Nokia 3 İçin Android Oreo Ne Durumda?

3 Aralık 2017
18 Görünümler

HMD Global ile geri dönen Nokia, akıllı telefonlarına bir bir güncelleme artısı eklemeye devam ediyor. Nokia 8 modellerinin tanıtılmasıyla beraber bu alanda iddialı olduğunu ve geri döneceğini kanıtlayan markanın, yazılım kısmında da son güncellemeler olan Android Oreo güncelleme desteğini geliştireceği açıklanmıştı. Bu açıklamaların hemen sonrasında ise Nokia 8 akıllı telefonları için beta süreci başlamıştı. Nokia 8 beta süreci ise çok kısa bir süre sonra tamamlandı ve Android Oreo güncellemesi yayınlandı. Bu adımların sonrasında ise marka yetkilileri tarafından Nokia 6 ve Nokia 5 modelleri içinde güncellemelerin geleceği açıklandı ve beta sürümler yayınlandı. Fakat Nokia 3 modeli için beklenen adım bir türlü gelmedi. Şimdi ise bu konuda yeni bir açıklama gördük.

Nokia 3 İçin Android Oreo Müjdesi

Güncellemelerin Android 7 serisinden devam etmesi bekleniyordu. Son olarak Android 7.1.2 güncellemesinin yayınlanması bekleniyordu. Fakat bu güncelleme gecikti. Güncellemenin gecikmesinin hemen ardından ise beklenen açıklama geldi.

Yetkililer tarafından güncelleme konusunda gelen sorulara cevaplar, yeni güncellemenin Nokia 3 modellerine doğrudan Android Oreo olarak geleceği açıklandı. Yani Android Nougat için güncellemelerin yayınlanmasının nedeni, doğrudan Nokia 3 modelinin Android Oreo almasının beklenmesinden kaynaklanıyor. Yeni güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda da bazı bilgiler var.

Nokia 3

Bir kere güncellemenin geciktiği artık kesin olarak kanıtlanmış durumda. Güncellemenin neden geciktiği konusunda ise önemli bilgiler var. Birçok kaynak güncellemenin gecikmesine neden olarak MediaTek çiplerini gösteriyor. İddialara göre MediaTek donanımlarında bazı sorunlar var ve bu sorunlar Android Oreo yazılım sorunlarına neden oluyor.

Sürücü sorununun giderilmemesinden önce güncellemenin yayınlanmasının ise telefonları bozabileceği belirtiliyor. Telefonlarda ciddi sorunlar olması nedeniyle şu an için Nokia’nın çalışmaları devam ettirdiği görülüyor. Yeni akıllı telefonların güncellemeyi alacağı net tarih olarak ise bu nedenlerden ötürü beklenen açıklamalar yapılmadı. Fakat bu durumda anlıyoruz ki güncellemeler için önümüzdeki yılı beklememiz kesin gibi gözüküyor. Bakalım gelişmeler nasıl sonuçlanacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.