PlayerUnknown Battlegrounds Oyuncuları Banladı

Final sürümü ilk olarak konsollara çıkmış olan PlayerUnknown Battlegrounds oyunu, son gelen haberlere göre sadece konsollarda 3 milyon satış barajını geçti. Yapımın konsol oyuncuları için 3 milyon satış barajını geçmesinin yanı sıra, bilgisayar kullanıcıları içinde rekor kırdığını gördük. Satışları ve aktif kullanıcı sayıları bir hayli artan yapımın, Steam üzerinde de rekoru eline aldığı ortaya çıktı. En çok satan oyunlar arasında da yer alan başarılı yapım, bu kez gündeme ise oyuncuları banlamasıyla geldi. Aslında daha öncede benzeri bir durumun yaşandığını görmüştük. Şimdi ise ikinci bir dalga daha yaşandığı görüldü.

PlayerUnknown Battlegrounds 100 Bin Kişiyi Banladı

Elde edilen bilgilere göre yayınlanan mini güncelleme sonrasında PlayerUnknown Battlegrounds oyunundan tam olarak 100 bin kullanıcı banlandı. Bilgisayar kullanıcıları için yayınlanan mini güncelleme sonrasında 100 bin kişinin banlanması ise PlayerUnknown Battlegrounds oyunu için ikinci büyük hamle oldu.

Daha önce de benzeri bir güncelleme hamlesinin yapıldığını ve benzeri şekilde binlerce kişinin banlandığını görmüştük. Aynı durumun ikinci kez yaşanması ve bu kez de hile yapan kullanıcıların banlanması, yapımın bu konuda ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Şimdilik oyun içerisinde elde edilen bililere göre güncelleme süreci bir süre daha devam edecek ve hile yapan kullanıcılarda engellenecek.

PlayerUnknown Battlegrounds

Üstelik hile yapan kullanıcılar için bir tehlikeli durum daha olduğunu da söylemek gerekiyor. Buna göre hile yağarak oyundan banlanan kullanıcıların, Steam hesaplarından da banlanabiliyor. Bu şekilde diğer oyunlardan da olma gibi bir durum söz konusu oluyor. PlayerUnknown Battlegrounds güncellemelerine ve hile yapanları engellemelere devam edeceği için hile denemeleri yapan kullanıcılara bu uyarıyı da vermiş olalım.

Sadece PlayerUnknown Battlegrounds için tüm hesabınızdan olabilirsiniz. Hilecilerin banlanması bir yana, yeni özellikler sunan güncellemelerin ve mavi alan düzenlemelerinin de kısa süre sonra oyuna dahil edileceğini belirtelim. Bu konuda yapım oldukça kararlı gibi duruyor. Gelen yeni güncellemelerle beraber değişen özelliklerden söz edeceğiz. Şu an için gelişmeler bu yönde.

Ilginizi çekebilir

Minecraft Yeni Oyunu Rekorları Kırdı
Oyun
1 görünteleme
Oyun
1 görünteleme

Minecraft Yeni Oyunu Rekorları Kırdı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Piyasaya sürülmüş oyunlar içerisinde en ilginç yapımlardan biri olan Minecraft, çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde istediği ilgiyi toplamış…

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Orta segment akıllı telefonların, amiral gemisi akıllı telefon modellerine yaklaşmasını sağlayan iki yeni akıllı telefon serisi Galaxy A8 ve Galaxy…

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Akıllı telefonlara gelen yeni Android güncellemesi Oreo sürümü, tüm hızı ile dağıtılmaya devam ediyor. Güncellemeler bir yandan Oreo sürümlerinin dağıtılmasıyla…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.