Opera 50 Güvenlik Önlemleri İle Öne Çıkacak

Tarayıcı temelli güvenlik konusu epey kafa karıştırıcı bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki birçok zararlı site, bilgisayarınıza kolayca virüs bulaştırabiliyor. Burada kullandığını tarayıcıda yer alan önlemler ekstra bir koruma elde etmenizi sağlıyor. Haliyle güvenliği ile öne çıkan tarayıcıların daha çok tercih edildiğini biliyoruz. Zaten birçok firmada güncellemelerinde güvenlik konusunu ön plana çıkararak bu konuda da gereklilikleri yerine getiriyor. Bu tarayıcılardan birisi de Opera tarayıcı. Dahili VPN sistemi gibi ekstra birçok koruması bulunan tarayıcının şimdi ise Opera 50 sürümüyle beraber güvenlik konusunda yeni adımlar atacağı ortaya çıktı.

Opera 50 İle Neler Değişecek?

Genel iyileştirmeler ve genel güvenlik önlemlerinin Opera 50 sürümüyle beraber tarayıcıya dahil edildiğini göreceğiz ancak temelde bundan çok daha gelişmiş bir sistem söz konusu. Öyle ki Opera 50 beraber son dönemin popüler güvenlik sorunlarından biri olarak izinsiz sanal madenciliğin önüne geçilecek.

Web sitelerinin sizin haberiniz olmadan sanal madencilik yaparak sanal para kazanmasını engelleyecek olan Opera 50, bunun için yeni özelliği No Coin’i kullanacak. Kripto para madenciliği komut listelerini inceleyerek çalışacak olan özellik, bu tür komutları çalıştırmak isteyen sitelerin engellenmesini sağlayacak. Sitelerin engellenmesiyle beraber ise sanal madenciliğin izinsiz yapılmış olması da tamamen engellenmiş olacak.

Opera 50

Opera 50 sürümüyle beraber sistemsel olarak da yeni yetenekler sunulacağını belirtelim. VR360 desteği gibi yenilikleri de bu sürümle beraber görmek mümkün olacak. Bunun dışında ön izleme gibi ayrıcalıklarında sunulacağı tarayıcının yeni sürümü şimdiden yayına alınmaya başladı. Yeni güncellemenin tamamlanması için birkaç günün geçmesi gerekiyor. Opera 50 sürümüyle beraber yapılan bu iyileştirmelerin tarayıcı yarışında ne kadar etkili olacağı ise zamanla belli olacak.

Şu an için sadece dağıtımın devam ettiği biliniyor. Dağıtımın tamamlanması ve tarayıcının yeni sürümünün deneme testlerinin tamamlanmasıyla beraber bu konuda daha fazla bilgi elde etmek mümkün olacak. Opera’nın gübenlik konusunda ne kadar başarılı olduğunu göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.