OnePlus 5 ve 5T Beklenen Değişikliği Aldı

Akıllı telefon piyasasında dengeleri değiştiren marka olarak ün kazanmaya başlayan OnePlus, çok hızlı yakaladığı yükselişi devam ettirme konusunda oldukça başarılı. OnePlus 3 ve 3T modellerinde yakalanan başarıyla beraber adını duyurmuş olsa da OnePlus 5 ve 5T modelleriyle beraber zirve yapan akıllı telefon devi, donanım konusunda sunduğu ayrıcalıkları yazılım geliştirmeleriyle de desteklemeye başladı.

İlk olarak markanın akıllı telefonları için Android Oreo güncellemeleri yayınladığını gördük. Yapılan yazılım güncellemelerinden sonra ise bir süre güncellemelere son verileceğini düşünüyorduk. Fakat öyle olması ve yeni güncellemeler yayınlanmaya devam etti. Bu kez ise her iki model için yüz kilidi kullanıma alındı.

OnePlus 5 ve 5T Face Unlock Özelliği

Yeni özellik sayesinde OnePlus 5 ve 5T akıllı telefonlarında güvenlik önlemleri değiştiriliyor. Parmak izi sensörlerinin yanı sıra yeni güncelleme sonrasında akıllı telefonlara yüz tanıma sistemi de getirilmiş oldu. Hatta bu özellikle beraber kullanıcıların sadece yüz tanıma kilidi kullanmaları gibi bir durumda söz konusu oldu. Yani akıllı telefonlarınızın kilidini yüz tanıma ile yapabileceksiniz. Yüz tanıma kilidinin kilit açma özelliği olarak kullanılması bir yana şu an için ödeme sistemi ya da benzer bir sistemde kullanılmadığını söylemek gerekiyor.

OnePlus 5 ve 5T

Yani henüz istenen işlevsellik elde edilebilmiş değil. Güncellemenin donanımsal bir parça desteğinin olmaması yüz tanıma kilidinin sınırlı özelliklerle kalmasına neden oluyor. Şu an için beta güncellemelerinin devam ettiği sürümde, beta iyileştirmelerinin devam edeceği ve final güncellemesinin yayınlanmasının biraz daha zaman alacağı belirtiliyor.

OnePlus 5 ve 5T akıllı telefonlarının kararlı yüz kilidi özelliğinin ne zaman kullanıma gireceği konusu ise kesin olarak belli değil. Final sürümüne kadar sistemde bazı önemli değişikliklerin yapılması da gündeme gelecek. Değişiklikler neler olacak? Zamanla göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
14 görünteleme
Oyun
14 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.