundan sonra gelmeyecek derken, son gelen iddiaları Jailbreak bekleyenleri bir daha heyecanlandırdı.

Playstation 4 jailbreak

SpecterDev tarafından bulunduğu belirtilen açık üzerinden geliştirildiği söylenen Playstation 4 jailbreak sürümünün, korsan oyunları oynatmaya izin vereceği ve işletim sistemine de müdahale edilmesini sağlayacağı belirtiliyor. Geliştiriciler tarafından kısa süre sonra yayınlanması beklenen Jailbreak serisinin, sürüm uyumu bile yayınlandı.

Playstation 4 için 4.05 güncellemesine kadar olan cihazlarda çalışacağı belirtilen güvenlik açığının ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi yayınlanmış değil. Kullanıcıların bu sürümü yüklemek için güncellemeleri geri çevirmesi gerekiyor. Son güncellemeyi yükleyen kullanıcıların yayınlansa bile Jailbreak açığından yararlanmaları mümkün olmayacak. Gelişmeler neler olacak? Sony nasıl karşılık verir? Tüm bunlar için iddiaların da doğrulanmasını beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.