OnePlus 3 ve OnePlus 3T Güncellemesinin Sürüm Notları Yayınlandı

“Amiral gemisi canavarı”, “düşük bütçeli amiral gemisi”, “performans canavarı” gibi birçok unvan ile anılmaya başlayan OnePlus akıllı telefonlarının, yazılım desteği devam ediyor. Markanın yükselişe geçen modelleri olan OnePlus 3 ve OnePlus 3T serisi için yazılım desteğinin devam ettiğinin açıklanmasıyla beraber teknoloji devinin, OnePlus 5 kadar eski serilerin satışına da devam ettiği belirtilmişti.

Eski seriler için yazılım desteğinin devam ettiğini gösteren güncelleme ise Oxygen OS 4.1.7 olarak açıklanmıştı. Çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması beklenen yeni güncellemenin duyurusu da geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Yeni duyurunun hemen arkasından söz konusu güncellemenin sürüm notlarının yayınlandığı da ortaya çıktı.

OnePlus 3 ve OnePlus 3T

OnePlus 3 ve OnePlus 3T Oxygen OS 4.1.7 Güncellemesi

Yeni sürü güncellemesiyle beraber akıllı telefonlara önemli özellikler geliyor. Daha başarılı bir akıllı telefon deneyimi sunmasının yanı sıra, sorunlara da çözüm getirildiği açıklanan OnePlus 3 ve OnePlus 3T güncellemesinin sürüm notlarının yayınlanması ise tüm güncellemenin detaylarını da ortaya çıkarmış oldu. Yeni güncellemenin sürüm notlarından sonra ortaya çıkan yeniliklere daha detaylı olarak bakalım.

  • Sistem alışkanlıkları teknolojisi geliştirildi.
  • Pil tüketimini azaltmak için yeni düzenlemeler sunuldu.
  • Android güvenlik yaması yayınlandı ve akıllı telefonlara ekstra güvenlik düzenlemeleri dahil edildi.
  • parti uygulamaların çağrı yönlendirme sorunlarının önüne geçildiği açıklandı. 3.parti uygulama desteğinin geliştirilmesini sağlayan güncelleme, çağrı sorunlarını da ortadan kaldırmış oldu.
  • Hangouts uygulamasının Google isteği nedeniyle kaldırıldığı açıklandı.
  • Genel iyileştirmeler ve performans düzenlemeleri yapılmış durumda.

OnePlus 3 ve OnePlus 3T güncellemesinden sonra akıllı telefonların çok daha stabil bir hale geldiğini de söylemek gerekiyor. Hatalarının büyük ölçüde giderildiği gözüken akıllı telefonların, güvenlik yamasından sonra ayrıca güvenlik önlemleri alındığını da söylemek gerekiyor. Güncellemenin boyutu konusunda da 1.4 GB açıklaması yapılmış durumda.

Kullanıcıların OTA üzerinden doğrudan indirebileceği güncelleme paketi, bölge bölge yayınlanmaya da devam ediyor. Güncellemenin tüm bölgeler için yayınlanması ise biraz daha sürecek gibi duruyor. Özellikle Avrupa bölgesi için güncellemenin 1-2 hafta gibi bir süre alacağı belirtiliyor. Bundan sonraki güncellemeler ise henüz açıklanmadı. Fakat güncellemelerin uzun bir süre daha devam edeceği belirtiliyor.

You may be interested

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Samsung’un en başarılı akıllı telefon modeli olarak gösterilen Note 8, ilk satış rakamlarında da yüksek fiyatlarına rağmen markanın yüzünü güldürmeyi…

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak
Mobil
2 views
Mobil
2 views

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Samsung, akıllı telefonlarında önemli değişiklikler kullanmaya başladı. İlk olarak sonsuz ekran teknolojilerinin denenmesi, hemen sonrasında ise çift kameraya geçilmesi akıllı…

Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde güncellemeye devam eden Huawei, Mate 10 hazırlıklarını da hızlandırmış durumda. Yeni telefonların sahip olacağı özellikler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.