Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 5 günlük bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeni seri akıllı telefonların, akıllı telefon dünyasına kattığı artılar tartışılmaya devam ediyor. Son olarak telefonların rahatsız etmeyin özelliği konusunda bilgiler vermiştik. Telefonların kullanıcıların araç içerisine olup olmayacağını algılayacağı ve bu sayede de telefonların rahatsız etmeyin özelliği devreye gireceğini görmüştük. Yeni seri akıllı telefonların şimdi ise kamera puanları ortaya çıktı. Elde edilen değerlerinde oldukça konuşulacağı görülüyor. Pixel 2 akıllı telefonlarının kamera değerleri de bir hayli başarılı sonuçlar sunmuş durumda. Özellikle DxOMark üzerinden alınan puanların gündem olduğunu söylemek gerekiyor.

Pixel 2 Kamera Performansı Nasıl?

Google’ın tanıtımda da vurguladığı gibi yeni akıllı telefonların kameraları oldukça başarılı. Aslında son dönemin modası haline gelen çift kamera teknolojisinin bulunmaması, yine arka kısımda tek kamera ile kullanıcıların karşısına çıkması nedeniyle Pixel 2 modellerinin kamera performanslarının düşük olacağı belirtilmişti. Fakat tanıtımda Google’ın tek kamera ile başardıklarının üzerine durmasının sonrasında DxOmark puanları da bu görüşü tamamen yalanlamış oldu.

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmeye göre Pixel 2 kamera puanı 98 olarak açıklandı. Çift kameralı iPhone 8 Plus akıllı telefonlarıyla aynı değere sahip olan kamera puanının, tek kamera artısı ile öne bile geçtiğini görüyoruz. Apple’ın akıllı telefonlarını bile geride bırakan Pixel 2, portre modu gibi artılarıyla beraber kamera konusunda çok daha başarılı bir telefonla karşı karşıya olduğumuzu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Pixel 2 Dxomark

DxOMark değerlendirmesi bu alanda en çok önem verilen değerlendirmelerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle zaten yeni modelin bir artısı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Google’ın da son dönemde Pixel 2 kameralarının başarısını vurgulamak adına sürekli olarak telefonlarla çekilmiş görselleri paylaştığını da ekleyelim.

Markanın bu noktada paylaştığı görsellerin, iPhone 8 ve Note 8 modelleriyle karşılaştırmalarının başladığını da belirtelim. Yeni modelin genel performansı konusunda ise testleri beklemek gerekecek. Genel değerlendirmede de kamera kadar başarılı bir telefon değerleri ortaya çıkacak olursa, iddialı bir amiral gemisi ile karşı karşıya olacağız.

You may be interested

Uber İle İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Rekabetinde Önemli Adım
Otomotiv
2 views
Otomotiv
2 views

Uber İle İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Rekabetinde Önemli Adım

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Uber, yavaş yavaş ulaşım teknolojilerinde öne geçmeye başladı. Ülkemizde dahil olmak üzere her geçen gün Uber sistemlerinin daha fazla tercih…

Justice League İçin Beklenen Fragman Yayınlandı
Radarex TV
4 views
Radarex TV
4 views

Justice League İçin Beklenen Fragman Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Marvel karakterlerinin sürekli yeni filmleriyle karşı karşıya geliyoruz. Beyazperdenin alışılmış serilerinden biri olan Yenilmezler filmlerinden sonra daha da ünlenen Marvel…

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Google, yeni akıllı telefonlarında önemli sistem değişikliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Pixel 1 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon…

Leave a Comment

Your email address will not be published.