Nokia Android Pazarında %1’lik Paya Ulaştı

Akıllı telefon dönemine dahil olamayarak, belki de bu arada en büyük şaşkınlığa Nokia yarattı. Akıllı telefon terimi ortaya çıktığı anda zirve noktada olan Nokia, akıllı telefonların değişimini kabul etmeyince günden güne erimeye başladı. Tam o sıralarda Lumia modellerini denemiş olsa da Android işletim sisteminin ayrıcalıklarını sunamayan marka resmen battı.

Microsoft tarafından yapılan anlaşma sonrasında da Windows Phone ile gördüğümüz serilerde de başarılar elde edilemedi. Bunun sonuçları olarak sürekli dibe giden bir marka gördük. Fakat HMD Global çatısı altına girdiği andan itibaren Nokia eski günlerine dönememiş olsa da yeniden adını duyurmaya başladı. Son paylaşılan satış verileri de bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Nokia Ne Kadar Satış Elde Ediyor?

Yeni seri akıllı telefonlarla beraber yeniden yükselişe geçen markanın Nokia 6 modeliyle başladığı yükseliş devam edecek gibi gözüküyor. Paylaşılan verilere baktığımızda ilk Android modelinin 100 bin adet satış elde ettiğinden bahsedilmiş.

İlk partide elde edilen 100 bin adet satış rakamından sonra, markanın yeni modellerini küresel arenaya açtığı görülüyor. Bu andan itibaren yeni modellerini de tanıtan marka, tüm akıllı telefon serileriyle beraber başarı elde etmeyi de bilmiş. Öyle ki geçen sene için yapılan satış verileri paylaşımı sonrasında, toplamda 8.45 milyon adet telefon satışının gerçekleştirildiği görülüyor.

Nokia

Bu kadar telefon satılması Apple ve Samsung için komik rakamlar gibi gözükebilir. Fakat zaten zor olan akıllı telefon pazarı rekabetinde, sıfırdan bu kadar satış elde edip %1’lik bölümü oluşturmak kolay değil. 2018 yılı akıllı telefonlarıyla beraber satışlarının daha da yükseleceğini düşündüğümüz markanın, yavaş yavaş eski konumuna gelmeye başladığını görüyoruz. Tabii ki bu durum için oldukça uzun bir zaman geçmesi gerekecek. En azından yeni modellerin daha güven içerisinde satışa çıkacak. Net bir şekilde bunu söyleyebiliriz.

Ilginizi çekebilir

Dualshock 4 Modellerinde Yenileme Yapıldı
Oyun
2 görünteleme
Oyun
2 görünteleme

Dualshock 4 Modellerinde Yenileme Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Sony, akıllı telefonlarında istediği başarıyı kazanamamış gibi gözüküyor. Buna karşılık olarak bir farklı departmanda, yani oyun departmanın da markanın rekor…

Samsung Galaxy A8+ Güncellemesi Kullanıcılara Sunuldu
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Samsung Galaxy A8+ Güncellemesi Kullanıcılara Sunuldu

Ibrahim Kizilirmak - 3 Şubat 2018

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan yeni seri akıllı telefonlar Samsung Galaxy A8+ modelleri, Samsung’un orta segment için en iyi modelleri arasındaki…

Huawei P20 Üç Kamera İle Geliyor
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

Huawei P20 Üç Kamera İle Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 3 Şubat 2018

Akıllı telefon modelleri için beklenen günler yaklaşıyor. MWC olarak bildiğimiz etkinlikle beraber birçok yeni akıllı telefon modelinin tanıtıldığını göreceğiz. Tabii…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.