Nokia 6 (2018) İçin Tüm Özellikler Açıklandı

Nokia, 2018 yılına hızlı başladı. Geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana konuşulmaya devam eden yeni orta segment akıllı telefonlarını tanıtan marka, Nokia 6 (2018) modeliyle beraber satış hedeflerini de iki katına çıkardığını açıkladı.

Nokia için yeni orta segment amiral gemisi olarak değerlendirilen modelin özellikleri ise geçen seneki modele göre çok daha fazla beğeni toplayacak gibi gözüküyor. Özellikle yenilenmiş tasarım be teknik kısımda yapılan iyileştirme Nokia 6 (2018) modelinin küresel pazarda söz sahibi olmasını sağlayacak. Telefonların daha detaylı özelliklerine geçelim.

Nokia 6 (2018) Daha İddialı Daha Güçlü

HMD Global’in bu seriyle beraber bir nevi sözünü tuttuğunu görüyoruz. CES 2018 öncesinde tanıtılan telefonlarda kullanılan sistemler ve sunulan fiyat bunun en iyi göstergesi. Yeni akıllı telefonların ilk yenilenen kısmı tasarımları oldu.

Nokia 6 (2018)

Artık daha iyi bir ekran gövde oranı sunuluyor. Ekran gövde oranında yapılan iyileştirme yerleşim değişikliğiyle de desteklenmiş. Öyle ki parmak izi sensörleri arka kapak üzerine taşınmış durumda. Daha ince çerçevelerle dikkat çeken telefon, kamera yerleşiminde ise hemen hemen aynı tasarımı kullanmış.

Nokia 6 (2018)

Teknik kısımda ise yine sürprizler söz konusu. 5.5 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlük desteğinin yanı sıra, IPS panelle desteklenen ekranlar ve daha geniş bir kullanım alanı dikkat çekmekte. Nokia 6 (2018) için yapılan bu iyileştirmeler şimdiden epey ilgi toplamayı da başardı.

Nokia 6 (2018) Sistem Özellikleri

Telefonların sistem özelliklerinde ise orta segment detayları görüyoruz. Snapdragon 630 işlemciler ve 4 GB standart RAM bellek kullanılan telefon, 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama alanına sahip. Arka kısımda özel geliştirilmiş olan 16 MP kamera f/2.0 diyafram açıklığında ve Bokeh benzeri birçok moda sahip. Nokia 6 (2018), önde ise 8 MP değerinde selfie kameralarına sahip. Kameralar 84 derece geniş açı değerli.

Nokia 6 (2018)

3000 mAh batarya değeri ve Android 7.1 işletim sistemi gibi detaylarla gelen yeni Nokia 6 (2018) akıllı telefonlarının fiyatları ise 230 dolar olarak açıklandı. Bu ay sonunda telefonların yavaş yavaş satışa çıktığını da göreceğiz. Ülkemizde de satışlar yapılacak.

 

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.