Note 8 Tamir Testi Ortaya Çıktı. Note 8’i Tamir Etmek Kolay Mı?

10 Eylül 2017
23 Görünümler

Akıllı telefonların başarılı modellerinden biri olan Note 8, Ağustos ayında tanıtılmasının hemen sonrasında ön siparişlere açılmıştı. İlk verilere göre oldukça tatmin edici satış rakamlarına ulaşan Note 8, artık mobil dünyanın kalıcı üyelerinden bir tanesi. Note 7 serisinde yaşanan sorundan sonra çok daha dikkatli ve çok daha uzun testlerle hazırlanan yeni seri akıllı telefonların, kullandığı teknolojiler ve tasarımlarının yanı sıra dayanıklılık konusunda merak unsuru oldu. Telefonların dayanıklılık konusunda daha önce birçok test ortaya çıkmıştı. Şimdi ise telefonların tamir konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösteren bir video ortaya çıktı. Note 8 Tamir Testi olarak adlandırılan yeni testin paylaşılmasının ardından, ortaya çıkan değerlendirmelere bakalım.

Note 8 Tamir Testi Nasıl Sonuç Verdi?

Note 8 Tamir Testi olarak yayınlanan yeni videonun yine iFixit tarafından yayınlandığı açıklandı. Daha önce hemen hemen her yeni modelin aynı şekilde değerlendirmesini yayınlayan grup, bu kez Note 8 Tamir Testi yayınını yaptı. Hemen değerlendirmelere bakalım.

Diğer modellerden farklı olarak bu serinin parçalara ayrılmasının epey zor olduğu görülüyor. Modüler yapı olarak değerlendirilmese de bu kadar kolay ayrılan telefonlara karşı Note 8, çok daha zor parçalarına ayrılıyor gibi gözüküyor. Telefonların arka ve ön panellerinin açılması için ısıtma yöntemini kullanan grup, iç tarafın ise daha modüler olduğu gözüküyor. Fakat bu kısma gelene kadar yüksek yapıştırıcı oranı gibi bir durumun karşıya çıktığı belirtiliyor.

İç kısma geçtiğimiz zaman modüler bir yapıya geçildiğini görüyoruz. Gerek sensörler gerekse de ön port kısımları çok kolay bir şekilde çözülebiliyor. Yani telefonun içerisine girilebildiği zaman Note 8 Tamir Testi değerlendirmesine göre işler epey bir kolaylaşıyor. Değiştirilebilir parçaların sökülmesi oldukça basit. Kamera kullanımları ve sensör yerleşimlerinin de oldukça başarılı olduğunu belirten grup, bir de derecelendirme yapmış durumda.

Note 8 Tamir Testi derecelendirmesine göre telefon 4 puan alıyor. 10 üzerinden verilen puanın standart tamir kolaylığı olarak değerlendirildiği belirtiliyor. Diğer modellerle değerlendirdiğimiz zaman Note 8 bu konuda kesinlikle başarılı olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yine de ilk açılış kısmının zor olduğunu da unutmamak gerekli. Derecelendirme ve yapılan test için verilen bilgilerin yer aldığı videoyu da hemen yukarı da bulabilirsiniz. Note 8 Tamir Testi sonucunu da videonun sonunda görmeniz mümkün.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.