PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti. Bir hacker grubunun konsolları kırmayı başardığı ve bu sayede PlayStation 4 oyun konsollarında korsan oyunların oynanabilir hale geldiği belirtilmişti. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Sony, yeni bir güncelleme daha duyurdu. Sony tarafından yapılan yeni duyuruyla beraber güncelleme resmi olarak yayınlanmaya başladı. Birçok cihaza ulaşan güncellemenin detayları da bu açıklamanın hemen sonrasında ortaya çıktı. PlayStation 4 5.0 Güncellemesi detaylarına geçelim.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Yeni güncellemenin özellikleri aslında Temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Fakat güncellemenin beta sürecinin tamamlanmasıyla beraber final sürümünün yayınlanması sonrasında yeni özellikle daha detaylı bir şekilde ortaya çıktı. Bu noktada yeni güncellemenin ilk olarak arayüz üzerinde değişiklikler getirdiği görülüyor. Arayüz bölümünde bir dizi yenilik yapılmış ve bu yeniliklerle beraber hesap yönetimi de daha kolay hale getirilmiş durumda. Fakat tek yenilik tabii ki arayüz kısmında değil.

Bunun dışında özelleştirme sistemi de kullanıma girmiş durumda. Özelleştirilebilir olan yeni menüler, özelleştirilebilir olan yeni arayüz dikkatimizi çekiyor. Arayüz sisteminde yapılan değişikliklerin yanında dediğimiz gibi hesap yönetimleri de çok daha başarılı bir şekilde oluşturulabiliyor.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi

Geçelim bir sonraki değişikliğe. Değişen bir diğer özellik bildirim özellikleri kısmında karşımıza çıkıyor. Artık kullanıcılar bildirimlerde de gruplandırmalar yapabiliyor. Bildirimleri gruplandırabileceğiniz gibi bu bildirim gruplarına farklı renkler vermeyi de tercih edebiliyorsunuz. Bu tamamen kullanıcıya bırakılmış durumda. Sistemsel iyileştirmeler ve düzenlemeler dışında son dikkat çeken özellikler ise arkadaşlarınızı istediğiniz gibi gruplandırabiliyor olmanız. Burada da kullanıcıya tam yetki verildiğini görüyoruz.

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi sonrasında gelen yenilikler ana hatlarıyla bu şekilde sıralandı. Sistemsel olarak yani arka planda da birçok düzenleme yapılmış durumda. Tüm bu düzenlemelerin korsan açığının bulunduğuyla ilgili olmadığını da ekleyelim. PlayStation 4 5.0 Güncellemesi bunun için bir düzenleme içermiyor. Zaten yeni sürümler için bu durumun geçerli olmadığını belirtmiştik. Yani PlayStation 4 üzerinde korsan oyun için çalışma yaptıklarını belirten hackerlar, bu sürümün ilk sürümlerden biri olduğunu belirtmişti.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.