Nokia 3 İçin Android Oreo Ne Durumda?

HMD Global ile geri dönen Nokia, akıllı telefonlarına bir bir güncelleme artısı eklemeye devam ediyor. Nokia 8 modellerinin tanıtılmasıyla beraber bu alanda iddialı olduğunu ve geri döneceğini kanıtlayan markanın, yazılım kısmında da son güncellemeler olan Android Oreo güncelleme desteğini geliştireceği açıklanmıştı. Bu açıklamaların hemen sonrasında ise Nokia 8 akıllı telefonları için beta süreci başlamıştı. Nokia 8 beta süreci ise çok kısa bir süre sonra tamamlandı ve Android Oreo güncellemesi yayınlandı. Bu adımların sonrasında ise marka yetkilileri tarafından Nokia 6 ve Nokia 5 modelleri içinde güncellemelerin geleceği açıklandı ve beta sürümler yayınlandı. Fakat Nokia 3 modeli için beklenen adım bir türlü gelmedi. Şimdi ise bu konuda yeni bir açıklama gördük.

Nokia 3 İçin Android Oreo Müjdesi

Güncellemelerin Android 7 serisinden devam etmesi bekleniyordu. Son olarak Android 7.1.2 güncellemesinin yayınlanması bekleniyordu. Fakat bu güncelleme gecikti. Güncellemenin gecikmesinin hemen ardından ise beklenen açıklama geldi.

Yetkililer tarafından güncelleme konusunda gelen sorulara cevaplar, yeni güncellemenin Nokia 3 modellerine doğrudan Android Oreo olarak geleceği açıklandı. Yani Android Nougat için güncellemelerin yayınlanmasının nedeni, doğrudan Nokia 3 modelinin Android Oreo almasının beklenmesinden kaynaklanıyor. Yeni güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda da bazı bilgiler var.

Nokia 3

Bir kere güncellemenin geciktiği artık kesin olarak kanıtlanmış durumda. Güncellemenin neden geciktiği konusunda ise önemli bilgiler var. Birçok kaynak güncellemenin gecikmesine neden olarak MediaTek çiplerini gösteriyor. İddialara göre MediaTek donanımlarında bazı sorunlar var ve bu sorunlar Android Oreo yazılım sorunlarına neden oluyor.

Sürücü sorununun giderilmemesinden önce güncellemenin yayınlanmasının ise telefonları bozabileceği belirtiliyor. Telefonlarda ciddi sorunlar olması nedeniyle şu an için Nokia’nın çalışmaları devam ettirdiği görülüyor. Yeni akıllı telefonların güncellemeyi alacağı net tarih olarak ise bu nedenlerden ötürü beklenen açıklamalar yapılmadı. Fakat bu durumda anlıyoruz ki güncellemeler için önümüzdeki yılı beklememiz kesin gibi gözüküyor. Bakalım gelişmeler nasıl sonuçlanacak.

You may be interested

BlackBerry İçin Bir Kötü Haber Daha Geldi
Teknoloji
2 views
Teknoloji
2 views

BlackBerry İçin Bir Kötü Haber Daha Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Aralık 2017

Akıllı telefonlara geçiş yapılmasından sonra en çok olumsuz etkilenen markalardan birisi BlackBerry olmuştu. Markanın telefon satışları, yaşanan gelişmelerden sonra neredeyse…

OnePlus 5T Star Wars Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
1 views
Mobil
1 views

OnePlus 5T Star Wars Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 3 Aralık 2017

OnePlus son yıllarda işleri iyiden iyiye büyütmeye başladı. İlk olarak OnePlus 5 akıllı telefonlarının tanıtılmasıyla beraber marka yeni amiral gemilerine…

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı
Teknoloji
12 views
Teknoloji
12 views

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Bitcoin, tahmin edilemeyecek düzeylere kadar çıkış yaptı. Birkaç dolar ile başlayan süreçte artık binlerce dolarlık bir değer görüyoruz. Sürekli olarak…

Leave a Comment

Your email address will not be published.