PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti. Bir hacker grubunun konsolları kırmayı başardığı ve bu sayede PlayStation 4 oyun konsollarında korsan oyunların oynanabilir hale geldiği belirtilmişti. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Sony, yeni bir güncelleme daha duyurdu. Sony tarafından yapılan yeni duyuruyla beraber güncelleme resmi olarak yayınlanmaya başladı. Birçok cihaza ulaşan güncellemenin detayları da bu açıklamanın hemen sonrasında ortaya çıktı. PlayStation 4 5.0 Güncellemesi detaylarına geçelim.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Yeni güncellemenin özellikleri aslında Temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Fakat güncellemenin beta sürecinin tamamlanmasıyla beraber final sürümünün yayınlanması sonrasında yeni özellikle daha detaylı bir şekilde ortaya çıktı. Bu noktada yeni güncellemenin ilk olarak arayüz üzerinde değişiklikler getirdiği görülüyor. Arayüz bölümünde bir dizi yenilik yapılmış ve bu yeniliklerle beraber hesap yönetimi de daha kolay hale getirilmiş durumda. Fakat tek yenilik tabii ki arayüz kısmında değil.

Bunun dışında özelleştirme sistemi de kullanıma girmiş durumda. Özelleştirilebilir olan yeni menüler, özelleştirilebilir olan yeni arayüz dikkatimizi çekiyor. Arayüz sisteminde yapılan değişikliklerin yanında dediğimiz gibi hesap yönetimleri de çok daha başarılı bir şekilde oluşturulabiliyor.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi

Geçelim bir sonraki değişikliğe. Değişen bir diğer özellik bildirim özellikleri kısmında karşımıza çıkıyor. Artık kullanıcılar bildirimlerde de gruplandırmalar yapabiliyor. Bildirimleri gruplandırabileceğiniz gibi bu bildirim gruplarına farklı renkler vermeyi de tercih edebiliyorsunuz. Bu tamamen kullanıcıya bırakılmış durumda. Sistemsel iyileştirmeler ve düzenlemeler dışında son dikkat çeken özellikler ise arkadaşlarınızı istediğiniz gibi gruplandırabiliyor olmanız. Burada da kullanıcıya tam yetki verildiğini görüyoruz.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi sonrasında gelen yenilikler ana hatlarıyla bu şekilde sıralandı. Sistemsel olarak yani arka planda da birçok düzenleme yapılmış durumda. Tüm bu düzenlemelerin korsan açığının bulunduğuyla ilgili olmadığını da ekleyelim. PlayStation 4 5.0 Güncellemesi bunun için bir düzenleme içermiyor. Zaten yeni sürümler için bu durumun geçerli olmadığını belirtmiştik. Yani PlayStation 4 üzerinde korsan oyun için çalışma yaptıklarını belirten hackerlar, bu sürümün ilk sürümlerden biri olduğunu belirtmişti.

You may be interested

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı
Teknoloji
9 views
Teknoloji
9 views

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Bitcoin, tahmin edilemeyecek düzeylere kadar çıkış yaptı. Birkaç dolar ile başlayan süreçte artık binlerce dolarlık bir değer görüyoruz. Sürekli olarak…

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi
E-Ticaret
9 views
E-Ticaret
9 views

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Amazon, geçen seneden sonra durdurulamaz bir yükseliş elde etti. İnternet üzerinden alışveriş fikrinin…

BBC Sanal Gerçeklik İçin Yeni Stüdyo Açtığını Açıkladı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

BBC Sanal Gerçeklik İçin Yeni Stüdyo Açtığını Açıkladı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Sanal gerçeklik teknolojisi her ne kadar ilk çıktığı yıllarda olduğu kadar gündemde olan bir teknoloji olmasa bile artık yerleşmiş bir…

Leave a Comment

Your email address will not be published.