Netflix Yepyeni Bir Atılım İçerisine Giriyor

Dijital film ve dizi servisleri içerisinde en çok dikkat çeken servislerden biri olan Netflix, çok hızlı bir gelişim göstermeye başladı. Tamamen dijital servislerden biri olması nedeniyle sunduğu kolaylıkla beraber çok fazla tercih edilmeye başlanan Netflix, yavaş yavaş kendi projeleriyle de gündeme gelmeye başladı. Özellikle son dönemde Marvel gibi dev firmaların ortalığı ile gündem olan servisin, şimdi ise yeni bir projeye daha imza atacağı ortaya çıktı. Üstelik bu kez dizi ya da film servislerinden çok daha farklı bir yapı ortaya konulacak. Hatta yeni projenin aslında biraz daha geriye dönüşü temsil ettiğini görüyoruz.

Netflix DVD Kiralama Servisi Sunuyor

Uygulamanın bu kez DVD kiralama servisi ile gündeme geldiğini görüyoruz. Duyurulduğu andan bu yana DVD kiralama hizmetinin, dijital olarak yapılacağı beklentisi vardı. Fakat dijital olarak DVD kiralama sisteminden çok daha farklı bir sistemin sunulacağı açıklandı. Buna göre DVD.com adı verilen bir uygulama üzerinden kullanıcıların doğrudan kiralama yapacakları açıklandı. Yani kullanıcılar kiraladıkları DVD’leri fiziksel olarak alabilecekler.

Netflix kiralanan DVD’leri kullanıcıların adreslerine kadar teslim edecek. Servisin üzerinden alınan DVD adrese kiralık olarak teslim edilecek. Kiralama süresi bittiğinde kullanıcıların yine adreslerinden kiraladıkları DVD’leri teslim almak mümkün olacak. Hemen hemen her ögenin dijitale yönlenmeye başladığı son yıllarda, Netflix tarafından atılan bu adımın ne kadar başarılı olacağı ise tartışılır.

Netflix

Öyle ki servisin sadece Android ve iOS işletim sistemleri üzerinden çalışan bir uygulama aracılığıyla işlediği görülecek. Aslında yeni dönemin gerekliliklerine uyarak Android ve iOS işletim sisteminden yararlanacak olan sistemin, fiziksel teslimat kısmının ise oldukça ilginç olduğu görülüyor. Servisin şu an için sadece Amerika genelinde kullanılacağı belirtiliyor.

Avrupa pazarında kullanım konusunda da bir bilgi verilmeyen servisin, yerel sınırlar içerisinde kalması gündeme gelebilir. Bunun yanı sıra ödeme sistemleri ve kiralama konusunda farklı atılımlarında yapılabileceği belirtiliyor. Tüm bunlar için uygulamanın nasıl geliştirileceğini takip etmek gerekecek. Özellikle Avrupa pazarı için teslimat konusunda nasıl çalışmalar yapılacağını göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.