Netflix Tarafından Gönderilen Mesaja Tepkiler Artıyor

31 Aralık 2017
14 Görünümler

Popüler dizi platformlarından biri olan Netflix, son yıllarda popülaritesini bir hayli arttırmayı başarmış durumda. Genel kullanım oranlarını bir hayli arttıran be artık kendi projelerini yerine getiren servis, ülkemizde de bir hayli sık kullanılan servislerden biri haline geldi.

Sürekli olarak yeni dizi anlaşmaları ve yeni yapımlarla gündeme gelen servisin, bu sıralar gündeme gelmesine neden olan durum ise bambaşka bir konu oldu. Bu söz konusu olan ne yeni bir dizi ne de bir dizinin yeni sezonu. Bu kez servisin gündeme gelmesinin nedeni, kullanıcılara yapılan şaka.

Netflix Kullanıcılara Mesajlar Gönderdi

Netflix Türkiye tarafından yapıldığı belirtilen şakada, kullanıcılara mesajlar gönderildi. Sisteme üye olan kullanıcılara mesajlar gönderen servis mesajında ise “Yaptıklarını biliyoruz. Bizim neler yapacağımızı izle ve gör” ifadesinin kullanıldığı açıklandı. Bu tür mesajlar alan kullanıcılar ise bir anda neye uğradığını şaşırdı. Mesajların nedeni konusunda uzun süre açıklama yapılmaması ve servisin bu mesajlarının Ekşisözlük üzerinden de desteklenmesi de kullanıcıları iyiden iyiye panikletmeye yetti. Kullanıcıların bir hayli paniklemesine neden olan mesajlar sonrasında Netflix tarafından bir açıklama yayınlandığını da görmedik. Servisin, bu tür mesajları neden gönderdiği konusunda hala soru işaretleri tam olarak çözülmemiş olsa da yapılan bu PR çalışmasının pek bir olumlu sonuçlandığını göremeyeceğiz.

Netflix

Öyle ki servisin yaptığı bu hareket daha uzun süre tepki çekmeye devam edecek. En azından gelen yorumlar, kullanıcıların şaka bile olsa bu tür mesajlara çok ciddi şekilde tepki gösterdiğini ortaya koyuyor. Uygulama yetkilileri tarafından da bir türlü açıklama yapılmaması, öfkeyi daha da arttırmış durumda.

Kişisel bilgilerin reklam amaçlı olarak kullanılması konusunda son çıkan yasalar ve kişilerin rahatsız edilmesine neden olan bu tip çalışmaların yasal olarak da yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceğini biliyoruz. Sürecin nasıl sonuçlanacağı ise başka bir merak konusu. Şikayette bulunacağını belirten kullanıcıların bile olması sürpriz sonuçların yaşanması durumunu ortaya çıkarabilir.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.