Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 5 günlük bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeni seri akıllı telefonların, akıllı telefon dünyasına kattığı artılar tartışılmaya devam ediyor. Son olarak telefonların rahatsız etmeyin özelliği konusunda bilgiler vermiştik. Telefonların kullanıcıların araç içerisine olup olmayacağını algılayacağı ve bu sayede de telefonların rahatsız etmeyin özelliği devreye gireceğini görmüştük. Yeni seri akıllı telefonların şimdi ise kamera puanları ortaya çıktı. Elde edilen değerlerinde oldukça konuşulacağı görülüyor. Pixel 2 akıllı telefonlarının kamera değerleri de bir hayli başarılı sonuçlar sunmuş durumda. Özellikle DxOMark üzerinden alınan puanların gündem olduğunu söylemek gerekiyor.

Pixel 2 Kamera Performansı Nasıl?

Google’ın tanıtımda da vurguladığı gibi yeni akıllı telefonların kameraları oldukça başarılı. Aslında son dönemin modası haline gelen çift kamera teknolojisinin bulunmaması, yine arka kısımda tek kamera ile kullanıcıların karşısına çıkması nedeniyle Pixel 2 modellerinin kamera performanslarının düşük olacağı belirtilmişti. Fakat tanıtımda Google’ın tek kamera ile başardıklarının üzerine durmasının sonrasında DxOmark puanları da bu görüşü tamamen yalanlamış oldu.

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmeye göre Pixel 2 kamera puanı 98 olarak açıklandı. Çift kameralı iPhone 8 Plus akıllı telefonlarıyla aynı değere sahip olan kamera puanının, tek kamera artısı ile öne bile geçtiğini görüyoruz. Apple’ın akıllı telefonlarını bile geride bırakan Pixel 2, portre modu gibi artılarıyla beraber kamera konusunda çok daha başarılı bir telefonla karşı karşıya olduğumuzu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Pixel 2 Dxomark

DxOMark değerlendirmesi bu alanda en çok önem verilen değerlendirmelerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle zaten yeni modelin bir artısı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Google’ın da son dönemde Pixel 2 kameralarının başarısını vurgulamak adına sürekli olarak telefonlarla çekilmiş görselleri paylaştığını da ekleyelim.

Markanın bu noktada paylaştığı görsellerin, iPhone 8 ve Note 8 modelleriyle karşılaştırmalarının başladığını da belirtelim. Yeni modelin genel performansı konusunda ise testleri beklemek gerekecek. Genel değerlendirmede de kamera kadar başarılı bir telefon değerleri ortaya çıkacak olursa, iddialı bir amiral gemisi ile karşı karşıya olacağız.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.