OnePlus 5T Sonunda Tanıtıma Çıktı

OnePlus 5 ile iPhone 7 Plus modeliyle yarışan OnePlus, bu modeli bir kez daha yenilemeyi tercih etti. Bu kez tıpkı OnePlus 3 ve 3T modellerinde olduğu gibi serinin OnePlus 5T olarak devam ettiğini ortaya çıktı. OnePlus 5T akıllı telefonlarının tanıtımından sonra yeni model hakkında detaylı bilgilerde elde edildi. iPhone X ya da Note 8 gibi akıllı telefonlara rakip olabilecek bir seviyede olarak gösterilen OnePlus 5T modelinin, tasarım kısmında da değişiklikler yapıldığı açıklandı. Tanıtımda da dikkat çeken yeni modelin detayları da epey bir öne çıkacak cinsten.

OnePlus 5T Özellikleri Neler?

Özellikler kısmına geçtiğimiz zaman yeni modelin değişen tasarımının ve ekranının ilgi topladığını görüyoruz. Ekran kısmında 6 inç kullanımına geçilmiş durumda. Eski modelde 5.5 inç ekran boyutu kullanılmıştı. Yeni modelde ise ekranların 6 inç seviyesine çıkarıldığı görülüyor. Daha geniş bir ekran kullanan telefonun, çözünürlük değerleri yükseltilmiş. 2160 X 1080 çözünürlük değerinde sahip olan AMOLED ekranın, çerçevesiz yapısı da dikkat çeken detaylardan.

Çerçevesiz akıllı telefonların yapısını olduğu gibi yansıtan OnePlus 5T akıllı telefonunun, ön bölümünde de hayliyle herhangi bir tuş ya da buton yok. Zaten bunun için parmak izi sensörleri arka kısma taşınmış durumda. Arka kısımda ortalanmış parmak izi sisteminin son dönemde oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığını düşünecek olursak, bu serininde akıllı telefon dünyasını yakından takip ettiğini söyleyebiliriz.

OnePlus 5T

Diğer bir noktada arka kısımda 16 MP ve 20 MP kamera kullanan OnePlus 5T, ön kısımda da 16 MP kamera kullanmış. Ekranlardan direk kamera kısmına geçtik çünkü bu kısımda önemli bir değişim söz konusu değil. OnePlus 5T hakkında teknik kısımda ise Snapdragon 835 işlemcilerinin devam ettiğini söyleyerek başlayabiliriz. İşlemci modelinde aynı tercihi yapan telefon, 6/8 GB RAM bellek seçenekleriyle beraber geliyor.

449 dolardan başlayan fiyatlara sahip olacak olan telefon, 3300 mAh değerinde batarya ve hızlı şarj gibi artılarla beraber gelecek. Son olarak satışların 21 Kasım tarihinde açılacağını eklemiş olalım.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
10 views
İnternet
10 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.