Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 5 günlük bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeni seri akıllı telefonların, akıllı telefon dünyasına kattığı artılar tartışılmaya devam ediyor. Son olarak telefonların rahatsız etmeyin özelliği konusunda bilgiler vermiştik. Telefonların kullanıcıların araç içerisine olup olmayacağını algılayacağı ve bu sayede de telefonların rahatsız etmeyin özelliği devreye gireceğini görmüştük. Yeni seri akıllı telefonların şimdi ise kamera puanları ortaya çıktı. Elde edilen değerlerinde oldukça konuşulacağı görülüyor. Pixel 2 akıllı telefonlarının kamera değerleri de bir hayli başarılı sonuçlar sunmuş durumda. Özellikle DxOMark üzerinden alınan puanların gündem olduğunu söylemek gerekiyor.

Pixel 2 Kamera Performansı Nasıl?

Google’ın tanıtımda da vurguladığı gibi yeni akıllı telefonların kameraları oldukça başarılı. Aslında son dönemin modası haline gelen çift kamera teknolojisinin bulunmaması, yine arka kısımda tek kamera ile kullanıcıların karşısına çıkması nedeniyle Pixel 2 modellerinin kamera performanslarının düşük olacağı belirtilmişti. Fakat tanıtımda Google’ın tek kamera ile başardıklarının üzerine durmasının sonrasında DxOmark puanları da bu görüşü tamamen yalanlamış oldu.

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmeye göre Pixel 2 kamera puanı 98 olarak açıklandı. Çift kameralı iPhone 8 Plus akıllı telefonlarıyla aynı değere sahip olan kamera puanının, tek kamera artısı ile öne bile geçtiğini görüyoruz. Apple’ın akıllı telefonlarını bile geride bırakan Pixel 2, portre modu gibi artılarıyla beraber kamera konusunda çok daha başarılı bir telefonla karşı karşıya olduğumuzu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Pixel 2 Dxomark

DxOMark değerlendirmesi bu alanda en çok önem verilen değerlendirmelerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle zaten yeni modelin bir artısı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Google’ın da son dönemde Pixel 2 kameralarının başarısını vurgulamak adına sürekli olarak telefonlarla çekilmiş görselleri paylaştığını da ekleyelim.

Markanın bu noktada paylaştığı görsellerin, iPhone 8 ve Note 8 modelleriyle karşılaştırmalarının başladığını da belirtelim. Yeni modelin genel performansı konusunda ise testleri beklemek gerekecek. Genel değerlendirmede de kamera kadar başarılı bir telefon değerleri ortaya çıkacak olursa, iddialı bir amiral gemisi ile karşı karşıya olacağız.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.