OnePlus 5T İçin Dava Süreci Başlayabilir

23 Aralık 2017
13 Görünümler

Amiral gemisi katili şeklinde ünlenen mobil teknoloji devi OnePlus, son olarak geliştirilmiş özel modellerinden biri olan 5T serisi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Çok daha başarılı bir akıllı telefon modelinin sunulmasının yanı sıra 5T serisi içerisinde yer alan bazı sistemler marka için bir ilk oldu. Sadece marka için değil Android akıllı telefonlar genelinde ilklere imza atan özelliklerin başında yüz tanıma kilidi geliyor. Cihazın çok daha gelişmiş bir yüz tanıma sistemiyle çalışmasını sağlayan yeni teknoloji, marka tarafından iPhone X modeline bile rakip olarak gösterilmişti. Fakat son gelen iddialara göre bu teknoloji SensibleVision ile OnePlus’ı karşı karşıya getirdi.

SensibleVision Patent Davası Açıyor

Biyometrik güvenlik şirketlerinden biri olan SensibleVision, geçtiğimiz günlerde bir iddia ile gündeme geldi. 5T içerisinde kullanılan tüm bu sistemin, kendi patentleriyle hazırlandığını belirten firma, OnePlus’ın birden çok kez patent ihlali yaptığını iddia etti. Serinin içerisinde yer alan yüz tanıma teknolojisinin kendilerine ait olduğunu belirten SensibleVision firması, konu hakkında yasal işlem başlatmak için patent birimleriyle iletişime geçtiklerini de aktardı.

Çok kısa bir süre önce gündem olan tüm bu iddialar sonrasında ise gözler adeta OnePlus markasına çevrilmiş oldu. Daha öncede birçok kez benzeri patent davalarıyla gündeme gelen markanın, bu kez yüz kilidi için benzeri bir süreç yaşayacağı ancak bu kez çoklu patent ihlali gibi bir durumun söz konusu olacağı iddiaları var.

SensibleVision

İddialarda bulunan firma şu an için hangi patentlerin ihlal edildiğini ve ne şekilde ihlal edildiğini gösteren bir bildiri yayınlamış değil. Bildirinin yayınlanmasının nedeni ise dava süreci olarak gösteriliyor. Öncelikle dava sürecinin bitmesinin planlandığı hemen arkasından konu hakkında açıklamaların yapılmasının planlandığı yönünde bir bilgi var.

Bu yüzden şu an için ihlalin derecesi ve ne konuda olduğuna ilişkin bir veri yok. Haklı taraf kim çıkacak bilinmez ama kısa süre sonra dava başlayacak gibi duruyor. Yasal başvuruların ne zaman yapılacağı ise belirsiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.